КИЇВ, 26 червня 2020 р. Через три місяці після закриття три з п'яти контрольних пунктів в'їзду-виїзду на «лінії розмежування» на сході України частково відновили роботу. Поступове відкриття КПВВ надасть можливість громадянам України отримати основні послуги, забезпечити догляд за членами родини та возз’єднатися з рідними. Раніше цього місяця я вже закликала запровадити поетапний підхід до відкриття та безпечної роботи контрольних пунктів в'їзду-виїзду, яким передбачається узгодження необхідних кроків та повідомлення про них населенню. На жаль, не вдалося уникнути проблем у роботі контрольних пунктів, як на це сподівалися. Наразі потрібно швидко вжити відповідних заходів для того, щоби перетин «лінії розмежування» став більш безпечним та передбачуваним для людей, які перетинають КПВВ.

Київ, Україна (2 липня 2020 року) – Вже сьомий рік поспіль, у тісній співпраці з урядом України, уряд Японії надає фінансування на підтримку людей та громад на сході України.  Цього року Японія надасть 4.2 млн. дол. США на виконання п’яти проектів на сході, що виконуватимуться чотирма агентствами ООН в Україні та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста. Таким чином, уряд України, Організація Об'єднаних Націй в Україні та (МКЧХ) продовжуватимуть спільну діяльність, спрямовану на задоволення гуманітарних потреб постраждалого населення та відновлення на Сході України.

Відділок поліції з просторими приміщеннями, з відеокамерами, великими вікнами та навіть з дитячим куточком. Саме так виглядають тепер десятки поліцейських відділків після ремонту, проведеного за підтримки Європейського Союзу та Управління ООН з обслуговування проектів (скорочення з англійської - ЮНОПС). Серед інженерів, що працювали над проектом - дві жінки. З однією з них, Оленою Кучерук, напередодні Міжнародного дня ​​жінок в інженерії поговорила Олена Вапнічна. Виявилося, що на вибір професії інженера вплинула сім’я.

23 червня в країну прибула партія медичних респіраторів і масок, захисних окулярів, щитків і халатів, які допоможуть медичним працівникам України ефективно та безпечно реагувати на пандемію COVID-19.

Згущене молоко — це зазвичай одна частина концентрованого пастеризованого цільного молока, дві частини цукру і чверть вершкового масла, ну або ж трохи інша комбінація цих складників - проте згущене молоко може бути концентратом комфорту та надії. Принаймні саме так воно смакувало в 1975 році, коли я святкував свій п’ятий день народження на старому американському торпедному катері, який ішов із В´єтнаму до острова Гуам з моєю родиною та іншими біженцями на борту.

Майже 80 мільйонів жінок, дітей та чоловіків у всьому світі були змушені покинути свої домівки та стати біженцями чи внутрішньо переміщеними особами. Це шокує, але десять мільйонів з них покинули дім лише за останній рік.

УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців, сьогодні закликає країни у всьому світі зробити більше, щоб знайти домівки для мільйонів біженців та інших людей, переміщених через конфлікти, переслідування чи події, що серйозно порушують громадський порядок. Як сьогодні показали результати оприлюдненого звіту, вимушене переміщення нині торкнулось більше одного відсотка людства - 1 із 97 людей - і все менше й менше з тих, хто тікає, зможуть повернутися додому.

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення спільно із HelpAge International розповсюдили засоби особистого захисту та спеціальні набори гігієнічних та дезінфекційних засобів, спеціально адаптованих до протидії поширенню інфекції СOVID-19, у 10 державних інтернатів для людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Наразі у цих інтернатах проживає 761 особа, яка потребує додаткових заходів безпеки у зв’язку з пандемією.

12 червня 2020 Мікро- та малим підприємствам у контрольованих урядом районах Донецької та Луганської областей довелося звільнити кожного третього працівника через пандемію COVID-19 та карантин, виявило опитування*, проведене Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

КИЇВ, 10 червня Упродовж майже трьох місяців роботу контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) уздовж «лінії розмежування» на сході України було припинено у зв'язку із заходами запобігання розповсюдженню коронавірусної хвороби COVID-19. Сотні тисяч громадян України, які до початку пандемії регулярно перетинали «лінію розмежування», прагнуть знову побачити рідних, підтримати близьких, яким необхідна допомога, відвідати могили своїх рідних або дістатися до послуг освіти, медичної допомоги та інших основних послуг.

Пандемія COVID-19 поглибила низку складних соціально-економічних викликів у суспільствах по всьому світу – особливо помітними стали проблеми гендерної та фінансової нерівності.

Координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані зустрілась з представниками українських громадських організацій, з метою виявлення найгостріших проблем, з якими зіткнулись вразливі групи населення під час пандемії COVID-19. Зустріч була проведена у онлайн-форматі.

КИЇВ, 1 червня У всьому світі було запроваджено карантин та обмеження на пересування для запобігання розповсюдженню коронавірусної хвороби COVID-19. У таких заходах, які необхідні для запобігання пандемії та спасіння життів, також мають бути враховані деякі винятки для людей, які опинилися в особливих надзвичайних ситуаціях.

«Мама, я тебе чекаю» - таку записку свого сина носить з собою Оксана Зубець, яка служить в лавах поліцейських ООН. Сьогодні вона служить на Кіпрі, а до цього брала участь в миротворчій операції ООН у Південному Судані, у розпал міжетнічного конфлікту, де самий, здавалося б, невинний інцидент міг привести до загострення. Мабуть, записка сина допомагає Оксані, захищаючи інших, пам'ятати і про власну безпеку. Про це та про багато іншого Оксану розпитала Діна Нескорожана.

Організація Об'єднаних Націй в Україні закликає Україну прискорити ратифікацію конвенції Ради Європи «Про запобігання та протидію насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» (Стамбульська конвенція), прислухаючись до голосів 25 000 громадян та громадянок, які підписали петицію до Президента України із закликом до дії.

Будуть опитані понад 2000 сімей і підприємств Київ, 20 травня 2020 р.  Пандемія коронавірусу, що триває, разом із превентивними заходами для уповільнення його поширення кладе великий тягар на економіку України, впливаючи на життя та добробут мільйонів людей у всій країні. Щоб визначити конкретні соціальні й економічні наслідки кризи, Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні, за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Структури ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), проводить широке дослідження життя домогосподарств і малого та середнього бізнесу в усіх 24 областях.

Реагування на надзвичайну ситуацію з пандемією COVID-19, з якою зараз стикаються Україна та весь світ, повинна ґрунтуватися на принципах громадської довіри, прозорості, поваги та співпереживання найбільш вразливим. Ми, Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, з самого початку слідкуємо за впливом кризи на права людини.

Київ, 17 травня 2020 - Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року, який було прийнято всіма державами-членами Організації Об'єднаних Націй у 2015 році, містить рішуче зобов’язання досягти гідного життя для всіх, не забуваючи нікого, в тому числі лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсекс (ЛГБТІ). Для Організації Об'єднаних Націй в Україні просування рівності та боротьба з усіма формами дискримінації є невід'ємною частиною наших зусиль щодо просування цього глобального порядку денного. Тому ми уважно стежимо за ситуацією ЛГБТІ спільноти в Україні.

Гуманітарна координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані розповіла, що серед викликів, які чекають на Україну в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, може бути продовольча криза, ризик повторного спалаху захворювання та необхідність захистити людей із груп ризику.

Завантажити інфографіку Пандемія, спричинена поширенням вірусу COVID-19, і пов’язані з нею обмежувальні заходи наражають усі групи жінок на серйозну небезпеку втрати доходів і заощаджень, значно збільшують тягар неоплачуваної роботи з догляду, підвищують ризики домашнього насильства щодо жінок і дітей, а також посилюють уразливість тих, хто стикається з множинними формами дискримінації — свідчить нове дослідження ООН Жінки в Україні «Оперативна гендерна оцінка становища та потреб жінок у контексті ситуації з COVID-19 в Україні». Download file

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ