first_business_climate.jpg24 березня 2009 року. Київ, Україна - Перший український бізнес саміт з проблем зміни клімату, який було організовано Представництвом ООН в Україні та мережею Глобального договору за підтримки Міністерства охорони навколишнього природного середовища в рамках Національної кампанії «Прямуй на зелене» відбувся в Києві. first_business_climate.jpg24 березня 2009 року. Київ, Україна - Перший український бізнес саміт з проблем зміни клімату, який було організовано Представництвом ООН в Україні та мережею Глобального договору за підтримки Міністерства охорони навколишнього природного середовища в рамках Національної кампанії «Прямуй на зелене» відбувся в Києві.

first_business_climate.jpg24 березня 2009 року. Київ, Україна - Перший український бізнес саміт з проблем зміни клімату, який було організовано Представництвом ООН в Україні та мережею Глобального договору за підтримки Міністерства охорони навколишнього природного середовища в рамках Національної кампанії «Прямуй на зелене» відбувся в Києві.

«Генеральний Секретар ООН назвав 2009 рік «роком зміни клімату», адже ця проблема, хоч і не є настільки очевидною, як економічна криза, в довгостроковій перспективі матиме набагато гірші наслідки. Загроза глобального потепління вимагає відповіді кожної країни, в тому числі й України, - повідомив виконуючий обов’язки Координатора системи ООН в Україні, голова Представництва дитячого фонду ООН в Україні Джеремі Хартлі. – Саме тому в межах Глобального договору особливу увагу ООН приділяє вирішенню цієї проблеми. Підприємства мережі Глобального договору мають побудувати свою ділову практику таким чином, щоби, зберігаючи економічне зростання, забезпечувати стабільність навколишнього середовища й соціальний добробут України».

«Економіка нашої держави зазнає значних збитків від природних катаклізмів і потребує координації заходів з міжнародною спільнотою з метою пом’якшення та адаптації до змін клімату. Оскільки більшу частину викидів парникових газів створює сектор енергетики, то без зміни системи виробництва та споживання енергії у світі не вдасться вирішити питання пом’якшення антропогенного впливу на клімат. Українська сторона має намір використати резерв квот на викиди парникових газів для залучення зовнішніх інвестицій шляхом впровадження проектів спільного впровадження та за схемою «зелених інвестицій». Водночас для досягнення кінцевої мети необхідно об’єднати потенціали органів державної і місцевої влади, бізнесових структур та неурядових організацій», - зазначив Дмитро Гурський, заступник міністра охорони навколишнього природного середовища України.

Під час саміту відбулась презентація результатів національного дослідження «Зміна клімату: ставлення та готовність до дій», проведеного на замовлення Представництва ООН в січні 2009 року в 24 регіонах України та республіці Крим.

«Однією з найбільших перешкод, які виникають на шляху пом’якшення та адаптації до змін клімату, експерти називають те, що ні українське суспільство загалом, ні уряд зокрема не вважають боротьбу зі зміною клімату першочерговим завданням, - прокоментував результати дослідження Сергій Волков, програмний менеджер ПРООН. - Фахівці також вказували на недосконалість українського законодавства (зокрема щодо використання механізмів Кіотського протоколу), невиконання існуючих законів та інших нормативно-правових актів, які стосуються охорони довкілля, брак стратегічних програм у цій сфері, а також низьку ефективність діяльності органів влади. В той же час повинна вестися роз’яснювальна робота щодо економічних можливостей протидії зміни клімату, пов’язаних, зокрема, із впровадженням Кіотського протоколу».

На саміті обговорювалась роль бізнесу у протидії зміні клімату, застосування нових інноваційних природоохоронних бізнес-моделей, державне стимулювання екологічної відповідальності бізнесу, необхідність приватно-громадських партнерств та важливість розвитку екологічно дружніх технологій і ефективного використання ресурсів.

«Питання екології мають основне значення для галузевих холдингів – Метінвест і ДТЕК – оскільки виробничі цикли впливають на навколишнє середовище внаслідок спадщини інтенсивної експлуатації ресурсів при незначній або відсутності уваги до захисту навколишнього середовища. Саме тому СКМ дуже активно реалізує довгострокові інвестиційні програми для модернізації виробництва й зниження екологічного впливу, - коментує участь бізнесу в старший менеджер проектів Кіотського протоколу Віктор Скаршевский, ТОВ «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ». – Треба зазначити, раціональне використання ресурсів дозволяє працювати ефективніше, скажімо, програми підвищення енергоефективності призводять до істотної економії витрат. Екологічна робота ведеться згідно з міжнародним стандартом ISO 14001».

Про важливість дотримуватись соціально відповідальної політики говорить також Директор з корпоративних зв’язків компанії Соса Cola в Євразії та Африці Кадрі Озен. – «Сьогодні ми говоримо про необхідність забезпечувати сталий розвиток суспільства. Це означає, що компанії мають працювати так, щоби їх дії значно покращували життя суспільства і мали якомога менший негативний вплив».

***

Глобальний Договір ООН Глобальний Договір є ініціативою, спрямованою на сприяння соціальній відповідальності бізнесу та підтримку вирішення підприємницькими колами проблем глобалізації та створення більш стабільної та всеохоплюючої економіки. На сьогоднішній день до Глобального договору приєдналося більше ніж 6 500 компаній та організацій з більш як 130 країн світу. http://www.globalcompact.org.ua/ua

Представництво ООН в Україні було відкрито у 1992 році. Сьогодні система ООН в Україні включає 13 агентств, міжнародних організацій та асоційованих установ, а саме Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН (ПРООН), Фонд Народонаселення ООН (ЮНФПА), Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу в Україні (ЮНЕЙДС), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБООН), Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН), Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), Міжнародна організація праці (МОП), Міжнародна організація з міграції (МОМ), Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), а також асоційовані організації ООН, такі як Міжнародний валютний фонд (МВФ), Світовий Банк (СБ) та Міжнародна Фінансова Корпорація (МФК). www.un.org.ua

***

За інформацією щодо діяльності ООН в Україні просимо звертатись до:

Вікторії Андрієвської,
Координатора зв’язків з громадськістю та ЗМІ
Представництва ООН в Україні
Тел. +38 044 254 0035
victoria.andrievska@unic.org
www.un.org.ua