ukrbat.jpg11 лютого 2009 року. Київ, Україна - 23 лютого 2009 року з 13.30 до 14.30 у конференц-залі інформаційного агентства «УНІАН» Фонд Народонаселення ООН (ФНООН) проводитиме прес-конференцію, присвячену реалізації компоненту ФНООН в проекті «Попередження ВІЛ-інфекції та інфекцій, що передаються статевим шляхом, серед військовослужбовців Збройних Сил та правоохоронних органів України», що фінансується Європейською Комісією. ukrbat.jpg11 лютого 2009 року. Київ, Україна - 23 лютого 2009 року з 13.30 до 14.30 у конференц-залі інформаційного агентства «УНІАН» Фонд Народонаселення ООН (ФНООН) проводитиме прес-конференцію, присвячену реалізації компоненту ФНООН в проекті «Попередження ВІЛ-інфекції та інфекцій, що передаються статевим шляхом, серед військовослужбовців Збройних Сил та правоохоронних органів України», що фінансується Європейською Комісією.

ukrbat.jpg11 лютого 2009 року. Київ, Україна - 23 лютого 2009 року з 13.30 до 14.30 у конференц-залі інформаційного агентства «УНІАН» Фонд Народонаселення ООН (ФНООН) проводитиме прес-конференцію, присвячену реалізації компоненту ФНООН в проекті «Попередження ВІЛ-інфекції та інфекцій, що передаються статевим шляхом, серед військовослужбовців Збройних Сил та правоохоронних органів України», що фінансується Європейською Комісією.

Учасниками прес-конференції будуть:

  • Ворник Борис Михайлович, Заступник Директора ФНООН по Україні

Д.мед.н., професор, Заслужений лікар України

  • Лаура Гараняні, Керівник Управління програм допомоги Європейської Комісії
  • Йоанна Казана-Вишньовецька, Заступник Постійного представника ПРООН в Україні
  • Мельник Петро Степанович, генерал-майор медичної служби

Начальник Департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони України

  • Баркевич Валерій Анатолійович, полковник медичної служби

Головний державний санітарний лікар Міністерства оборони України

  • Мегедь Володимир Петрович, генерал-майор медичної служби

Начальник Управління охорони здоров’я Державної прикордонної служби України

  • Петраш Олег Васильович, генерал-лейтенант

Директор Департаменту медичного забезпечення та реабілітації Міністерства внутрішніх справ України

Україна продовжує займати одне з перших місць у Східноєвропейському регіоні по темпах поширення епідемії ВІЛ/СНІД. Свідченням цього є статистика щодо інфікованих та померлих від СНІД людей. У порівнянні з 2000 роком число нових випадків інфікування зросло майже вдвічі, захворюваність на СНІД – майже у 4 рази, а смертність від СНІД у 3,8 рази.

Щоденно в країні виявляється 53 випадки інфікування ВІЛ, а помирає від СНІД – 7 громадян України. За даними Українського центру профілактики і боротьби зі СНІД станом на 1 січня 2009 року в Україні офіційно зареєстровано 141 277 ВІЛ-інфікованих осіб.

Під час виконання завдань професійної діяльності військовослужбовці та працівники силових структур стикаються з різними ризиками, в тому числі із ризиком інфікування ВІЛ. Це необхідно враховувати командуванню під час планування і організації заходів з підготовки, життєдіяльності та здоров’я особового складу силових відомств.

ФН ООН в Україні має 10-ти річний досвід роботи зі збройними силами та правоохоронними органами по запобіганню ВІЛ, СНІД та хвороб, що передаються статевим шляхом, а саме з Міністерством оборони України, Міністерством внутрішніх справ України (в т.ч. Внутрішніми військами), Державною прикордонною службою України та Державним департаментом України з питань виконання покарань.

За цей час кілька тисяч військовослужбовців пройшли навчання з питань профілактики ВІЛ/ІПСШ, закуплено різне навчальне та медичне обладнання на суму понад 500 000 дол. США, видані підручники, плакати та інші інформаційні матеріали для військовослужбовців. Загальна сума впроваджених коштів – близько 1 000 000 дол. США.

Під час впровадження цих проектів ФНООН встановив із українським Урядом позитивні робочі відносини, що дозволило відчутно змінити систему надання допомоги та підтримки. Досвід впровадження проектів для Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ України визнано міжнародними експертами «кращою практикою». Український проект зі збройними силами було відтворено у багатьох країнах – Білорусі, Молдові, Вірменії, Лівані та інших країнах.

Базуючись на 10-річному досвіді роботи український офісу ФНООН у 2008 році рішенням штаб-квартири ФНООН в Україні було проведено міжнародну конференцію з профілактики попередження ВІЛ/ІПСШ та формування безпечної поведінки серед військовослужбовців.

За результатами опитування, проведеного ФНООН серед військовослужбовців та солдатів строкової служби, було встановлено, що завдяки заходам, проведених у Збройних Силах та правоохоронних органах України протягом 2006-2008 років за фінансової і методичної допомоги ФНООН, показник обізнаності військовослужбовців та працівників правоохоронних органів щодо ВІЛ/СНІД зріс майже на 10% (з 70% у 2006 році до 79,3% у 2007 році).

За детальнішою інформацією звертайтеся до Володимира Шемаєва, проектного менеджера ФНООН.

Додаткова інформація за посиланнями:

www.unfpa.org.ua

www.zdorovavarta.org.ua