pwd.jpg3 грудня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Міжнародного дня інвалідів Генеральний секретар ООН Пін Гі-мун закликав міжнародну спільноту сприяти інтеграції людей з обмеженими можливостями в суспільство. pwd.jpg3 грудня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Міжнародного дня інвалідів Генеральний секретар ООН Пін Гі-мун закликав міжнародну спільноту сприяти інтеграції людей з обмеженими можливостями в суспільство.

pwd.jpg3 грудня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Міжнародного дня інвалідів Генеральний секретар ООН Пін Гі-мун закликав міжнародну спільноту сприяти інтеграції людей з обмеженими можливостями в суспільство.

Цього року ми відзначаємо Міжнародний день інвалідів рівно за тиждень до шістдесятої річниці з дня прийняття Загальної декларації прав людини. В рамках Організації Об’єднаних Націй обидві ці події відзначаються під лозунгом «Гідність та справедливість для всіх нас».

В цьому році ми багато чого досягли. Важливим моментом стало набуття чинності в травні Конвенції про права інвалідів. Учасники скликаної в жовтні першої Конференції сторін негайно приступили до обговорення питання про те, яким чином Конвенція могла б слугувати засобом досягнення цілей в сфері розвитку, сформульованих в Декларації тисячоліття. Цього вдалося досягнути лише завдяки активній участі та ініціативності самих інвалідів, котрим була надана можливість для участі в усіх аспектах нашої роботи.

Організація Об’єднаних Націй незмінно віддана реалізації такого підходу. Коли роботи в рамках генерального плану капітального ремонту в комплексі Центральних установ закінчаться, він буде відповідати самим сучасним вимогам в тому, що стосується забезпечення доступу на його територію і в його межах. Необхідність цього вже давно назріла.

Генеральна Асамблея підкреслювала, що для досягнення цілей в сфері розвитку, сформульованих в Декларації тисячоліття, ми повинні залучати інвалідів до всіх процесів. Оскільки 80 відсотків інвалідів, більше 400 мільйонів чоловік, живуть в бідних країнах, ми повинні діяти набагато активніше, щоб розірвати нескінченне коло бідності та інвалідності.

Міжнародний альянс інвалідів працює під девізом: «Рішення питань, що стосуються нас – лише за нашої участі». Як сказав інвалід зі Свазіленду, котрий добивається втілення в своїй країна політики в інтересах інвалідів, «для того, щоб на нас не показували пальцями, нам необхідна повна інтеграція».

В зв’язку з цим я закликаю уряди та всі зацікавленні сторони добиватися того, щоб інваліди та організації інвалідів стали невід’ємною частиною всіх процесів розвитку. Таким чином ми зможемо сприяти інтеграції і прокласти шлях до кращого майбутнього для всіх членів суспільства.

Детальніша інформація про Міжнародний день інвалідів.