00_ukraine.jpg15 січня 2009. Йоганнесбург - Нью-Йорк - Київ Кожного року більше 500 000 жінок гинуть через ускладнення під час вагітності та пологів, і близько 4 мільйонів дітей помирають у перші 28 днів свого життя, - новий звіт ЮНІСЕФ «Становище дітей у світі 2009». 00_ukraine.jpg15 січня 2009. Йоганнесбург - Нью-Йорк - Київ Кожного року більше 500 000 жінок гинуть через ускладнення під час вагітності та пологів, і близько 4 мільйонів дітей помирають у перші 28 днів свого життя, - новий звіт ЮНІСЕФ «Становище дітей у світі 2009».

00_ukraine.jpg15 січня 2009. Йоганнесбург - Нью-Йорк - Київ Згідно із опублікованим сьогодні звітом ЮНІСЕФ «Становище дітей у світі» , у найменш розвинутих країнах світу жінки наражаються на ризик померти під час пологів або ускладнень під час вагітності у 300 разів частіше ніж у розвинутих країнах.

В той самий час, майже в 14 разів більше вірогідність того, що немовля яке народилося у країні, що розвивається, помре у перший місяць життя у порівнянні із новонародженими у розвинутих країнах.

Здоров’я та виживання матерів і їхніх немовлят взаємопов’язані, та базові медичні заходи, які рятують материнське життя, забезпечують здоров’я і їх малюків. У головному виданні ЮНІСЕФ «Становище дітей у світі» за 2009 рік особливо підкреслюється зв’язок між виживанням матерів та немовлят та пропонуються можливі дії із зменшення розриву між розвиненими та бідними країнами.

«Щороку понад півмільйона жінок, включно із 70 000 дівчат віком від 15 до 19 років, гинуть в результаті ускладнень під час вагітності та пологів» - сказала пані Анн Венеман, Виконавчий директор ЮНІСЕФ. «За нашими оцінками з 1990 року ускладнення під час вагітності та пологів забрали життя понад 10 мільйонів жінок».

За останні роки багатьом країнам, що розвиваються вдалося досягти відмінного прогресу у підвищенні виживанні дітей, однак успіхи у зниженні материнської смертності не такі вражаючі.

Для жінок, які живуть у країнах що розвиваються, ризик материнської смертності протягом життя дорівнює 1 до 76, в той час як у розвинутих країнах така вірогідність становить 1 до

80 000. У першу десятку країн за рівнем ризику материнської смертності протягом життя входять Нігер, Афганістан, Сьєрра-Леоне, Чад, Ангола, Ліберія, Сомалі, Демократична Республіка Конго, Гвінея-Бісау та Малі. У

До того ж, на кожну померлу жінку припадає ще 20 тих, хто захворіли або отримали травми, досить часто із серйозними та довгостроковими наслідками.

«Для спасіння материнського та дитячого життя необхідно дещо більше за медичне втручання» - сказала пані Венеман. «Освіта дівчат грає вирішальну роль у покращенні здоров’я матерів та немовлят і при цьому іде на користь сім’ї та суспільству».

Автори звіту виявили, що медико-санітарне обслуговування особливо ефективне в умовах сприятливих для розширення можливостей жінок, їх захисту та освіти.

Фотозвіт ЮНІСЕФ «Становище дітей у світі».

Повний текст та стисла версія Звіту російською та англійською мовами.

Для отримання більш докладної інформації:

У Нью-Йорку: Кейт Донован, ЮНІСЕФ Нью-Йорк, Тел: ++ 212 326 7452, kdonovan@unicef.org

У Києві: Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Україна, Тел: +38 044 254 2450, vvashchenko@unicef.org

***

Про ЮНІСЕФ:

Протягом 60-ти років Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером у захисті прав дітей. Фонд працює у 150 країнах, допомагаючи дітям виживати і розвиватися, починаючи з раннього дитинства і до юності. Найбільший у світі постачальник вакцин для дітей, ЮНІСЕФ підтримує дитяче здоров’я і харчування, якісну базову освіту для всіх хлопчиків і дівчаток, і захищає дітей від насильства, експлуатації і ВІЛ/СНІДу. Фінансування діяльності ЮНІСЕФ складається повністю з добровільних внесків окремих осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво ЮНІСЕФ в Україні було відкрито у 1992 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua