women_round_table.jpg5 березня 2009 року. Київ, Україна - Напередодні Міжнародного жіночого дня відбулось засідання круглого столу під назвою «Жінки, які змінюють світ», організованого Програмою рівних можливостей та прав жінок в Україні (спільний проект Програми розвитку ООН, Європейського Союзу та Sida), Проектом із зміцнення та захисту прав жінок і дітей в Україні (спільний проект Європейського Союзу та Ради Європи), Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту, підкомітетом з міжнародно-правових питань та ґендерної політики комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. women_round_table.jpg5 березня 2009 року. Київ, Україна - Напередодні Міжнародного жіночого дня відбулось засідання круглого столу під назвою «Жінки, які змінюють світ», організованого Програмою рівних можливостей та прав жінок в Україні (спільний проект Програми розвитку ООН, Європейського Союзу та Sida), Проектом із зміцнення та захисту прав жінок і дітей в Україні (спільний проект Європейського Союзу та Ради Європи), Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту, підкомітетом з міжнародно-правових питань та ґендерної політики комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

women_round_table.jpg5 березня 2009 року. Київ, Україна - Напередодні Міжнародного жіночого дня відбулось засідання круглого столу під назвою «Жінки, які змінюють світ», організованого Програмою рівних можливостей та прав жінок в Україні (спільний проект Програми розвитку ООН, Європейського Союзу та Sida), Проектом із зміцнення та захисту прав жінок і дітей в Україні (спільний проект Європейського Союзу та Ради Європи), Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту, підкомітетом з міжнародно-правових питань та ґендерної політики комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Учасницями круглого столу стали близько 70 представниць та представників урядових, силових структур, громадських та наукових організацій, бізнесу, мистецтва, спорту.

Відкриваючи засідання, заступник Постійного представника ПРООН в Україні Йоанна Казана-Вишньовецька зазначила, що Міжнародний жіночий день визнаний Організацією Об'єднаних Націй і цей день у всьому світі є нагодою проаналізувати становище жінок, їхні права та, головне, чому необхідно підсилювати роль жінки у суспільстві.

Заступник Постійного представника ПРООН в Україні нагадала, що однією з Цілей Тисячоліття є забезпечення ґендерного співвідношення на рівні не менше 30 % до 70 % тієї чи іншої статі у представницьких органах влади та на вищих щаблях виконавчої влади.

Водночас, за словами Йоанни Казана-Вишньовецької, у світі середньостатистичний відсоток представництва жінок у парламенті (в обох палатах) становить лише 17,8, в Україні - 8,2 %.

Крім того, Казана-Вишньовецька повідомила, що нещодавно у світі були проведені дослідження, які продемонстрували, що участь жінок у роботі органів влади, які приймають рішення державного масштабу, призводить до покращення якості управління. Також результати свідчать, що збільшення представництва жінок у владі призводить до зменшення корупції.

Заступник Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Тетяна Кондратюк нагадала, що круглий стіл відбувається напередодні Міжнародного жіночого дня, який встановлено Організацією Об‘єднаних націй. Цього року у всьому світі цей день відзначатиметься під гаслом «Жінки і Чоловіки: єднаймося заради припинення насильства щодо жінок». Заступник Міністра повідомила, що у відповідь на заклик Генерального секретаря ООН Бан Кі-Муна, який ініціював Всесвітню кампанію з викорінення насильства над жінками до 2015 року Україна відгукнулася однією з перших країн у світі, оголосивши Національну кампанію "Стоп насильству!"

Проведення круглого столу також збігається з відзначенням 125 річниці українського жіночого руху, зазначила Тетяна Кондратюк.

«Два дні тому у Харкові відкрився перший музей історії українського жіночого руху. Пам‘яті видатних українок ми присвячуємо і наш захід. Сьогоднішня активна громадська діяльність всіх вас - це теж внесок у цю історію», - підкреслила Заступник Міністра.

Керівник першого відділу програм допомоги Представництва Європейської Комісії в Україні Мартін Шідер підтвердив, що для Європейського Союзу ґендерна рівність є фундаментальним правом людини і загальноєвропейською цінністю. Ґендерна рівність є невід'ємною складовою цілей ЄС щодо розвитку, працевлаштування та ствердження соціальної злагоди.

На думку Елли Лібанової, Директора Інституту демографії НАН України, в Україні жінки контролюють лише 5-10% економічних ресурсів. Вони становлять 38% усіх підприємців, які займаються індивідуальною діяльністю, очолюють 26% малих підприємств, 15%-середніх, 12%-великих. Бізнесом у промисловості керують лише 2% жінок. Заробітна плата жінок у середньому складає 68,6% від заробітної плати чоловіків.

У ході роботи круглого столу учасниці проаналізували причини низького рівня участі жінок у політичному житті країни та висловили свої пропозиції щодо підвищення позиції жінок на всіх етапах прийняття рішень.

У роботі круглого столу також взяли участь президент Благодійного фонду «Обдаровані діти - майбутнє України» Влада Литовченко, Народна артистка України Марія Бурмака, бронзова призерка Олімпійських ігор у потрійному стрибку, голова Комісії «Жінки та спорт» Національного олімпійського комітету України Олена Говорова, чемпіонка світу з професійного боксу Аліна Шатернікова, дворазова срібна призерка Олімпійських ігор з веслування Світлана Мазій та інші видатні українки.

Для детальнішої інформації звертайтесь до Миколи Ябченка, Програма рівних можливостей та прав жінок, тел.: cb_transparent_l.gifua.gifspace.gifspace.gifarrow.gifspace.gifspace.gifspace.gifspace.gifspace.gifspace.gifspace.gif+38 067 290 55 01cb_transparent_r.gif, cb_transparent_l.gifua.gifspace.gifspace.gifarrow.gifspace.gifspace.gifspace.gifspace.gifspace.gifspace.gifspace.gif+38 044 569 40 75cb_transparent_r.gif, mykola.yabchenko@undp.org.ua.