27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Холокосту b_121_67_16777215_00_images_content_news_634.jpg 27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Холокосту b_180_0_16777215_00_images_content_news_634.jpg

Київ, Україна. Не визнаючи будь-яке спростування Холокосту, як історичної події, 1 листопада 2005 року 191 країна-учасниця Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй ухвалили рішення за резолюцією 60/7, згідно з якою 27 січня було призначено щорічним Міжнародним днем пам’яті жертв Холокосту.

Асамблея засудила усі прояви релігійної нетерпимості, залякування або насилля проти людей та спільнот за етнічними та релігійними ознаками та запропонувала всім країнам-учасницям розробити навчальні програми та мобілізувати громадянське суспільство для відзначення дня пам’яті жертв Холокосту, щоб залишити пам’ять про цю трагедію наступним поколінням та не допустити злочинів геноциду у майбутньому.

27 січня було обрано Міжнародних днем пам’яті жертв Холокосту, оскільки саме у цей день 1945 року Радянська армія визволила найбільший нацистський табір смерті у Аусшвітц-Біркенау (Польща).

Резолюція ще раз підтверджує, що Холокост, наслідком якого було вбивство третини євреїв разом із чисельними представниками інших меншин, назавжди залишиться попередженням для всіх людей про небезпеку, яка виникає через ненависть, фанатизм, расизм та упередження. Це також є нагадуванням важливості активної діяльності у сфері захисту прав людини з метою упередження тиранії.

Звертаючись до світового суспільства у цей день, Генеральний секретар КОФІ АННАН сказав:

«Сьогодні вперше Організація Об’єднаних Націй відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Холокосту, що віднині стане щорічною подією. Не може бути повернення до страшної трагедії Холокосту. Але необхідно пам’ятати про неї з соромом та жахом, доки жива людська пам’ять.

Тільки пам’ятаючи про жертви, ми зможемо віддати їм належне. Важко собі уявити якими варварськими методами були знищенні мільйони безвинних євреїв та представників інших меншин. Ми не повинні забувати цих чоловіків, жінок, дітей та їх страждання.

Пам’ятати – це дорікання тим, хто говорить, що Холокосту не було або це є перебільшенням. Ми повинні відкидати такі фальшиві ствердження незалежно від того, коли, де та ким вони робляться.

Пам’ять – це також гарантія нашого майбутнього. Та трагедія, що сталась у нацистських таборах смерті, почалась з ненависті, забобонів та антисемітизму. Згадуючи це, ми завжди будемо насторожі, щоб не пропустити попереджувальні знаки. Зараз, коли Холокост все більше відходить у минуле і коли кількість тих, що вижили зменшується, саме ми – теперішнє покоління – повинні нести цю естафету пам’яті та відстоювати людську гідність.

Організація Об’єднаних Націй була створена у відповідь на жахи Другої світової війни. Але навіть при цьому міжнародне суспільство занадто часто не виступає проти масових злочинів. Останніми роками ми зробили важливі кроки задля покращення цього положення, наприклад, створивши Міжнародних карний суд та домовившись про колективну відповідальність за захист.

У цей міжнародний день пам’яті темою нашого заходу є «вічна пам’ять». Тож давайте зобов’яжемось прикладати ще більше зусиль, щоб не допустити геноциду та злочинів проти людства»

Більше інформації шукайте на сайті http://www.un.org/russian/holocaustremembrance/.

або звертайтесь, будь ласка, до Вероніки Ващенко, veronika.vashchenko@undp.org.ua, (044) 254-0035

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ