genocide.jpg9 грудня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди 60-ї річниці Конвенції ООН про попередження геноциду та покарання за нього Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун звернувся до світової громадськості із закликом втілювати в життя Конвенцію з метою попередження геноциду та інших порушень прав людини. genocide.jpg9 грудня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди 60-ї річниці Конвенції ООН про попередження геноциду та покарання за нього Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун звернувся до світової громадськості із закликом втілювати в життя Конвенцію з метою попередження геноциду та інших порушень прав людини.

genocide.jpg9 грудня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди 60-ї річниці Конвенції ООН про попередження геноциду та покарання за нього Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун звернувся до світової громадськості із закликом втілювати в життя Конвенцію з метою попередження геноциду та інших порушень прав людини.

"В цей день 60 років тому Організація Об’єднаних Націй прийняла Конвенцію про попередження геноциду та покарання за нього. Прийняття Конвенції було прямим наслідком втіленої спроби винищення єврейського народу період Голокосту, і з тих пір вона уособлювала собою прагнення Організації Об’єднаних Націй не допустити повторення цих страшних трагічних подій.

Конвенція зобов’язує держави, що її підписали «вживати заходів попередження та карати» за злочин геноциду тих, хто вбиває або скоює інші важкі злочини «з метою знищення, повністю або частково, яку-небудь національну, етнічну, расову або релігійну групу як таку». В Конвенції говориться, що спроба геноциду і публічна провокація геноциду являються карними злочинами.

Робота Організації Об’єднаних націй по попередженню геноциду охоплює широке коло заходів. В найширшому розумінні ми домагаємося прав людини, законності та фундаментального принципу рівності всіх людей. Дякуючи своїй глобальній присутності Організація надає практичну допомогу державам у створенні демократичних установ і врегулюванні конфліктів мирними шляхами. Ми заснували відділ, що займається попередженням геноциду. А у 2005 році країни-члени одностайно погодили нову, не маючи до цього претенденту загальну норму – зобов’язання забезпечити захист, котрий має мету не допустити прикриття національними лідерами зловживань за фальшивою ширмою суверенітету.

Організація Об’єднаних Націй намагається також забезпечити, щоб винні в геноциді швидко передавалися в руки правосуддя. Злочин геноциду фігурує в статутах міжнародних трибуналів по колишній Югославії та Руанді, в законі про заснування надзвичайних палат в судах Камбоджі та в Статуті Міжнародного кримінального суду. Правосуддя – це не лише одна з наших головних цілей, але й саме по собі важливий засіб попередження.

Незважаючи на ці зусилля, світ досі не позбавлений від актів посягання на людську гідність. Занадто часто міжнародна реакція на ці злочини була неадекватною Геноцид та подібні злочини ще являють собою велику загрозу. Не лише пильність, але й готовність до дій потрібні сьогодні як ніколи".

Детальніша інформація про 60-ту річницю Конвенції про попередження геноциду та покарання за нього.