istanbul_forum.jpg6-7 квітня 2009 року. Стамбул – Київ – Прем’єр-міністр Туреччини Ресеп Тайіп Ердоган (Recep Tayyip Erdoğan), прем’єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Родріґез Запатеро (José Luis Rodríguez Zapatero), Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун та Представник Альянсу цивілізацій, президент Хорхе Сампайо (Jorge Sampaio) зустрінуться в Стамбулі задля вирішення проблеми зростаючого розподілу між націями та культурами по всьому світу, а також з метою установлення нових партнерств задля поглиблення глобального міжкультурного діалогу. istanbul_forum.jpg6-7 квітня 2009 року. Стамбул – Київ – Прем’єр-міністр Туреччини Ресеп Тайіп Ердоган (Recep Tayyip Erdoğan), прем’єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Родріґез Запатеро (José Luis Rodríguez Zapatero), Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун та Представник Альянсу цивілізацій, президент Хорхе Сампайо (Jorge Sampaio) зустрінуться в Стамбулі задля вирішення проблеми зростаючого розподілу між націями та культурами по всьому світу, а також з метою установлення нових партнерств задля поглиблення глобального міжкультурного діалогу.

istanbul_forum.jpg6-7 квітня 2009 року. Стамбул – Київ – Прем’єр-міністр Туреччини Ресеп Тайіп Ердоган (Recep Tayyip Erdoğan), прем’єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Родріґез Запатеро (José Luis Rodríguez Zapatero), Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун та Представник Альянсу цивілізацій, президент Хорхе Сампайо (Jorge Sampaio) зустрінуться в Стамбулі задля вирішення проблеми зростаючого розподілу між націями та культурами по всьому світу, а також з метою установлення нових партнерств задля поглиблення глобального міжкультурного діалогу.

Організований під патронатом Уряду Туреччини, Стамбульський форум Альянсу цивілізацій створить потужну мережу світових лідерів, голів міжнародних організацій, корпорацій, ЗМІ, фундацій, громадського суспільства, релігійних груп та молоді задля зміцнення партнерств з метою підтримки взаємозв’язку між різноманітними громадами та зміцнення довіри та примирення між різними культурами.

Стамбульський Форум є наступником успішного Форуму Альянсу, що відбувся у Мадриді (Іспанія) у січні 2008 року. Як у Мадриді, Стамбульський Форум буде орієнтований на дії із наголосом на втілення конкретних проектів та практичних результатів. Буде розпочато деякі ініціативи високого рівня:

  • Надзвичайно інноваційний проект, що слугуватиме для взаємодії молоді, медіа та міської дипломатії, під назвою Кафе Салам

  • Європейсько-середземноморські проекти націлені на відновлення довіри та поневолення зв’язків між націями у цьому регіоні A

  • Стипендіальна програма Альянсу з метою підтримки обмінів молодих лідерів по всьому світу Мережею філантропічних організацій та приватних внесків Альянсу

  • Нові види співпраці із Міжнародним офісом праці, представниками південноамериканського саміту, Співтовариством націй, Міжнародною організацією франкофонії і Об’єднанням країн, де розмовляють португальською – будуть розроблені і оголошені плани майбутніх спільних ініціатив

  • Огляд Представником Альянсу своєї діяльності за останні два роки і погляд на майбутнє.

Крім того, буде оголошено про розширення трьох основних проектів Альянсу:

· Механізм швидкої відповіді ЗМІ, електронний ресурс за участі експертів з міжкультурних питань, до яких представники медіа можуть звертатися у час міжнародної кризи

· Інформаційний центр Альянсу цивілізацій, електронний освітній інструмент з різноманітних питань націлений на покращення міжкультурного порозуміння; відбудеться запуск двох нових інформаційних центрів – про освіту з питань різноманітних релігій та вірувань та про глобальні ініціативи для мобілізації молоді з метою покращення міжкультурного порозуміння.

· Буде розглянуто результати Молодіжного фонду солідарності Альянсу: інноваційні молодіжні проекти націлені на поновлення зв’язків між різноманітними культурами.

Під час Форуму також відбудеться:

  • Серія робочих засідань, де зберуться політики, представники міжнародних організацій та громадянського суспільства з метою обміну найкращим досвідом та розробки планів для спільних проектів.
  • Платформа для інноваційних ідей для демонстрації найбільш інноваційних та найуспішніших локальних проектів націлених на подолання розподілу між культурами та побудови миру.

Інформація для редакторів

Інформацію про Форум Альянсу цивілізацій можна знайти за цим посиланням: www.unaoc.org.

На сайті вашій увазі пропонуються:

· Основна інформація по логістиці, місце проведення форуму та послуги

· Контакти для проведення інтерв’ю з учасниками

· Основна інформація про Альянс

· Новини

Для загальної інформація про Альянс цивілізація та Форум, звертайтеся до Емануеля Катана (Emmanuel Kattan) (тел: +1 917 238 2043; kattan@un.org) або Дааніш Мазуд (тел: +1 917 847 3084; masoodd@un.org)

***

Альянс цивілізацій (АЦ) націлений на покращення порозуміння та співпраці між націями та народами з усіх культур та релігій, і таким чином, попередити обставини, що сприяють поляризації світу та екстремізму. Альянс було засновано у 2005 році, як ініціативу Урядів Іспанії та Туреччини, під патронатом Організації Об’єднаних Націй. У квітні 2007 року Генеральний секретар ООН назначив Хозе Сампайо (Jorge Sampaio), колишнього президента Португалії, Представником Альянсу. У Альянсу є Група друзів – спільнота, що складається із близько 90 країн, міжнародних організацій та установ.