(КИЇВ, 11 січня 2019 р.) - Координатор системи ООН з гуманітарних питань в Україні пані Оснат Лубрані висловлює своє занепокоєння, оскільки троє працівників отримали поранення після того, як 10 січня їхній автомобіль потрапив під обстріл і закликає до посилення захисту цивільного населення та інфраструктури на сході України.

Київ, 12 грудня 2018 року –  Результати хвилі опитування 2018 року Індексу соціальної згуртованості та примирення ООН для східної України (USE) було оприлюднено сьогодні, 12 грудня 2018 року, на сайті use.scoreforpeace.org. За даними індексу, стосунки між різними групами населення покращилися, але рівень задоволення якістю життя знизився у східній Україні.

(Україна, 11 грудня 2018 р.) Під час поїздки на схід України Координатор системи ООН/Координатор з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані мала намір на власні очі побачити страждання цивільних громадян, які потерпають від конфлікту, та оцінити зусилля гуманітарних організацій по обидва боки «лінії розмежування».

1 400 громадянських організацій та 2 186 активістів з усіх регіонів України поділилися кращими інноваційними практиками щодо сприяння реформам та створення позитивних змін у місцевих громадах на найбільшому сьомому національному Форумі організаційного розвитку громадянського суспільства в Києві, організованому всеукраїнською громадською організацією ІСАР “Єднання”. Протягом шести років поспіль ПРООН є співорганізатором та фінансовим партнером Форуму.

Притулок “Мережка” для жінок, які постраждали від домашнього насильства, в Черкасах є непридатним для проживання в холодні зимові місяці. Тепер міська рада виділила 856 168 грн на ремонт даху та встановлення системи опалення. Більш того, Черкаська обласна адміністрація підтримає жінок, надаючи послуги соціальної адаптації.

Починаючи 25 листопада - Міжнародного дня ліквідації насильства щодо жінок, і до 10 грудня, Дня прав людини, триває кампанія «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства».

Київ, 12 листопада 2018 р. – Законодавці та експерти з питань енергетики з майже 100 країн світу долучилися до обговорення ролі трансформації енергетичного сектору в інтересах сталого розвитку та можливостей для співпраці в рамках Дев’ятого Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку в Києві.

1 жовтня 2018 року, Київ - Координатор з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані висловлює свої щирі співчуття родинам трьох дітей, які загинули, та одної дитини, яку було поранено, унаслідок вибуху вибухонебезпечних залишків війни на сході України. Пані Лубрані закликає до негайних дій для захисту мільйонів людей, які щодня наражаються на ризики через масштабне забруднення території мінами та вибухонебезпечними предметами.

4 вересня 2018 року Велика палата Верховного Суду України винесла рішення, яким задовольнила позов внутрішньо переміщеної особи з Донецької області, виплата пенсії якого була призупинена з квітня 2017 року. Українська неурядова організація «Право на захист», партнер Агентства ООН у справах біженців, забезпечувала юридичну підтримку пенсіонеру.

13 вересня 2018 року – Які системні проблеми у сфері дотримання та реалізації прав людини внутрішньо переміщених осіб (ВПО) наразі існують? Нещодавнє загальнонаціональне соціологічне опитування серед ВПО та з-поміж надавачів послуг ВПО виявило, що велика кількість труднощів стосується різних сфер соціально-економічного життя.

Київ, 19 серпня 2018 - З нагоди 10-го Всесвітнього дня гуманітарної допомоги Організація Об'єднаних Націй закликає негайно вжити заходів для захисту мільйонів цивільних громадян України, які страждають внаслідок активних бойових дій, які ведуться на сході країни.

Ми раді бачити, що доповідь про порушення прав людини, вчинені проти цивільних осіб та осіб hors decombat (тих, які втратили боєздатність) під час подій під Іловайськом у серпні 2014 року відкрила можливість для конструктивного діалогу щодо потреби у повноцінному розслідуванні тих подій та притягнення винних до відповідальності.

ЖЕНЕВА (15 серпня 2018 р.) – Експерти ООН закликали російську владу негайно і без жодних умов звільнити Олега Сенцова, висловлюючи серйозну стурбованість стосовно його фізичного та психологічного стану.

Харків, 9 серпня 2018 року –  Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Європейського Союзу представив у Харкові проект UPSHIFT Україна, що спрямований на розвиток професійних навичок підлітків та молоді.

Організація Об'єднаних Націй в Україні засуджує жахливий напад на громадську активістку Катерину Гандзюк. 31 липня на жінку напали і облили кислотою.

2 серпня 2018 року - Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш зустрівся з новим Координатором системи ООН в Україні Оснат Лубрані.

2 серпня 2018 року – близько 300 учасників Міжнародного дитячого центру Артек дізнавалися про глобальну програму ООН до 2030 року - Цілі сталого розвитку у форматі інтелектуального квесту, який підготувала команда волонтерів дитячого центру.

ЖЕНЕВА,18 липня 2018 року – Україна має діяти негайно для припинення того, що може становити «систематичне переслідування» ромської меншини в Україні, члени якої постраждали у низці насильницьких нападів, – заявила група експертів ООН.

13 липня 2018 року - Новопризначена Координаторка системи ООН, Гуманітарна координаторка та Представниця Програми розвитку ООН в Україні пані Оснат Лубрані здійснила свій перший офіційний візит до Міністерства закордонних справ та вручила свої вірчі грамоти Заступнику Міністра закордонних справ України пану Сергію Кислиці. 

13 липня 2018 року - Представник Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні Пабло Матеу взяв участь у церемонії вшанування українських миротворців, яку сьогодні провів Департамент соціальної політики Київської міської державної адміністрації.