opening_speech.jpg10 лютого 2009 року. Лісабон – Київ – Генеральний директор МОП Хуан Сомавіа звернувся до учасників Восьмої Європейської регіональної зустрічі Міжнародної організації праці (МОП) зі вступною промовою. Посилаючись на нещодавні прогнози МОП, згідно з якими через економічний спад чисельність безробітних в усьому світі може зрости на 50 мільйонів, Генеральний директор МОП Хуан Сомавіа зазначив, що майже 8 мільйонів або одна п’ята цієї чисельності може бути громадянами 51 держави регіону Європи та Центральної Азії, а близько половини з них - 27 країн-членів ЄС. opening_speech.jpg10 лютого 2009 року. Лісабон – Київ – Генеральний директор МОП Хуан Сомавіа звернувся до учасників Восьмої Європейської регіональної зустрічі Міжнародної організації праці (МОП) зі вступною промовою. Посилаючись на нещодавні прогнози МОП, згідно з якими через економічний спад чисельність безробітних в усьому світі може зрости на 50 мільйонів, Генеральний директор МОП Хуан Сомавіа зазначив, що майже 8 мільйонів або одна п’ята цієї чисельності може бути громадянами 51 держави регіону Європи та Центральної Азії, а близько половини з них - 27 країн-членів ЄС.

opening_speech.jpg10 лютого 2009 року. Лісабон – Київ – Генеральний директор МОП Хуан Сомавіа звернувся до учасників Восьмої Європейської регіональної зустрічі Міжнародної організації праці (МОП) зі вступною промовою. Посилаючись на нещодавні прогнози МОП, згідно з якими через економічний спад чисельність безробітних в усьому світі може зрости на 50 мільйонів, Генеральний директор МОП Хуан Сомавіа зазначив, що майже 8 мільйонів або одна п’ята цієї чисельності може бути громадянами 51 держави регіону Європи та Центральної Азії, а близько половини з них - 27 країн-членів ЄС.

“Я кажу це не з почуттям розчарування, а з почуттям впевненості, що спільними зусиллями світ може змінити ці тенденції ”, - додав пан Сомавіа.

Виступаючи перед наповненим конференц-залом, у якому зібралися представники працівників, роботодавців та урядів з країн регіону, включаючи Прем’єр-міністра Португалії Хосе Сократеса (HE Mr. José Socrates), а також понад 30 міністрів праці або державних секретарів, Генеральний директор МОП Хуан Сомавіа зазначив, що економічна криза «продовжує ускладнюватися, переростаючи у потенційну глобальну соціальну рецесію, провокуючи напругу, політичну нестабільність і навіть можливі ризики для безпеки ”.

Пан Сомавіа окреслив шість напрямів, на яких повинні зосередитися уряди, роботодавці, працівники та МОП, а саме: забезпечення кредитних потоків та стимулювання попиту; поширення соціального захисту та політики зайнятості, особливо стосовно найбільш уразливих груп; підтримка продуктивних підприємств, особливо малих; забезпечення дотримання та просування основоположних принципів та прав у сфері праці; посилення соціального діалогу та трипартизму; підтримка і збільшення допомоги задля розвитку та інших інвестиційних потоків до уразливих країн.

«Європа та Центральна Азія повинні відігравати провідну роль послідовно вирішуючи різноманітні свої проблеми у різних країнах і також сприяючи розбудові узгодженого глобального підходу, - сказав він. – На мою думку ваш регіон може відігравати особливу роль у досягненні значно кращої послідовності у стратегії, а також координації на регіональному та міжнародному рівні з метою уникнення протекціоністської політики, яка може з’явитися».

У своєму виступі на пленарному засіданні Прем’єр-міністр Португалії зазначив: «Саме Європа зробила найбільш послідовні кроки до розбудови збалансованої та комплексної соціальної моделі, що стало частиною її амбітного інтеграційного процесу. І саме Європа сьогодні несе більшу відповідальність за ухвалення ефективних та справедливих дій у відповідь на нинішню кризу та на виклики, які постали перед нами у сфері праці, підтримуючи соціальний захист та соціальний діалог».

Пан Сомавіа зазначив, що нинішня криза, наскільки б болючою вона не була, надає можливість ухвалити довгострокові рішення, які є значно ширшими ніж відновлення фінансової та банківської системи, та послався на Програму гідної праці МОП, як практичний провідник для руху вперед.

Він додав, що «підхід соціального інвестування, оснований на Програмі гідної праці МОП, надає невідкладну допомогу у створенні можливостей працевлаштування, а також є соціальним та економічним підґрунтям для надання повноважень та можливостей протистояти зростаючій бідності. Він також спрямований на посилення економіки на майбутнє за допомогою навчання, нової інфраструктури для більш сприятливої для навколишнього середовища економіки, а також підтримки малих та середніх підприємств».

Пан Сомавіа зазначив, що нинішня криза викрила не тільки глобальний політичний вакуум, але й інституціональний вакуум «щоб протистояти цій першій рецесії в еру глобалізації».

«Основою нашої спроможності думати та працювати разом є наші спільні цінності і наша спільна відданість у забезпеченні моральних принципів глобальної економіки», - сказав він.

«Ми повинні бути надзвичайно пильними, щоб на фоні нестабільності та економічних труднощів не відродилися політичні реакції у вигляді расової чи релігійної ненависті, дискримінації іммігрантів або етнічних меншин, переслідування представників профспілок та протекціоністської економічної політики, що призведуть до ускладнення кризи», - завершив пан Сомавіа.

Держави-члени МОП з Європи та Центральної Азії збираються кожні чотири роки з метою розроблення стратегій та визначення пріоритетів для регіону.

Зі вступними промовами під час відкриття зустрічі також виступили пан Даніель Фюнес де Ріойа, Заступник Голови Адміністративної ради МОП від роботодавців (Mr. Daniel Funes de Rioja), сер Рой Тротман, Заступник Голови Адміністративної ради МОП від працівників (Sir Roy Trotman), пані Ренате Хорнунг Драус, Віце-Президент для країн Європи Міжнародної організації роботодавців (МОР) (Ms Renate Hornung Draus) та пані Марія Хелена Андре, Заступник Генерального секретаря Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) (Ms Maria Helena André). Також учасники побачили відео виступ Президента Європейської комісії пана Хосе Мануеля Баррозо (HE Mr. José Manuel Barroso).

Міністр праці та соціальної солідарності Португалії Хосе Віейра да Сільва (José Vieira da Silva) був обраний головуючим зустрічі, що триватиме три з половиною дні.