ivd_logo_eng.gif5 грудня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Міжнародного дня волонтерів Генеральний секретар ООН Пін Гі-мун закликав світову спільноту відкрити для себе, такий властивий волонтерству, дух альтруїзму, енергії та ініціативи. ivd_logo_eng.gif5 грудня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Міжнародного дня волонтерів Генеральний секретар ООН Пін Гі-мун закликав світову спільноту відкрити для себе, такий властивий волонтерству, дух альтруїзму, енергії та ініціативи.

ivd_logo_eng.gif5 грудня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Міжнародного дня волонтерів Генеральний секретар ООН Пін Гі-мун закликав світову спільноту відкрити для себе, такий властивий волонтерству, дух альтруїзму, енергії та ініціативи.

«Цьогорічний Міжнародний день волонтерів відзначається в кінці важкого року, що відзначився зростанням цін на продовольство та паливо, прискоренням процесу зміни клімату та кризисної ситуації на світових фінансових ринках.

Вирішення цих проблем потребує величезних ресурсів. Проте волонтерський рух рідко в повній мірі визнається в якості потенційно масового та потужного ресурсу, що здатен залучити людей в діяльність на благо миру та розвитку. При цьому в рамках Програми волонтерів Організації Об’єднаних Націй в підтримку зусиль, що приймаються на національному рівні в сфері розвитку щорічно направляються 7500 волонтерів, і ще багато мільйонів людей віддають свої сили та час, роблячи величезний внесок в реалізацію цих зусиль.

Нещодавно мені розповіли про одну семи десятирічну жінку, котра відправилася на інший кінець світу з Нової Зеландії в Ліберію для того, щоб в якості волонтера в складі миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй і разом з жителями цієї країни надавати допомогу уряду у втіленні нової національної програми мобілізації молодих волонтерів.

Це лише один приклад того, як люди у всьому світі щоденно віддають свої знання та сили, працюючи на волонтерських началах. За допомогою таких механізмів, як он-лайн служба волонтерської підтримки Програми волонтерів ООН, кожний за власним бажанням може приймати участь в роботі на благо миру та розвитку, не будучи пов’язаними часовими та фізичними рамками.

В різних культурах в поняття «волонтер» вкладається різний зміст в залежності від конкретних умов, але незмінним залишається основний принцип: кожен може зробити свій внесок в життя суспільства.

Волонтери не лише допомагають творити добро, але й в процесі збагачують своє власне життя. Як сказав нещодавно один волонтер: «Я відчуваю, що можу бути реально корисним суспільству і використовувати свої знання. Це дозволяє мені відчувати себе справжнім членом світової спільноти».

Властивий волонтерства дух альтруїзму – це величезний ресурс, здатний відновлюватися. Сьогодні, в Міжнародний день волонтерів, я закликаю усіх членів нашої світової спільноти відкрити для себе цей колосальний резерв енергії та ініціативи».

Детальніша інформація про Міжнародний день волонтерів.