logo-congresso-brasil-ingles.jpg26 листопада 2008, Київ-Ріо-де-Жанейро - Понад 3000 представників із 125 країн, в тому числі з України, зібрались у Ріо-де-Жанейро (Бразилія), для того щоб обмінятися досвідом у боротьбі з сексуальною експлуатацією дітей, а також звітувати про прогрес та переглянути зобов’язання. logo-congresso-brasil-ingles.jpg26 листопада 2008, Київ-Ріо-де-Жанейро - Понад 3000 представників із 125 країн, в тому числі з України, зібрались у Ріо-де-Жанейро (Бразилія), для того щоб обмінятися досвідом у боротьбі з сексуальною експлуатацією дітей, а також звітувати про прогрес та переглянути зобов’язання.

logo-congresso-brasil-ingles.jpg26 листопада 2008, Київ-Ріо-де-Жанейро - Понад 3000 представників із 125 країн, в тому числі з України, зібрались у Ріо-де-Жанейро (Бразилія), для того щоб обмінятися досвідом у боротьбі з сексуальною експлуатацією дітей, а також звітувати про прогрес та переглянути зобов’язання.

“Сексуальна експлуатація залишає психологічні, а часом і фізичні шрами у дітей”, - підкреслює Виконавчий директор ЮНІСЕФ Анн Венеман (Ann Veneman). “Жодна країна або регіон не мають імунітету до цієї проблеми і невинних свідків бути не може”.

Сексуальна експлуатація – це порушення права дитини на захист та опіку. Конгрес розгляне низку питань щодо експлуатації дітей, в тому числі сексуальну експлуатацію в сім’ї, дитячий шлюб, комерційну індустрію сексуальних послуг, а також дитячу порнографію та сексуальну експлуатацію у Інтернет просторі.

У полюванні на дітей злочинці використовують нові інструменти , в тому числі новітні технології мобільних телефонів та кіберпростору, крім того дорослі можуть зваблювати дітей на сторінках ‘чатів’ та використовувати Інтернет для завантаження або розповсюдження порнографії.

Якщо минулий Всесвітній конгрес у Йокогамі (Японія) у 2001 році був присвячений проблемі сексуальної експлуатації дітей з виключно комерційною метою, то учасники Конгресу у Бразилії вирішили також обговорити стратегії подолання некомерційних форм дитячої експлуатації, в тому числі сексуальної експлуатації дітей вдома та з боку представників релігійних спільнот, вчителями, миротворцями та збройних угруповань у зонах конфліктів.

“Для того щоб подолати такі жахливі злочини має бути система захисту дітей, що побудована на запобіганні”, - зазначає Представник ЮНІСЕФ в Україні Джеремі Хартлі (Jeremy Hartley). “В той же час Уряд має відповідати на існуючі випадки таких порушень шляхом посилення законодавства у відповідності до міжнародних стандартів”, - додає він.


***

Про ЮНІСЕФ:

Протягом 60-ти років Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером у захисті прав дітей. Фонд працює у 150 країнах, допомагаючи дітям виживати і розвиватися, починаючи з раннього дитинства і до юності. Найбільший у світі постачальник вакцин для дітей, ЮНІСЕФ підтримує дитяче здоров’я і харчування, якісну базову освіту для всіх хлопчиків і дівчаток, і захищає дітей від насильства, експлуатації і ВІЛ/СНІДу. Фінансування діяльності ЮНІСЕФ складається повністю з добровільних внесків окремих осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво ЮНІСЕФ в Україні було відкрито у 1992 році.

Про Конгрес :

Сторінка в Інтернеті - III Всесвітній конгрес проти сексуальної експлуатації дітей та підлітків

Відео сюжет : глобальна реальність

Кращі практики – приклад України.

***

Для отримання більш докладної інформації:

Джефрі Кіілі (Geoffrey Keele), ЮНІСЕФ Нью Йорк +1-212-326-7583, gkeele@unicef.org

Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Україна +38-067-927-6038, vvashchenko@unicef.org

Анна Суходольська, ЮНІСЕФ Україна +38-044-230-2514, asukhodolska@unicef.org

www.unicef.org/ukraine