Молодь

"Працюємо з молоддю та заради неї" - один з пріоритетів П’ятирічної Програми Дій Генерального секретаря ООН, що була опублікована у 2012 році.

Система ООН в Україні координує свою роботу з молоддю та заради неї завдяки Робочій групі у справах молоді, а також Молодіжної консультативної ради ООН. У цьому напрямку ООН інтенсивно співпрацює з Міністерством у справах молоді і спорту України та іншими національними партнерами, в рамках розробки нової Молодіжної програми на 2015-2020 рік. Було розпочато перегляд і аналіз існуючих досліджень, виявлення недоліків і розробка рекомендацій з питань політики і ефективних механізмів для горизонтального і вертикального співробітництва. На практичному рівні, ООН створила національну молодіжну робочу освітню програму для державних службовців і керівників молодіжних громадських організацій. ООН підтримує програми популяризації здорового способу життя та безпечної поведінки, у тому числі профілактику ВІЛ / ІПСШ серед молоді, шляхом проведення відповідних заходів та інформаційних кампаній. ООН також акцентує увагу на проблемі безробіття серед молоді і намагається вирішити. На основі грунтовних досліджень і намагається вирішити її завдяки розширенню доступу молоді до мережі Інтернет та інших ресрусів. А також ООН підтримала розширення молодіжного волонтерства (в даний час близько 23% усіх молодих людей брали участь в тій чи іншій формі добровільної роботи).

2015

Для більш ефективної підтримки Міністерства у справах молоді та формуванні молодіжної стратегії і плану дій на основі фактичних даних, було проведено національне опитування «Молодь України-2015» за технічної та фінансової підтримки з боку тематичної групи ООН з молодіжної політики. У 2015 році ООН розширила свою співпрацю з молодіжними організаціями громадянського суспільства шляхом створення Молодіжної консультативної ради ООН (UNYAP).

Роль Молодіжної консультативної ради ООН полягає в наданні рекомендацій для Організації Об’єднаних Націй з питань стратегічних можливостей та щодо необхідних дій для вирішення проблем підлітків і молоді, щоб ООН допомогла сформувати порядок денний для молодіжних організацій з метою поліпшення молодіжної політики та інформаційно-пропагандистських ініціатив.

Рада виступає в якості консультативного органу і сприяє здійсненню діяльності ООН шляхом залучення інновацій, творчих ідей та рішень. Була акцентована увага на питаннях розвитку молоді, її зайнятості, захворювання на ВІЛ та здорового способу життя. ООН організувала серію події, що були присвячені цим питанням, у тому числі національні та міжнародні Дні молоді, Форум молодіжних інновацій і реформ в області політики, Молодіжний форум #ПротиНесправедливості та #ЗаКожнуДитину, День кампанії ООН, Рекламну кампанію сталих цілей розвитку, ООН Для Вас і Моделі ООН.

2016

Пріоритети та основні напрямки діяльності у 2016 році:

  • Забезпечення технічною та консультативною підтримкою уряду, заохочення участі молоді в розробці і реалізації молодіжних програм, у тому числі Закону «Про молодь», Молодіжної Стратегії 2020, Цілей сталого розвитку 2030, створення і функціонування Молодіжної служби волонтерів та мережі молодіжних центрів;
  • Використання даних та результати аналізу опитування молоді для подальшої розробки і реалізації інноваційних ідей та заходів для підвищення мобільності молоді, волонтерства, активної участі в житті суспільства, зайнятості, здорового способу життя.

Програми ООН для молоді України

  • Моя Кар’єра
  • Молодіжний працівник
  • U-Report

Цікаві факти

cikavi0fakty

Організація Об’єднаних Націй для молоді: дізнайся як взяти участь \бери участь!

un4youth

Молодь та Цілі Сталого Розвитку!
Представництво ООН в Україні спільно з урядом запрошує студентів, молодь, волонтерів, представників громадського суспільства і активних громадян до участі в кампанії, присвяченій Цілям сталого розвитку в Україні.

Оберіть один з видів діяльності і ресурси щодо Цілей сталого розвитку.

actun


Приєднуйтеся до кампанії, стань Волонтером або Адвокатом глобальних цілей в Україні, організовуй заходи, завантажуй інформаційні матеріали, що стануть в нагоді кожному активісту!

Електронна бібліотека

  • Національні документи
  • Міжнародні документи
  • Публікації
  • Програма ООН у справах молоді
Інформаційний бюлетень