greentoloka.jpg25 квітня 2009 року. Київ, Україна - З нагоди Міжнародного Дня Землі Представництво ООН в Україні, етнічний фестиваль «Країна мрій» та компанії-підписанти Глобального Договору ООН зібрались на велику «Зелену Толоку», під час якої люди, небайдужі до захисту довкілля, взяли участь у прибиранні Труханового острова на ділянці від Московського до Залізничного мосту. Це вже третя екологічна акція, яка проходить в рамках національної кампанії «Прямуй на зелене», ініційованої Представництвом ООН в Україні та мережею Глобального договору ООН. Цього разу окрім традиційного прибирання відбулося і символічне озеленення острову, в якому взяли участь перші особи організацій-організаторів події. greentoloka.jpg25 квітня 2009 року. Київ, Україна - З нагоди Міжнародного Дня Землі Представництво ООН в Україні, етнічний фестиваль «Країна мрій» та компанії-підписанти Глобального Договору ООН зібрались на велику «Зелену Толоку», під час якої люди, небайдужі до захисту довкілля, взяли участь у прибиранні Труханового острова на ділянці від Московського до Залізничного мосту. Це вже третя екологічна акція, яка проходить в рамках національної кампанії «Прямуй на зелене», ініційованої Представництвом ООН в Україні та мережею Глобального договору ООН. Цього разу окрім традиційного прибирання відбулося і символічне озеленення острову, в якому взяли участь перші особи організацій-організаторів події.

greentoloka.jpg25 квітня 2009 року. Київ, Україна - З нагоди Міжнародного Дня Землі Представництво ООН в Україні, етнічний фестиваль «Країна мрій» та компанії-підписанти Глобального Договору ООН зібрались на велику «Зелену Толоку», під час якої люди, небайдужі до захисту довкілля, взяли участь у прибиранні Труханового острова на ділянці від Московського до Залізничного мосту. Це вже третя екологічна акція, яка проходить в рамках національної кампанії «Прямуй на зелене», ініційованої Представництвом ООН в Україні та мережею Глобального договору ООН. Цього разу окрім традиційного прибирання відбулося і символічне озеленення острову, в якому взяли участь перші особи організацій-організаторів події.

«Вже стало доброю традицією проводити колективні екологічні акції, об’єднуючи зусилля членів Глобального договору ООН, їх сімей та друзів для прибирання зелених зон Києва, - прокоментувала подію Іларія Карневалі, в.о. Представника Програми розвитку ООН в Україні. – Цього разу наша акція має особливо вдалу назву - Толока. Адже традиційно її організовували для виконання термінових робіт. Догляд за довкіллям на сьогоднішній день є найтерміновішою роботою, до якої мають долучитись в Україні всі: уряд, бізнес, громадянське суспільство, кожен з нас!».

Минулого року понад 100 учасників та 20 компаній взяли участь у подібній акції, встановивши своєрідний рекорд – 5 тон зібраного сміття. А цього року учасників aж 350 - адже до організації «Зеленої Толоки» долучився відомий український співак Олег Скрипка, ініціатор етнічного фестивалю «Країна Мрій». Екологічний напрямок став провідною ідеєю цьогорічного етно-фестивалю, адже мешканці «Країни Мрій» мріють про чисте довкілля і чисту культуру.

Як зазначив Олег Скрипка, організатор Фестивалю «Країна Мрій»: «Країна мрій – це не лише Співоче поле. Це країна без меж, це стан душі, країна, яка живе у наших серцях. Саме у країні мрій ми намагаємося відродити ті давні традиції та звичаї, яких дотримувалися наші предки і які, на жаль, забуті нами. Саме ці традиції і виділяли наш народ з-поміж інших, робили його унікальним – без цього ми б просто стали «одними з …», зливаючись із іншими народами. Даною акцією ми хочемо не лише повернути відповідний екологічний природний стан цьому куточку природи, але й примножити ті духовні багатства, які перейшли нам у спадок».

Найближчим часом «Країна Мрій» планує провести ще дві толоки – 16 травня з нагоди Міжнародного Дня Клімату та 6 червня з нагоди Всесвітнього Дня Охорони Довкілля.

Учасників події пригощали напоями компанія «Кока-Кола» та компанія «Вітмарк». Ррозважальну програму та смачний квас подарував бренд «Ярило». А екологічні партнери акції надали необхідний інструментарій: компанія «Тетра Пак» - рукавички та мішки для збору сміття, а компанія «Грінко» вивезла зібране з острова сміття для подальшого сортування та вторинної переробки.

Переглянути фото з події.

Довідкова інформація:

«День Землі»
У календарі існує два «Дні Землі», перше свято відзначається 21 березня і закликає людей до мирного співіснування. Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, що запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території. Пропозиція була схвалена й одержала широку підтримку жителів штату. У 1882 році День Дерева був оголошений урядом Небраска офіційним святом штату, дата його припадала на 22 квітня. Через 100 років у 1970 році День Дерева був перейменований у День Землі і став проводитися по всій території США. Міжнародним свято було оголошено в 1990 році
У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилягаючі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.

Глобальний договір
У своєму зверненні до Всесвітнього економічного форуму 31 січня 1999 року, Генеральний Секретар Організації Об'єднаних Націй Кофі Аннан звернувся до бізнес-лідерів із закликом приєднатися до міжнародної ініціативи – Глобального Договору – яка повинна об'єднати компанії, агенції ООН, а також трудові та громадські організації з метою підтримки світових екологічних і соціальних принципів.
Етап виконання Глобального Договору було розпочато у Штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку 26 липня 2000 року. На сьогоднішній день, понад 3 800 компаній з усіх регіонів світу, включно з міжнародними трудовими та громадськими організаціями, беруть участь у Глобальному Договорі, працюючи над розповсюдженням десяти універсальних принципів у сфері прав людини, праці, екології та протидії корупції. Глобальний Договір є безпосередньою ініціативою Генерального Секретаря.
Презентація Глобального договору в Україні відбулася 25 квітня 2006 року за підтримки провідних українських та міжнародних компаній та високих посадовців Уряду України. Першими підписантами ініціативи стали 34 провідних українських та міжнародних компаній, асоціацій та неурядових організацій.
Підписанти Глобального Договору в Україні заявили про своє бажання щодо створення мережі Глобального договору в Україні у 2006 році, яка служить платформою для сприяння та просування соціальної відповідальності бізнесу та принципів Глобального Договору в Україні.
Більше про глобальний договір http://www.globalcompact.org.ua/ua/about/inukraine

Система ООН в Україні працює з 1992 році та включає 13 агентств, міжнародних організацій та асоційованих установ, а саме Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН (ПРООН), Фонд Народонаселення ООН (ЮНФПА), Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу в Україні (ЮНЕЙДС), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБООН), Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН), Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), Міжнародна організація праці (МОП), Міжнародна організація з міграції (МОМ), Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), а також асоційовані організації ООН, такі як Міжнародний валютний фонд (МВФ), Світовий Банк (СБ) та Міжнародна Фінансова Корпорація (МФК). www.un.org.ua

***

Дізнайтесь більше про подію:
Вікторія Андрієвська,
Координатор зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Представництва ООН в Україні
Тел. +38 044 254 0035
victoria.andrievska@unic.org
www.un.org.ua