Сім'ї вимагають розслідування та справедливого суду. В умовах глобальної незахищеності журналістів та правозахисників, в Україні відбулася низка нападів та вбивств. Інциденти відбувалися на тлі п'ятирічного збройного конфлікту на сході, окупації Криму та, як стверджується, всепроникаючої корупції. У більшості випадків переважає безкарність. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні закликає до ефективного розслідування всіх випадків. Місія також підтримує судову та правові реформи у країні та надає рекомендації Уряду щодо забезпечення притягнення винних до відповідальності.

Міжнародні організації закликають посилити допомогу дітям, що постраждали від мін та вибухонебезпечних залишків війни. За даними Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ), понад 200 тис. дітей проживають у 20-кілометровій зоні по обидві сторони від лінії розмежування, що сильно забруднена мінами та іншими вибухонебезпечними залишками війни (ВЗВ). З 2014 року щонайменше 128 дітей зазнали поранень від мін, боєприпасів та інших ВЗВ. Щонайменше 38 дітей загинуло. 

Київ, 4 вересня 2019 - Упродовж 2019 року представники Організації Об’єднаних Націй в Україні відвідували та здійснювали моніторинг різних ЛГБТ-заходів по всій країні, зокрема, КиївПрайд у червні та ОдесаПрайд у серпні. ООН схвалює професійне реагування правоохоронних органів на усі виклики, пов’язані з безпекою. Завдяки діям поліції заходи пройшли успішно, а представники ЛГБТ-спільноти та їхні прихильники, так само як і контр-протестувальники, змогли реалізувати своє право на свободу мирних зібрань та свободу вираження поглядів.

Мiсiя ООН у Суданi (UNMIS – United Nations Mission in Sudan) почала дiяти у 2005 роцi на пiдставi резолюцii Ради Безпеки ООН № 1590 вiд 24 березня 2005 р. На сьогодні Україна бере участь у 8 операціях з підтримання миру та безпеки під керівництвом ООН у миротворчихконтингентах. В операції ООН з підтримання миру у Республіці Південний Судан беруть участь четверо українців. Департамен ООН з Глобальних комунікацій взяв інтерв'ю в одного з українських миротворців - Івана Кущенко.

НЬЮ-ЙОРК, 20 серпня - Генеральний Cекретар ООН закликає молодь у всьому світі приєднатися до саміту онлайн та до роботи місцевих громад. Організація Об'єднаних Націй оголосила, що 100 видатних молодих лідерів, які виступають проти змін клімату, зі всього світу, отримають підтримку для участі у Молодіжному саміті ООН з питань клімату у суботу, 21 вересня, який відбудеться у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку.

“Молодіжний делегат України до ООН” – всеукраїнська програма, спрямована на активізацію участі молоді в міжнародній політиці та поширення принципів роботи ООН серед молоді, а також побудову діалогу між урядом України та молоддю. Молодіжний делегат виступає лобістом посилення ролі молоді в ООН, представляючи як інтереси молоді загалом, так і своєї країни зокрема. Віталій Яремчук, аспірант кафедри європейського права та порівняльного правознавства юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Найстарша з Агенцій ООН - Міжнародна організація праці - цього року відзначає своє 100-річчя. Рівно сто років тому, 11 квітня 1919 року, на пленарному засіданні Паризької мирної конференції було прийнято проект Конституції МОП, який став частиною Версальського договору, підписаного 28 червня 1919 р. по завершенню Першої світової війни. Ця важлива дата відзначилася серією з 24 подій - Global Live Tour, які охопили чотири континенти.

Київ, Україна – У Всесвітній день гуманітарної допомоги, Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) представило Звіт про результати спільної оцінки потреб біженців, шукачів притулку, внутрішньо переміщених осіб та осіб без громадянства в Україні.

(Київ, 19 серпня 2019 р.) У Всесвітній день гуманітарної допомоги Координаторка системи Організації Об'єднаних Націй/Координаторка з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані закликає донорів збільшити фінансову підтримку для мільйонів цивільних громадян на сході України. 

5 серпня 2019, Київ – Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) продовжує захищати життя і засоби для існування потерпілого в результаті конфлікту населення. Сім’ї з 52 населених пунктів уздовж «лінії розмежування» отримують одноденних курчат і корми для тварин. Допомога, що оцінюється в 1 мільйон доларів, надається як частина надзвичайної підтримки від ООН.

Ситуація із зайнятістю серед переселенців зберігає тенденцію до покращення. Про це свідчать результати дослідження, які представила Міжнародна організація з міграції (МОМ) спільно з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України й Міністерством соціальної політики України. Останній раунд цього опитування проводився в січні–березні 2019 року за фінансової підтримки Бюро з питань населення, біженців та міграції Держдепартаменту США.

КИЇВ (25 липня 2019р.) – Матільда Богнер, юристка з 13-річним досвідом роботи в ООН, вступила на посаду Голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Віднині вона очолюватиме Місію, до мандату якої входить здійснення моніторингу, підготовка доповідей та адвокація щодо захисту прав людини для всіх у країні.*

15 липня 2019 року  - Сьогодні, у День Українського Миротворця, Організація Об'єднаних Націй вшановує понад 35 тисяч українських миротворців: жінок та чоловіків, які служили під прапором ООН з гордістю, відвагою та мужністю. Виконуючий обов’язки Координатора ООН/ Координатора з гуманітарних питань, Представник УВКБ ООН в Україні Пабло Матеу привітав українських миротворців та висловив пошану тим, хто втратив життя на службі миру.

Ветерани, активісти неурядових організацій, учасники ініціативних груп громад Київщини та представники міжнародних організацій об’єдналися сьогодні на товариському футбольному матчі, організованому Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за підтримки Міністерства у справах ветеранів та Європейського Союзу.

2-4 липня 2019 року Координаторка системи ООН в Україні та Координаторка з гуманітарних питань Оснат Лубрані відвідала третю міжнародну конференцію з питань реформ в Україні у Торонто. Конференція об’єднала понад 800 партнерів України, зокрема міністрів закордонних справ, керівників міжнародних інституцій, парламентаріїв та представників громадянського суспільства для підтримки процесу реформ в Україні.

Киів, 20 червня 2019 року  - По всьому світу відзначили Всесвітній день біженців із провідною темою #StepWithRefugees - «Крокуй разом із біженцями». Агентство ООН у справах біженців закликало громади, школи, підприємства, та усіх небайдужих робити маленькі або великі дії, як прояв солідарності із біженцями у час коли число тих, хто тікає від війни, переслідувань і конфліктів перевищило 70 мільйонів осіб у 2018 році. Це найбільший показник, який зафіксувало УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців, за усі свої 70 років.

Організація Об'єднаних Націй в Україні вітає заявлену Президентом Зеленським готовність допомагати всім українцям, незалежно від місця їхнього проживання.  Така обіцянка є співзвучною із порядком денним в галузі сталого розвитку на період до 2030 року та закликом «не залишити нікого осторонь». Інклюзивні заходи можуть стати підґрунтям для досягнення миру та стабільності, а також для зміцнення соціальної згуртованості в усій країні. Ми раді продовжувати нашу співпрацю в рамках Програми Партнерства між Україною та ООН на період 2018-2022рр. заради сприяння розвитку, посилення захисту прав людини, а також для надання гуманітарної допомоги та допомоги щодо відновлення заради захисту цивільних осіб, які безпосередньо постраждали від конфлікту на сході України.

Київ, 4 червня 2019 року - Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Уряд України та партнери ініціювали першу національну конференцію "Зупинимо насильство над дітьми", яка розпочалася у Києві до Міжнародного дня захисту дітей. У продовж двох днів конференції учасники сфокусуються на обговоренні проблеми та  розробці спільного плану для запобігання та подолання насильства над дітьми в Україні.

28 травня 2019 року, Київ, Україна - У Києві проходить перший із трьох семінарів у Східній Європі та на Кавказі щодо вивчення нової методики ФАО у оцінці збитків внаслідок катастроф. Сільське господарство найбільше страждає від наслідків екстремальних погодних явищ і стихійних лих. Відповідно до одного з недавніх досліджень ФАО, в країнах, що розвиваються, на частку сільськогосподарського сектора припадає 26% всіх економічних збитків і втрат внаслідок природних катастроф. Серед найбільш вразливих - дрібні фермери, що забезпечують більше 70% світових потреб у продовольстві, невеликі і середні сільськогосподарські підприємства.

Київ, Україна, 28 травня 2019 р. - П'ять основних неінфекційних захворювань (НІЗ) – серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, рак, хронічні обструктивні захворювання легень і розлади психічного здоров'я – є причиною майже 84% всіх смертей в Україні. Майже 30% чоловіків, які померли у 2017 році від НІЗ, належали до працездатної вікової групи 30-65 років.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ