children_and_aids_report.jpg1 грудня 2008 року, Нью-Йорк - КиївЗгідно доповіді, поширеній сьогодні чотирма установами системи Організації Об'єднаних Націй, рання діагностика і лікування можуть істотно підвищити шанси на виживання новонароджених, що наражаються на небезпеку інфікування ВІЛ.
children_and_aids_report.jpg1 грудня 2008 року, Нью-Йорк - КиївЗгідно доповіді, поширеній сьогодні чотирма установами системи Організації Об'єднаних Націй, рання діагностика і лікування можуть істотно підвищити шанси на виживання новонароджених, що наражаються на небезпеку інфікування ВІЛ.

children_and_aids_report.jpg1 грудня 2008 року, Нью-Йорк - Київ Згідно доповіді, поширеній сьогодні чотирма установами системи Організації Об'єднаних Націй, рання діагностика і лікування можуть істотно підвищити шанси на виживання новонароджених, що наражаються на небезпеку інфікування ВІЛ.

Доповідь «Діти і СНІД: третя доповідь про підведення підсумків» було підготовлено спільно Дитячим фондом ООН, Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Об'єднаною програмою ООН з ВІЛ/СНІДу та Фондом Народонаселення ООН та поширено у Всесвітній день боротьби з СНІДом.

«Без належного лікування половина ВІЛ-інфікованих дітей загинуть від хвороб, пов'язаних із ВІЛ, ще до досягнення дворічного віку», — заявила виконавчий директор ЮНІСЕФ Анн Венеман. «У ВІЛ-інфікованих дітей, яких діагностували та почали лікувати в перші 12 тижнів життя, шанси на виживання на 75 відсотків вищі».

Проте в 2007 році діагностику на ВІЛ-інфекцію до досягнення двомісячного віку проходили менше 10 відсотків немовлят, що народилися у ВІЛ-інфікованих матерів. Автори доповіді виступають за розширення масштабів діагностики, що дало б можливість якнайскоріше починати необхідне лікування.

Дуже мало вагітних жінок знають, чи інфіковані вони ВІЛ. У 2007 році лише 18 відсотків жінок в країнах з низьким і середнім рівнем доходів діагностувалися на ВІЛ-інфекцію, і серед тих, у кого ця інфекція була виявлена, лише 12 відсотків проходили додаткову діагностику, щоб визначити стадію розвитку захворювання і призначити необхідний курс лікування.

«Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини — це не лише ефективний спосіб боротьби з хворобою, але й одне з прав людини", — заявив виконавчий директор ЮНЕЙДС д-р Петер Піот. «Ми бачимо, що багато країн, особливо в окремих регіонах Африки, добилися помітного прогресу, проте нам слід значно розширити масштаби діагностики і лікування ВІЛ у вагітних жінок».

«Україна має найгірші показники захворювань на ВІЛ/СНІД в Європі та Центральній Азії, - говорить керівник проекту ВІЛ/СНІД Дитячого фонду ООН в Україні Тетяна Тарасова,. - Кількість хворих налічує 440,000 осіб віком 15-49 років, тобто 1,63% дорослого населення. У трьох регіонах - Києві, Одесі та Донецьку, - рівень захворювання на ВІЛ серед вагітних жінок перевищив 1 відсоток».

В Україні завдяки програмі запобігання передачі захворювання від матері до дитини кількість передачі захворювання зменшилась з 27% у 2000 році до 7% у 2006 році. Проте, кількість хворих дітей збільшується, адже матерів, які є носіями вірусу, більшає щорічно на 20-30%. В Україні кількість хворих серед вагітних жінок становила 0,34 % в 2007 році – найвищий показник у Європі. У 2007 році, приблизно 45% хворих на ВІЛ – жінки, серед яких 60% - віком до 25 років, тоді як у 1997 році зараженими були лише 11% населення.

Як наслідок, кількість ВІЛ-позитивних дітей зростає. Сьогодні з близько 18 000 дітей, які народились від ВІЛ-позитивних матерів, 10 200 – ВІЛ-негативні. Приблизно 5,500 дітей віком до 18 місяців чекають на остаточне визначення їх статусу щодо ВІЛ. У 1,877 дітей підтверджено ВІЛ-позитивний статус. 244 дитини померли від СНІДу (23 з них – у 2007 році). Сьогодні 1,200 дітей отримують антиретровірусне лікування в Україні.

***

Повний текст Звіту розміщено на сайті: http://www.unicef.org/publications/index_46585.html

Довідкова інформація про ініціативу «Єднаймося заради дітей, єднаймося проти СНІДУ»: Доповідь «Діти і СНІД: третя доповідь про підведення підсумків» — це третій документ, присвячений розгляду питання про те, як СНІД впливає на дітей та молодь. Доповіді оприлюднюються з того часу, як ЮНІСЕФ, ЮНЕЙДС та інші партнери в жовтні 2005 року виступили з ініціативою «Єднаймося заради дітей, єднаймося проти СНІДУ», яка стала закликом до дій щодо захисту дітей від впливу СНІДу. Головна увага в нім приділяється потребам дітей в чотирьох ключових областях, відомих як «чотири П»: профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини; надання педіатричної допомоги дітям, інфікованим вірусом; профілактика нових інфекцій серед дітей підліткового віку і молоді; підтримка і захист дітей, хворих на ВІЛ/СНІД.

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює у 150 країнах, допомагаючи дітям виживати і розвиватися. Найбільший у світі постачальник вакцин для дітей, ЮНІСЕФ надає допомогу в питаннях захисту здоров’я дітей та їх харчування, якісної освіту для всіх хлопчиків і дівчаток, і захищає дітей від насильства, експлуатації та ВІЛ/СНІДу. Фінансування діяльності ЮНІСЕФ здійснюється повністю з добровільних внесків окремих осіб, компаній, закладів та урядів. www.unicef.org

Про ЮНЕЙДС: Об'єднана програма Організації Об'єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу об'єднує зусилля і ресурси десяти установ системи ООН в здійсненні заходів у відповідь на СНІД, щоби допомогти всьому світу попередити появу нових ВІЛ-інфекцій, забезпечити догляд за людьми, що живуть з ВІЛ та пом'якшити дію епідемії. www.unaids.org.

Про ВООЗ: Як керівний і координуючий орган в області міжнародної охорони здоров'я Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) в рамках системи ООН очолює глобальну діяльність сектора охорони здоров'я по боротьбі з ВІЛ/СНІДОМ. Департамент з ВІЛ/СНІДу надає державам-членам ВООЗ засновану на фактичних даних технічну підтримку в нарощуванні їх зусиль в області лікування, догляду та профілактики, а також постачання лікарських препаратів та засобів діагностики в забезпеченні всебічної стійкої діяльності у боротьбі з ВІЛ/СНІДом. www.who.int

Про ЮНФПА: ЮНФПА (Фонд Народонаселення Організації Об'єднаних Націй) — це міжнародна організація, що займається питаннями розвитку, в завдання якої входить сприяння здійсненню прав всіх жінок, чоловіків і дітей на здоров'я та рівні можливості. ЮНФПА сприяє країнам у використанні даних по народонаселенню при розробці політики і програм, направлених на зменшення бідності, а також в цілях забезпечення того, щоб кожна вагітність стала бажаною, кожні пологи — безпечними, щоб позбавити молодь від небезпеки ВІЛ/СНІДу і щоб до кожної дівчини і жінки відносилися з гідністю і пошаною. www.unfpa.org

***

Представництво ООН в Україні було відкрито у 1992 році. Сьогодні система ООН в Україні включає 13 агентств, міжнародних організацій та асоційованих установ, а саме Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН (ПРООН), Фонд Народонаселення ООН (ЮНФПА), Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу в Україні (ЮНЕЙДС), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБООН), Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН), Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), Міжнародна організація праці (МОП), Міжнародна організація з міграції (МОМ), Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), а також асоційовані організації ООН, такі як Міжнародний валютний фонд (МВФ), Світовий Банк (СБ) та Міжнародна Фінансова Корпорація (МФК).

***

За інформацією щодо діяльності ООН в Україні просимо звертатись до:
Вікторії Андрієвської,
Координатора зв’язків з громадськістю та роботи з медіа
Представництва ООН в Україні
Тел. +38 044 254 0035
victoria.andrievska@unic.org
www.un.org.ua