6 грудня 2005 року у м. Києві Представництвом ООН в Україні проведено Форум “Соціальна Відповідальність Бізнесу та Глобальний Договір”. Форум високого рівня був першим заходом такого роду, участь у якому взяли агентства ООН, представники Уряду, лідери українського бізнесу, представники профспілок, міжнародних агентств розвитку, засобів масової інформації, наукових кіл та неурядових організацій. Основною метою заходу було всебічне обговорення питання корпоративного громадянства, обмін знаннями та досвідом у сфері соціальної відповідальності бізнесу, загальне покращення діалогу між бізнесом, урядом та неурядовим організаціями. Загалом у заході взяли участь понад 70 учасників. b_92_119_16777215_00_images_content_news_629.jpg 6 грудня 2005 року у м. Києві Представництвом ООН в Україні проведено Форум “Соціальна Відповідальність Бізнесу та Глобальний Договір”. Форум високого рівня був першим заходом такого роду, участь у якому взяли агентства ООН, представники Уряду, лідери українського бізнесу, представники профспілок, міжнародних агентств розвитку, засобів масової інформації, наукових кіл та неурядових організацій. Основною метою заходу було всебічне обговорення питання корпоративного громадянства, обмін знаннями та досвідом у сфері соціальної відповідальності бізнесу, загальне покращення діалогу між бізнесом, урядом та неурядовим організаціями. Загалом у заході взяли участь понад 70 учасників.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_629.jpg

6 грудня 2005 року у м. Києві Представництвом ООН в Україні проведено Форум “Соціальна Відповідальність Бізнесу та Глобальний Договір”. Форум високого рівня був першим заходом такого роду, участь у якому взяли агентства ООН, представники Уряду, лідери українського бізнесу, представники профспілок, міжнародних агентств розвитку, засобів масової інформації, наукових кіл та неурядових організацій. Основною метою заходу було всебічне обговорення питання корпоративного громадянства, обмін знаннями та досвідом у сфері соціальної відповідальності бізнесу, загальне покращення діалогу між бізнесом, урядом та неурядовим організаціями. Загалом у заході взяли участь понад 70 учасників.

Основним завданням цього заходу було визначення та мобілізація основної групи українських компаній до підписання Глобального договору та надання їм допомоги у створенні Української мережі Глобального договору. Форум презентував ідею соціальної відповідальності бізнесу та Глобального договору у бізнес-контексті, надав відповіді на питання та основні моменти, що викликають стурбованість. Основними учасниками Форуму були представники бізнесу високої та середньої ланки, що зацікавлені та віддані реалізації ідеї покращення стандартів бізнесу та у своїй діяльності керуються принципами соціальної відповідальності та етики бізнесу. В рамках Форуму відбулась презентація та обговорення прикладів та досвіду мережі Глобального договору Данії та Болгарії, зокрема щодо просування та використання принципів соціальної відповідальності бізнесу та Глобального договору.

Під час Форуму було обговорено результати національного дослідження Представництва ООН щодо соціальної відповідальності українського бізнесу. Було презентовано приклади соціально-відповідальної діяльності декількох компаній. Крім того, учасниками були окреслені та обговорені питання переваг та перешкод соціальної відповідальності бізнесу в українському законодавстві. Доповідачами було презентовано найкращі практики та досвід щодо соціальної звітності бізнесу, а також окреслено питання соціальної відповідальності бізнесу, як зростаючої інтегрованої частини глобального бізнесу та корпоративної стратегії.

Під час Форуму особливу увагу біло приділено соціальній відповідальності бізнесу та державній політиці. Учасники обговорили можливі шляхи покращення та укріплення діалогу між приватним сектором та державою, а також між бізнесом, урядом та громадським сектором на національному, регіональному та місцевому рівнях, удосконалення процесу їх співробітництва.Основні підсумки:

1) Соціальна відповідальність бізнесу надійно укріпиться на українському ринку
 Великої уваги набуває питання зростаючої ролі бізнесу в українському суспільстві. Все більше людей цікавляться питанням впливу діяльності компаній на соціальну та екологічну сфери. Існує велика вірогідність суттєвого зростання тиску з боку громадськості щодо соціальної відповідальності бізнесу у найближчі роки.
 Існує зростаюче визнання серед українського бізнесу потреби до розуміння та відповіді на такі очікування суспільства таким чином, щоб це покращувало бізнес-діяльність та створювало порівняльні переваги.
 Існує зростаюче визнання цінності соціальної відповідальності бізнесу та її ролі у вирішенні соціальних питань, що постають перед Урядом.
 Уряд України підтримує процес реалізації приватним сектором принципів Глобального договору та створення сприятливого середовища для їх подальшого просування.

2) Глобальний договір є особливою формою соціальної відповідальності бізнесу в Україні
 До цього часу майже не було систематичного та стратегічного підходу до просування відповідального корпоративного громадянства в Україні з тим, щоб бізнес міг стати учасником вирішення питань розвитку та реалізації Цілей Розвитку Тисячоліття.
 Деякі представники українського бізнесу відповідно до власних корпоративних зобов’язань або з власної ініціативи впроваджують деякі принципи Глобального договору та вживають заходи у напрямку підтримки сталого розвитку в Україні.
 Глобальний договір посилює культуру соціальної відповідальності бізнесу, адже вимагає від бізнесу користуватись набором базових цінностей, що становлять основу корпоративного громадянства.
 Ініціатива Глобального договору є особливою через те, що в основі її лежать універсальні цінності, що поважаються усіма спільнотами та культурами. Це є добровільна ініціатива, що уособлює ефективний важіль впровадження соціального відповідального бізнесу в Україні.
 Мережа Глобального договору пропонує унікальну можливість стати учасником світової мережі лідуючих компаній, створює підстави для обміну соціальними бізнес-практиками та практиками щодо охорони навколишнього середовища.

3) Усі учасники домовились створити мережу Глобального договору в Україні у 2006 р.
 Представництво ООН в Україні буде відповідальною за Глобальний договір в Україні інституцією, що здійснюватиме низку заходів, збільшуючи обізнаність щодо Глобального договору серед бізнес кіл, уряду, неурядових організацій, профспілок, наукових кіл та засобів масової інформації, надаватиме допомогу у створенні місцевої мережі.
 Представництво ООН продовжуватиме сприяти діалогу щодо соціальної відповідальності бізнесу між діловими колами, урядом, профспілками, громадськістю, та розвитку політики соціальної відповідальності бізнесу.
 Компаніям-лідерам, що поділяють погляди та цілі Глобального договору буде запропоновано стати лідерами Глобального договору в Україні. Започаткування глобального договору буде здійснено під час заходу високого рівня у першому кварталі 2006 року, а мережа Глобального договору в Україні буде створена у другому кварталі 2006 року. Особлива увага має біти приділена тому, щоб малі та середні підприємства були задіяні в організації та взяли участь у заходах.
 На 2006 рік заплановано проведення регіональних заходів та національної конференції.
 Посилення співробітництва між агенціями ООН та приватним сектором шляхом реалізації спільних проектів розвитку також є завданнями порядку денного у 2006 році.


Програма форуму

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ