un-palestine-day.jpg29 листопада 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Міжнародного для солідарності з палестинським народом Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав міжнародну спільноту конструктивно та послідовно працювати разом над справедливим та швидшим врегулюванням питання Палестини. un-palestine-day.jpg29 листопада 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Міжнародного для солідарності з палестинським народом Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав міжнародну спільноту конструктивно та послідовно працювати разом над справедливим та швидшим врегулюванням питання Палестини.

un-palestine-day.jpg29 листопада 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Міжнародного для солідарності з палестинським народом Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав міжнародну спільноту конструктивно та послідовно працювати разом над справедливим та швидшим врегулюванням питання Палестини.

«Палестинський народ вже більше 60 років позбавлений права користуватися своїми невід’ємними правами, включаючи право на самовизначення та державність.

Ізраїльтяни живуть із постійним відчуттям невпевненості у власній безпеці. Існує лише один спосіб забезпечити реалізацію цих законних прав та розсіяти ці закономірні страхи – це укладення мирного договору, котре поклало б край окупації, поставило крапку в конфлікті та дозволило б створити державу Палестина, котре б жило пліч-о-пліч із державою Ізраїль.

Рік тому в Аннаполісі відновилися двосторонні переговори між лідерами Ізраїлю та Палестини. Вони домовилися спробувати укласти мирний договір до кінця 2008 року. На жаль, досягти цієї цілі, скоріше всього, не вдасться. Тим не менше сторони змогли встановити довіру та створити базу, котрих усього два роки тому взагалі не існувало. Ці досягнення важко переоцінити. Я високо ціню наміри президента Аббаса та міністра закордонних справ Лівні, про які вони заявили цього місяця в Шарм-ель-Шейху, - продовжити перемовини наступного року і прагнути до повного кінцевого врегулювання конфлікту. Цей процес повинен дозволити вирішити питання про постійний статус, що стосуються Єрусалиму, поселень, кордонів, біженців, безпеки та води.

В прийдешній період основним предметом мого занепокоєння буде ситуація на місцях. Я рішуче закликаю Ізраїль припинити поселенську діяльність, ліквідувати аванпости, відкрити палестинські установи у східному Ізраїлі та стримуватися від односторонніх дій в Єрусалимі, таких як руйнування будинків та виселення жителів, що призводить до зміни статусу-кво. Я розумію занепокоєння Ізраїлю питаннями безпеки. Проте створення сприятливих умов для співпраці у сфері безпеки повинне супроводжуватися послабленням режиму закриття районів на західному березі, що дозволить зміцнити стабільність та надати такий необхідний поштовх до розвитку палестинській економіці.

Серйозне занепокоєння досі викликає ситуація в секторі Газа. Я закликаю прийняти невідкладні міри для послаблення майже повної блокади Гази, котра призводить до нестачі предметів першої необхідності та принижує людську гідність. Крім того я засуджую ракетні обстріли. Шлях вперед проходить через виконання усіма сторонами умов перемир’я, котре вдалося досягнути за посередництва Єгипту.

Я закликаю Ізраїль не перешкоджати поставкам населенню предметів постачання в достатніх об’ємах і забезпечити доступ для гуманітарних працівників, а також сприяти відновленню роботи в рамках проектів Організації Об’єднаних Націй, що були призупинені. Я також закликаю ХАМАС та всі палестинські угрупування в цілому прийняти невідкладні міри для об’єднання сектору Газа та Західного берегу під управлянням легітимної Палестинської адміністрації.

В минулому році ми зіткнулися із величезною кількістю труднощів. В той самий час це був вирішальний етап в створенні основи для миру. 2009 рік повинен стати роком, коли ці дії принесуть плоди. Отож давайте разом конструктивно, невпинно та послідовно працювати задля справедливого, довготривалого, всебічного та якомога швидшого врегулювання питання Палестини».

Детальніша інформація про Міжнародний день солідарності з палестинським народом.