press-conference.jpg25 листопада 2008 року. Київ, Україна - Представництво Організації Об’єднаних Націй (ООН) в Україні та агентства ООН розпочали 16-денну естафету як фінальний етап річної кампанії з прав людини «Людська гідність та справедливість для всіх нас», яку було розпочато рік тому. Естафета триватиме до 10 грудня, коли по всьому світу святкуватимуть 60-ту річницю з дня підписання Загальної декларації прав людини. З цієї нагоди, а також з метою відзначення Міжнародного дня боротьби з начильством проти жінок, Координатор системи ООН в Україні, Міністр з питань сім'ї, молоді та спорту та Олімпійська чемпіонка дали спільну прес-конференцію про проблеми насильства щодо жінок в Україні та у світі. press-conference.jpg25 листопада 2008 року. Київ, Україна - Представництво Організації Об’єднаних Націй (ООН) в Україні та агентства ООН розпочали 16-денну естафету як фінальний етап річної кампанії з прав людини «Людська гідність та справедливість для всіх нас», яку було розпочато рік тому. Естафета триватиме до 10 грудня, коли по всьому світу святкуватимуть 60-ту річницю з дня підписання Загальної декларації прав людини. З цієї нагоди, а також з метою відзначення Міжнародного дня боротьби з начильством проти жінок, Координатор системи ООН в Україні, Міністр з питань сім'ї, молоді та спорту та Олімпійська чемпіонка дали спільну прес-конференцію про проблеми насильства щодо жінок в Україні та у світі.

press-conference.jpg25 листопада 2008 року. Київ, Україна - Представництво Організації Об’єднаних Націй (ООН) в Україні та агентства ООН розпочали 16-денну естафету як фінальний етап річної кампанії з прав людини «Людська гідність та справедливість для всіх нас», яку було розпочато рік тому. Естафета триватиме до 10 грудня, коли по всьому світу святкуватимуть 60-ту річницю з дня підписання Загальної декларації прав людини. З цієї нагоди, а також з метою відзначення Міжнародного дня боротьби з начильством проти жінок, Координатор системи ООН в Україні, Френсіс О'Доннелл, Міністр з питань сім'ї, молоді та спорту, Юрій Павленко, та Олімпійська чемпіонка, Ірина Мерлені, дали спільну прес-конференцію про проблеми насильства щодо жінок в Україні та у світі.

Рік тому було розпочато кампанію ООН з прав людини з нагоди відзначення 60-ї річниці підписання Загальної декларації прав людини. Протягом року відбулася серія заходів, присвячених правам людини, а саме підписання Меморандуму про співпрацю та план дії між Представництвом ООН в Україні та Офісом Омбудсману, а також із Національною асамблеєю інвалідів України; конференція присвячена 10-й річниці Офісу Уповноваженого з прав людини в Україні; громадські слухання та презентація практичного посібника для парламентарів щодо Конвенції про права інвалідів; Міжнародна конференція для представників країн СНД щодо пропагування прав інвалідів; візит робочої групи з безпідставних затримань до України.

25 листопада розпочинається фінальний етап річної кампанії з прав людини. Метою естафети є об’єднання зусилля усіх агентств та програм ООН в Україні для того, аби нагадати про необхідність захисту гідності та рівних прав людей та відзначити низку пам’ятних дат ООН, а саме:

25 листопада Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок

29 листопада Міжнародний день солідарності з палестинським народом

1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом

2 грудня Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня Міжнародний день інвалідів

5 грудня Міжнародний день волонтерів за економічний та соціальний

розвиток

9 грудня Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня Міжнародний день захисту прав людини

«Захист прав людини – одне з найважливіших завдань Організації Об’єднаних Націй, - прокоментував старт кампанії пан Френсіс О’Доннелл, Координатор системи ООН в Україні. – Протягом року ми провели ряд конференцій, семінарів, круглих столів та інших подій, що присвячені правам людини. Не можна припиняти говорити про це, адже знання прав і свобод дає людині можливість розкритися, реалізуватися як особистість, усвідомити свою роль у суспільстві й збагнути сенс влас­ного існування».

Естафета розпочнеться 25 листопада прес-конференцією, в ході якої Координатор системи ООН в Україні Френсіс О’Доннелл та Міністр України з питань сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко представлять журналістам план дій, спрямованих на припинення жорстокості проти жінок, а також 16-денну програму, спрямовану на подолання гендерного насильства в Україні.

Також 25 листопада відбудеться прес-клуб на тему «Обмеження поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу і започаткування тенденції до скорочення їх масштабів». Медіа-захід відбудеться напередодні 1 грудня — Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та у рамках проведення національної інформаційно-просвітницької кампанії ООН, присвяченої досягненню національних Цілей розвитку тисячоліття «Україна – 2015».

3 грудня з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю Міністерство соціальної політики у співпраці із Асамблеєю інвалідів України організовують виставку організацій людей з інвалідністю, а також урочистий концерт в Українському домі.

5 грудня Міжнародне бюро праці в Україні за підтримки посольства Бельгії організує концерт, присвячений Міжнародному дню боротьби зі СНІДом, за участі відомого бельгійського ансамблю-квартету.

Програма Волонтери ООН проведе опитування щодо якості життя інвалідів в Україні 5 грудня, таким чином відзначаючи Міжнародний день волонтера.

Світовий банк проведе нагородження переможців конкурсу творів на тему «Корупція у вищій школі» в рамках проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні» та відзначення Міжнародного дня боротьби з корупцією 9 грудня.

9 грудня Представництво ООН в Україні у співпраці з Міністерством закордонних справ демонструватиме фільм «Історії про права людини». До зйомок цього фільму запросили 20 найвідоміших режисерів світу.

10 грудня Координатор Системи ООН в Україні, Френсіс ОДоннелл, та Уповноважений з прав людини, Ніна Карпачова, представлять Верховній Раді України звіт про виконання Україною рекомендацій ООН з проблем прав людини.

***

Загальну декларацію прав людини було прийнято 10 грудня 1948 року резолюцією 217 А (III) Генеральної асамблеї ООН і відтоді, саме в цей день міжнародна спільнота відзначає День захисту прав людини кожного року. Загальна декларація прав людини – це документ, який перекладено на найбільшу кількість мов у світі - 369 мов.

В рамках кампанії до відзначення 60-ї річниці Загальної декларації прав людини в Україні, Представництво ООН в Україні підписало Меморандум про співпрацю з секретаріатом Уповноваженого з прав людини в Україні.

***

Представництво ООН в Україні було відкрито у 1992 році. Сьогодні система ООН в Україні включає 13 агентств, міжнародних організацій та асоційованих установ, а саме Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН (ПРООН), Фонд Народонаселення ООН (ЮНФПА), Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу в Україні (ЮНЕЙДС), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБООН), Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН), Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), Міжнародна організація праці (МОП), Міжнародна організація з міграції (МОМ), Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), а також асоційовані організації ООН, такі як Міжнародний валютний фонд (МВФ), Світовий Банк (СБ) та Міжнародна Фінансова Корпорація (МФК). www.un.org.ua

***

За інформацією щодо діяльності ООН в Україні просимо звертатись до:

Вікторії Андрієвської,
Координатора зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ
Представництва ООН в Україні
Тел. +38 044 254 0035
victoria.andrievska@unic.org
www.un.org.ua