malaria09.jpg25 квітня 2009 року. Нью-Йорк – Київ – З нагоди Всесвітнього дня боротьби з малярією Генеральний секретар ООН закликав світову громадськість зібрати усі свої сили, щоб зупинити страшну хворобу, і, таким чином, дати надію на подолання багатьох інших проблем з розвитку, що інсують у світі сьогодні. malaria09.jpg25 квітня 2009 року. Нью-Йорк – Київ – З нагоди Всесвітнього дня боротьби з малярією Генеральний секретар ООН закликав світову громадськість зібрати усі свої сили, щоб зупинити страшну хворобу, і, таким чином, дати надію на подолання багатьох інших проблем з розвитку, що інсують у світі сьогодні. malaria09.jpg25 квітня 2009 року. Нью-Йорк – Київ – З нагоди Всесвітнього дня боротьби з малярією Генеральний секретар ООН закликав світову громадськість зібрати усі свої сили, щоб зупинити страшну хворобу, і, таким чином, дати надію на подолання багатьох інших проблем з розвитку, що інсують у світі сьогодні.

Послання Генерального секретаря:

«Минулого року на Всесвітній день боротьби з малярією, я закликав світову спільноту зупинити малярію шляхом забезпечення глобального покриття сітками до кінця 2010 року. Відповідь була надзвичайною. Станом на сьогодні, ми змогли забезпечити сітки проти москітів більше 40% людей, що знаходяться у зоні ризику померти від хвороби. У багатьох карїнах кількість смертей від малярії зменшилася на дві третини.

Ці досягнення відображають велику роботу, виконану країнами, в яких малярія є досить розповсюдженою, а також відзеркалюють велику підтримку надану їх партнерами. Уряди, міжнародні установи, країни-донори, фундації, організації громадянського суспільства, приватний сектор, а також релігійні групи продемонстрували чого ми можемо досягти, якщо об’єднаємося проти спільного ворога.

Разом із моїм Спеціальним представником з питань малярії, Реєм Чамберсом (Ray Chambers) та Партнерством проти малярії (Roll Back Malaria Partnership), ці спроби продовжуватимуть рятувати життя.

Проте, у нас ще залишилося набагато більше роботи у надання доступу до ключових механізмів попередження малярії і лікування тих, хто страждає віж хвороби. Ми повинні подвоїти свої зусилля задля забезпечення доступу кожної людини до сітки від москітів, а також забезпечити їх використання. Якщо ми зможемо зберегти сучасний рівень прогресу в цьому напрямку, до 2015 року кількість смертей від малярії погла б знизитися до нуля. Це було б величезним досягнення у сфері Цілей розвитку тисячоліття.

У сьогоднішні часи економічної кризи, ми повинні захистити інвестиції у глобальну систему охорони здоров’я і не дозволити хворобі повернутися. Все, що вже було досягнуто у сфері боротьби із малярією, може бути досягнуте й у сфері Цілей розвитку тисячоліття. У майбутньому ми повинні будувати та розширювати наші партнерства з метою віднадходження рішень, які працюють. Ми також повинні знаходити нові шляхи попередження хвороб, рятувати життя та забезпечити проціватання громад.

Світовий день боротьди з малярією – це більше, ніж ще одна річниця, - це час зібрати усі наші зусилля задля боротьби із хворобою. Разом, ми можемо забезпечити глобалний захист, зупинити страшну хворобу і, таки чином, дати надію подолати багато інших проблем з розвитку, що існують у світі сьогодні. Давайте викреслимо малярію з цього списку викликів сьогодення.

Детальніша інформація про Всесвітній день боротьби з малярією.