crimea.jpg18-19 листопада. Сімферополь, Україна - Делегація міжнародних партнерів та донорів Програми розвитку та інтеграції Криму прибула на чолі з ПРООН до Сімферополя з метою обговорення результатів співпраці та перспектив покращення сталого регіонального розвитку у майбутньому. crimea.jpg18-19 листопада. Сімферополь, Україна - Делегація міжнародних партнерів та донорів Програми розвитку та інтеграції Криму прибула на чолі з ПРООН до Сімферополя з метою обговорення результатів співпраці та перспектив покращення сталого регіонального розвитку у майбутньому.

crimea.jpg18-19 листопада. Сімферополь, Україна - Делегація міжнародних партнерів та донорів Програми розвитку та інтеграції Криму прибула на чолі з ПРООН до Сімферополя з метою обговорення результатів співпраці та перспектив покращення сталого регіонального розвитку у майбутньому.

Делегація іноземних партнерів та донорів прибула із дводенним візитом до Криму. Учасники візиту, серед яких представники Європейської Комісії, урядів Нідерландів, Швеції, Туреччини, Об’єднаного Королівства та Сполучених Штатів зустрінуться із урядовими партнерами та місцевою владою АР Крим, представниками територіальних громад та їх організацій, та експертами, які працюють в рамках Програми інтеграції та розвитку Криму.

Загальною метою візиту є обговорення досягнутих результатів та визначення довготривалих, сталих та ефективних рішень соціальних та економічних проблем загального людського розвитку, які відчуває багато етнічне населення Криму.

Трохи раніше сьогодні делегація зустрілася із Спікером Верховної Ради Криму Анатолієм Гриценком та членами Ради Міністрів Криму.

Після 14 років співробітництва із Програмою розвитку ООН, 14 регіонів Криму було підтримано під час втілення їх місцевих сталих проектів з розвитку, що разом становить фінансову допомогу у 34 млн. дол.., в той час як близько 200,000 людей безпосередньо відчули позитивний вплив громадських ініціатив, зазначив Постійний представник Програми розвитку ООН в Україні Френсіс ОДоннелл (Francis O’Donnell).

Як сказав Гриценко, Програма інтеграції та розвитку Криму ПРООН в останні роки інтенсивно співпрацює із урядом Автономної Республіки Крим, особливо із місцевим урядом. Ця співпраця підвищує ефективність під час вибору та втілення проектів, які є соціально важливими для Кримської громади.

«Ми добре знайомі із новою стратегією Програми інтеграції та розвитку Криму (ПРІК) до 2010 року, яка повністю співпадає із пріоритетами уряду Криму. На цій стадії розвитку Криму необхідно, щоб успішні моделі розвитку відтворювалися у сільських районах Автономної республіки, незважаючи на велику кількість проектів, що втілюються Програмою розвитку та інтеграції Криму ПРООН», сказав він.

У період з 2004 по 2008 роки ПРІК підтримала 490 місцевих проектів розвитку на загальну сумму 13 558 500 млн. дол.., із яких 5 361 726 млн. дол.. були внеском ПРІК, а 8 218 207 млн. долл внеском місцевих партнерів.

У 2008 році проекти ПРІК підтримали 27 сіл та 12 регіонів Криму. Загалом було втілено 29 проектів у сферах ефективного управління, освіти, місцевого економічного розвитку та стратегічного планування.

У період з січня по вересень 2008 року, внесок ПРІК на підтримку проектів досяг 2 905 321 млн. грн., в той час як загальна сума підтримки надана ПРІК сягнула 8 644 847 млн. грн., враховуючи модель спільного фінансування.

Під час зустрічі учасники погодилися, що однією з основних переваг Криму є його етнічне та культурне різноманіття. Визнаючи необхідність диверсифікації у сфері туризму в регіоні, було погоджено підтримати концепцію надання більше можливостей сільським громадам у розвитку бізнес-моделей для зеленого та етно туризму. 35% бенефіціарів є раніше депортовані групи населення.

Гриценко сказав, що влада республіки готова інтегрувати досвід, отриманий від ПРООН ПРІК у плани стратегічного розвитку Автономної республіки Крим.

«Ми віримо, що основним результатом нашої співпраці є об’єднання зусиль людей із різною етнічною приналежністю задля загальних людських цінностей, таким чином зміцнюючи мир та міжетнічну гармонію на півострові», сказав він.

В кінці, як заявив Гриценко, влада Криму розгляне можливість започаткування Агентства регіонального розвитку Криму, яке могло б взяти на себе роль та функції, що наразі виконуються ПРІК по закінченню програми.

Під час офіційної зустрічі Френсіс ОДоннелл позитивно оцінив довготривалу та плідну співпрацю між ПРООН та її регіональними партнерами у Криму. Як сказав ОДоннелл, Програма інтеграції та розвитку Криму ПРООН «тепер не лише програма ПРООН, але й Програма народу Криму».

«Коли ми дивимося на фінансову статистику, більшість фінансування насправді надається Урядом Криму та місцевими громадами, яких підтримує ПРІК. Усі донорські внески навіть не досягають обсягів, які надають українські партнери. Таким чином, майбутнє програми знаходиться у ваших руках, тому що ця програма більше ваша, ніж наша», сказав ОДоннелл.

Постійний представник ПРООН в Україні повністю підтримав ідею влади Криму про створення Агентства регіонального розвитку Криму, що стане наступником ПРІК. «Саме у цьому напрямку нам потрібно працювати», додав він.

У той самий час, Лаура Гарагнані (Laura Garagnani), Голова управління програм допомоги Україні Делегації Європейської Комісії в Україні, назвала ідею створення агентства регіонального розвитку «чудовим кроком».

«Ми віримо, що ідея створення Агентства регіонального розвитку, про яку ви оголосили є чудовим кроком. Таке Агентство може стати платформою не лише для залучення донорського фінансування, але, що важливіше, інвестицій», сказала вона.

В кінці, Гарагнані підтвердила готовність ЄК допомогти Уряду Криму долучитися до європейського досвіду, шляхом організації навчальних поїздок, щоб побачити, як досвід ЄС міг би бути застосований у створенні схожої установи у Криму.

Крім того, сьогодні фінансова підтримка ЄС сталого соціального та економічного розвитку активно пропагується у 22 муніципалітетах по всій Україні, чотирьох громадах Чорнобильського регіону, Автономній республіці Крим та всіх регіонах України.

Підхід місцевого розвитку на основі громади наразі використовується у всіх місцевих проектах, що проходять за підтримки ПРООН на місцевому рівні.

Він довів свою ефективність як у місті так і у сільській місцевості, і також виявився надзвичайно успішним у мобілізації громад для покращення умов проживання та комунальної інфраструктури, вирішення проблем освітнього сектору, скорочення безробіття та покращення якості надання соціальних послуг.


Інформація для редакторів:

Програма розвитку та інтеграції Криму (ПРІК) ПРООН була заснована у 1995-му році. ПРІК було створено у відповідь на складні проблеми соціального та економічного характеру, а також деякі специфічні події, серед яких особливої уваги потребувало масове повернення до Криму 260 000 раніше депортованих Радянським урядом етнічних груп у 1944 році.

Відповідаючи на перемінну ситуацію у Криму за останні 14 років, ПРІК застосувала різні підходи під час різних етапів програми. Після відповіді на надзвичайну ситуацію під час перших двох етапів (1995-2000), програма перейшла до підходу соціальної мобілізації під час її третього етапу (2001-2004), в той час як під час четвертого етапу (2005-2007) ПРІК також додала інтегрований підхід до регіонального розвитку Криму, що пересікає рівень громад та втручається на стратегічному рівні.

Під час своєї останньої фази (2008-2011) ПРІК надалі розповсюджуватиме свій позитивний досвід, моделі та підходи, доноситиме до національного рівня ті проблеми, які неможливо вирішити на регіональному рівні та забезпечуватиме сталість структур та партнерств створених в рамках діяльності ПРООН. Вона також розробить стратегію для закінчення програми, що дозволить перетворити її базу знань, людських та технічних ресурсів Кримській установі, чиєю роллю буде підтримка процесу подальшого розвитку.

За детальнішою інформацією звертайтеся до В’ячеслава Топорова за тел. cb_transparent_l.gifua.gifspace.gifspace.gifarrow.gifspace.gifspace.gifspace.gifspace.gifspace.gifspace.gifspace.gif+380652 248 002cb_transparent_r.gif або відвідайте www.undp.crimea.ua.