essay_competition.jpg9 грудня 2008 року. Київ, Україна - Представництво Світового банку в Україні та проект «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» сьогодні оголосили переможців Національного конкурсу есе 2008 року «Корупція у вищій школі». essay_competition.jpg9 грудня 2008 року. Київ, Україна - Представництво Світового банку в Україні та проект «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» сьогодні оголосили переможців Національного конкурсу есе 2008 року «Корупція у вищій школі».

essay_competition.jpg9 грудня 2008 року. Київ, Україна - Представництво Світового банку в Україні та проект «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» сьогодні оголосили переможців Національного конкурсу есе 2008 року «Корупція у вищій школі».

Метою конкурсу було формування у молодих людей розуміння негативного впливу корупції на життя кожного з них та суспільства в цілому, а також створення негативного ставлення до проявів корупції та формування активної громадянської позиції молоді у подоланні корупції в Україні.

Учасники конкурсу – молоді люди віком від 15 до 25 років - були запрошені висловити свої думки по одному з наступних запитань: a) Чи корупція у вищій школі впливає на цінність та якість освіти? b) Яким чином хабарі впливають на рівень знань? c) Чи можна вступити та навчатись у ВНЗ без «зв’язків»? d) Чи здатне незалежне зовнішнє оцінювання знизити корупцію при вступі до ВНЗ? та e) Що я можу зробити для протидії корупції у вищій школі?

Журі конкурсу, що складалося з представників Світового банку, Проекту «Гідна Україна», Програми розвитку ООН, державних та приватних установ оцінило 104 есе, поданих на конкурс, та визначило 14 переможців з різних регіонів України.

Призи переможцям були надані Світовим банком спільно з проектом «Гідна Україна», а також представництвом ООН в Україні, мобільним оператором МТС-Україна, БО «Ялтинська європейська стратегія», Комунікаційною групою PRT та Фондом братів Кличків.

«Українці бачать, що корупція є головною проблемою для розвитку країни, але особисто багато з них не схильні протидіяти їй у повсякденному житті. Цей конкурс есе, присвячений боротьбі з корупцією в вищій школі показує, що молоді люди готові відстоювати зміни і заохочують кожного до протидії корупції» – говорить Мартін Райзер, Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови.

«Ці есе вселяють особливу надію зараз, коли корупція вразила весь сектор освіти. В той час, як надзвичайно велика кількість студентів продовжує брати участь в корупційних схемах, учасники конкурсу вклали свій час та енергію, щоб протидіяти хабарництву. Сподіваюсь, що цей конкурс сприятиме тому, щоб така громадська позиція стала більш привабливою», - зауважує Юхані Гроссман, керівник проекту «Гідна Україна»

Контактна інформація

Світовий банк:

Юлія Юрова (38 044) 490 66 71, електронна пошта: yyurova@worldbank.org

Проект «Гідна Україна»:

Олександра Скотаренко (38 044) 220 10 29, електронна пошта: SSkotarenko@action-msi.org.ua