До Дня Прав Людини, 10-го грудня відбудеться прес-конференція, прийняття та гала-відкриття Міжнародного Фестивалю Фільмів про Права Людини (Кіностудія ім.О.Довженка, павільйон I).b_64_97_16777215_00_images_content_news_625.jpg До Дня Прав Людини, 10-го грудня відбудеться прес-конференція, прийняття та гала-відкриття Міжнародного Фестивалю Фільмів про Права Людини (Кіностудія ім.О.Довженка, павільйон I).
b_180_0_16777215_00_images_content_news_625.jpgДо Дня Прав Людини, 10-го грудня відбудеться прес-конференція, прийняття та гала-відкриття Міжнародного Фестивалю Фільмів про Права Людини (Кіностудія ім.О.Довженка, павільйон I).


Із гаслом ‘У Боротьбі за Більшу Свободу!’ цьогорічний фестиваль буде проходити 10-16 грудня у Києві у Кіностудії ім. О.Довженка (проспект Перемоги 44) та у Будинку Кіно (вул. Саксаганського 44). На початку 2006 року фестиваль подорожуватиме різними регіонами України. Крім перегляду відомих фільмів про права людини з усього світу на такі теми як мир, гідність, процвітання, в рамках фестивалю глядачі також мають можливість відвідати публічні форуми, де учасники зможуть висловити свої думки щодо переглянутих фільмів та обговорити питання захисту прав людей, а саме: виборчих прав, прав меншин, прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, тощо. Цього року спеціальна секція фестивалю присвячена 20-ій річниці Чорнобильської катастрофи.

Цей фестиваль було організовано агенціями ООН за сприяння Міністерства культури і туризму України, Фонду розвитку українського кіно, Кіностудії ім.О.Довженка, Будинка Кіно, Міжнародної Амністії в Україні, ОБСЄ, Культурної асоціації з захисту прав людини, ДГО «Парламент дітей м.Києва», Leo Burnett, Верум з метою привернення уваги громадськості та підвищення обізнаності українців про їх права використовуючи такий ефективний комунікаційний засіб як кінематограф. Організатори фестивалю висловлюють вдячність спонсорам події, особливо DHL та медіа-партнерам ICTV, What’s on, Гала-радіо, Радіо Ера, Kino-коло, Україна молода, Сайт Майдан.

10 грудня о 18:15 відбудеться прес-конференція з нагоди святкування Дня Прав Людини та відкриття Міжнародного Фестивалю Фільмів про Права Людини (Кіностудія ім. О.Довженка, павільйон 1).

Учасниками прес-конференції будуть: Постійний Координатор системи ООН в Україні пан Френсіс О’Доннелл, Міністр Культури та Туризму України пан Ігор Ліховий, Координатор фестивалю пані Рукен Калікусу, Директор Кіностудії ім. О.Довженка пан Ігор Ставчанський, Президент Фонду Розвитку Українського Кіно пані Людмила Немиря, Режисер фільму “Право на життя: Олена” пан Дуко Теллеген.

Після прес-конференції відбудеться гала-прийняття та перегляд 2 гала фільмів “Це Наша Країна” (режисер Людмила Немиря, Україна, 2005) про нещодавні демократичні перетворення в Україні та “Право на життя: Олена” (режисер Дуко Теллеген, Нідерланди & Білорусь, 2004/2005) про молоду дівчину, яка живе на територіях, постраждалих від Чорнобильської аварії. Фільм “Право на життя” отримав декілька міжнародних нагород, в тому числі на Міжнародному Фестивалі Документальних Фільмів у Пярну, 58-ому Міжнародному Фестивалі Фільмів у Локарно, Копенгагенському Міжнародному Фестивалі для Дітей та Молоді «BUSTER».

Представники українських та міжнародних засобів масової інформації щиро запрошуються прийняти участь у прес-конференція, прийнятті, гала-перегляді фільмів та всіх інших заходах в рамках фестивалю.

Будь ласка, зверніть увагу, що ані відбір фільмів, ані точки зору, які у фільмах висловлюються не обов’язково відображають погляди організаторів, медіа партнерів та прихильників фестивалю.

Для отримання більш детальної інформації та акредитації, будь ласка, звертайтесь до:
Вероніки Ващенко (8 067 9276038), Миколи Мовчана (8 050 5487789) та Олени Білоус (044 254 0035) Представництво ООН в Україні
e-mail: veronika.vashchenko@undp.org ; mykola.movchan@undp.org.ua
tel: 044 253 93 63; fax: 044 253 26 07

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ