un_logo.gif11 грудня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Роковин терористичного нападу на установи Організації Об’єднаних Націй Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун висловив найглибшу співчуття сім’ям загиблих. un_logo.gif11 грудня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Роковин терористичного нападу на установи Організації Об’єднаних Націй Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун висловив найглибшу співчуття сім’ям загиблих.

un_logo.gif11 грудня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Роковин терористичного нападу на установи Організації Об’єднаних Націй Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун висловив найглибшу співчуття сім’ям загиблих.

Повний текст послання Генерального секретаря:

«Сьогодні відзначаючи ці сумні роковини, ми згадуємо наших колег, котрі загинули в результаті жорстокого терористичного нападу на установи Організації Об’єднаних Націй в Алжирі.

Загинули 17 співробітників Організації Об’єднаних Націй, 40 людей було поранено. Згадаємо, що за 20 хвилин до того терористи скоїли напад на будівлю Конституційного суду в Алжирі, де також загинула велика кількість людей.

Я відвідав місце, де прогримів вибух, за тиждень після того, що сталося. Стоячи біля розваленої будівлі Організації Об’єднаних Націй, я був обурений. Я був обурений тим, що терористи так жорстоко повелися як раз з тими людьми, котрі працювали на благо всіх алжирців.

Ніколи не забуду своїх зустрічей із тими, кому вдалося врятуватися, і з сім’ями тих, що загинули. Трагічна доля їх близьких мене глибоко засмутила.

Проте мене також надихнуло та сміливість, котру проявили після цього теракту багато врятованих. Вони, не знаючи втоми, розгрібали завали, намагаючись знайти своїх колег, що загинули.

Потерпілі в результаті цього терористичного нападу прийшли в Організацію Об’єднаних Націй різними шляхами.

Деякі виросли в Алжирі, деякі приїхали із найрізноманітніших країн, в тому числі й азіатських.

Як і в багатьох країнах світу в Алжирі працювала чудова команда співробітників Організації Об’єднаних Націй, що володіли найрізноманітнішим досвідом та кваліфікацією. Хтось займався проблемами біженців, хтось боровся з хворобами. Там працювали також водії та додатковий персонал. Чим би вони не займалися, всіх їх надихало одне бажання – бажання, що і є суттю нашої Організації, - служіння спільному благу.

Співчуття приходили зі всіх кінців світу. Люди всюди, і в системі Організації Об’єднаних Націй, і за її межами, розділили з нами горе та підтримали нас в нашій рішучості продовжувати своє діло, не дивлячись на небезпеку.

Один із співробітників написав, що імена наших колег будуть «висічені в серцях людей, котрі працюють в Організації Об’єднаних Націй, так і поза системою ООН і котрих об’єднує єдине прагнення – прагнення до миру та справедливості».

Ще один співробітник звернувся до самих жертв, написавши: «Пам'ять про вас залишиться навіки, тому що всі ми з новими силами, рухатимемося в тому ж напрямку, і віра буде нашої зіркою».

Сьогодні, рік після нападу, ми досі в глибокій скорботі про тих, чиє життя обірвалося в той день і хто пішов від нас назавжди.

Терористи вирвали цих благородних людей з наших рядів. Проте їм ніколи не вдасться ні вбити в нас надію на спільну гармонію, ні розвіяти нашу впевненість в тому, що ми зможемо покращити цей світ, лише працюючи разом.

Нехай покояться з миром наші колеги, що загинули.

Тож давайте всі разом, ще більш рішуче, будемо продовжувати пам'ять про них, їх роботу в інтересах миру та розвитку, в Алжирі та повсюди, де нужденні звертаються за допомогою до нашої Організації та її співробітників».