rwanda_memorial1.jpg7 квітня 2009 року. Нью-Йорк – Київ – Цього року відзначається 15-та річниця Геноциду в Руанді. З цієї нагоди Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун вшанував пам'ять тих, хто загинув у Руанді 15 років тому та наголосив, що попередження геноциду у майбутньому є колективною відповідальністю всієї міжнародної спільноти. rwanda_memorial1.jpg7 квітня 2009 року. Нью-Йорк – Київ – Цього року відзначається 15-та річниця Геноциду в Руанді. З цієї нагоди Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун вшанував пам'ять тих, хто загинув у Руанді 15 років тому та наголосив, що попередження геноциду у майбутньому є колективною відповідальністю всієї міжнародної спільноти.

rwanda_memorial1.jpg7 квітня 2009 року. Нью-Йорк – Київ – Цього року відзначається 15-та річниця Геноциду в Руанді. З цієї нагоди Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун вшанував пам'ять тих, хто загинув у Руанді 15 років тому та наголосив, що попередження геноциду у майбутньому є колективною відповідальністю всієї міжнародної спільноти.

Послання Генерального секретаря:

«Під час цьогорічного відзначення річниці геноциду в Руанді, давайте поглянемо на геноцид очима самих руандійців.

Чоловік, який сховав сотні людей і таким чином врятував їх від смерті. Вбивця, що й досі розплачується за свої злочини. Жінка, яка намагалася вкоротити собі віку, після того, як загинули її чоловік та три сини. Де тепер ці люди?

Організація Об’єднаних Націй розкриває їх історії в документальному проекті Відділу громадської інформації ООН, що називається «Бачення Руанди: виживання, примирення, прощення та надія» ( www.un.org/preventgenocide/rwanda/visions.shtml).

Герой, який врятував так багато життів, отримав нагороду за відвагу. Вбивця молив тих, хто вижив про прощення. Ті, що вижили – жінка, що намагалася вкоротити собі віку – прийняла вибачення, знайшовши у тому своє зцілення.

Ці зворушливі приклади, так само, як і багато інших схожих на них, описують країну, що знаходиться на шляху до примирення. Гучні голоси тих, хто вижив звучать сильніше, ніж будь-які слова. Проте мовчання більше 800 тисяч невинних жертв й досі переслідує наше колективне сумління.

Організація Об’єднаних Націй продовжує попереджувати майбутні трагедії. Ми посилили фокус на попередженні конфліктів та збільшення спроможності вести переговори. Ми робимо більше задля захисту мирних жителів під час конфліктів. Міжнародний кримінальний трибунал по Руанді та інші міжнародні суди дають зрозуміти, що світ не толеруватиме безкарність за жорсткі порушення прав людини та міжнародних гуманітарних законів. Мій спеціальний радник з попередження геноциду контролює будь-які ознаки потенційних проблем. А доктрина ООН із «зобов’язання захищати» підтримує механізми попередження, захисту, відповіді та відбудови.

Попередження геноциду є колективною відповідальністю. Лише подолавши ці виклики, ми зможемо насправді вшанувати пам’ять тих, хто загинув у Руанді 15 років тому».

Детальніше про Річницю Геноциду в Руанді.