unfpa.jpg23 лютого 2009 року. Київ, Україна - Фонд Народонаселення ООН провів прес-конференцію, присвячену реалізації компоненту ФНООН в проекті «Попередження ВІЛ-інфекції та інфекцій, що передаються статевим шляхом, серед військовослужбовців Збройних Сил та правоохоронних органів України», що фінансується Європейським Союзом. Учасниками прес-конференції були представники медичних департаментів міністерств-партнерів та Європейської Комісії. unfpa.jpg23 лютого 2009 року. Київ, Україна - Фонд Народонаселення ООН провів прес-конференцію, присвячену реалізації компоненту ФНООН в проекті «Попередження ВІЛ-інфекції та інфекцій, що передаються статевим шляхом, серед військовослужбовців Збройних Сил та правоохоронних органів України», що фінансується Європейським Союзом. Учасниками прес-конференції були представники медичних департаментів міністерств-партнерів та Європейської Комісії. unfpa.jpg23 лютого 2009 року. Київ, Україна - Фонд Народонаселення ООН провів прес-конференцію, присвячену реалізації компоненту ФНООН в проекті «Попередження ВІЛ-інфекції та інфекцій, що передаються статевим шляхом, серед військовослужбовців Збройних Сил та правоохоронних органів України», що фінансується Європейським Союзом. Учасниками прес-конференції були представники медичних департаментів міністерств-партнерів та Європейської Комісії.

Під час виконання завдань професійної діяльності військовослужбовці та працівники силових структур стикаються з різними ризиками, в тому числі із ризиком інфікування ВІЛ. Це необхідно враховувати командуванню під час планування і організації заходів з підготовки, життєдіяльності та здоров'я особового складу силових відомств.

«ФНООН в Україні має 10-ти річний досвід роботи зі збройними силами та правоохоронними органами по запобіганню ВІЛ, СНІД та хвороб, що передаються статевим шляхом, а саме з Міністерством оборони України, Міністерством внутрішніх справ України (в т.ч. Внутрішніми військами), Державною прикордонною службою України та Державним департаментом України з питань виконання покарань», — повідомив керівник українського офісу ФНООН Д-р. Борис ВОРНИК.

Він повідомив, що за цей час кілька тисяч військовослужбовців пройшли навчання з питань профілактики ВІЛ/ІПСШ, закуплено різне навчальне та медичне обладнання на суму понад 500 тисяч дол. США, видані підручники, плакати та інші інформаційні матеріали для військовослужбовців. Загальна сума впроваджених коштів — близько 1 мільйона дол. США.

Проект «Попередження ВІЛ-інфекції та інфекцій, що передаються статевим шляхом, серед військовослужбовців Збройних Сил та правоохоронних органів України» отримав фінансування Єврокомісії у розмірі 2,5 мільйони євро. Цей проект є продовженням Програми допомоги Єврокомісії Україні у боротьбі з ВІЛ/СНІД, зокрема попереднього проекту з підтримки комплексного підходу до профілактики ВІЛ/СНІД на національному рівні з бюджетом у 2 мільйони євро. Про це повідомив керівник першого відділу програм допомоги Представництва Європейської Комісії в Україні Мартін ШІДЕР.

За результатами опитування, проведеного ФНООН серед військовослужбовців та солдатів строкової служби, було встановлено, що завдяки заходам, проведених у Збройних Силах та правоохоронних органах України протягом 2006-2008 років за фінансової і методичної допомоги ФНООН, показник обізнаності військовослужбовців та працівників правоохоронних органів щодо ВІЛ/СНІД зріс майже на 10% (з 70% у 2006 році до 79,3% у 2007 році).

За детальнішою інформацією про роботу Фонду народонаселення ООН в Україні, звертайтеся до Володимира Шемаєва, +380 44 332-8116.