hrconference.jpg20 травня 2009 року. Київ, Україна - Система ООН в Україні та Київський інститут міжнародних відносин провели міжнародну конференцію на тему «Загальна декларація прав людини: Міжнародне право та історичний розвиток».

hrconference.jpg20 травня 2009 року. Київ, Україна - Система ООН в Україні та Київський інститут міжнародних відносин провели міжнародну конференцію на тему «Загальна декларація прав людини: Міжнародне право та історичний розвиток».

hrconf.jpg20 травня 2009 року. Київ, Україна - Система ООН в Україні та Київський інститут міжнародних відносин провели міжнародну конференцію на тему «Загальна декларація прав людини: Міжнародне право та історичний розвиток».

В конференції взяли провідні експерти в галузі захисту прав людини - в.о. Координатора системи ООН в Україні, Представник Дитячого фонду ООН Джеремі Хартлі, заступник Міністра закордонних справ України, Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр Горін, Надзвичайний та Повноважний Посол України, Представник України в Раді ООН з прав людини, професор Дипломатичної Академії України при МЗС України, доктор юридичних наук Володимир ВАСИЛЕНКО, Міністр закордонних справ України (1990-1994, 2000-2003), Надзвичайний та Повноважний Посол України, професор Дипломатичної академії України при МЗС України, кандидат політичних наук Анатолій ЗЛенко, Представник уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Василій ТЕРЕЩУК, представники системи ООН в Україні Джеффрі ЛАБОВІТЦ, Лариса КОБЕЛЯНСЬКА та Андрій ГАЙДАМАШКО.

«Конференція стане ще одним внеском до всесвітньої кампанії поширення знань про права людини, - сказав в.о. директора Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор політичних наук, професор Валерій КОПІЙКА. –

На жаль, сьогодні, незважаючи на загальне визнання прав і свобод людини всіма державами світу, їх порушення досі має місце. Перед суспільством постійно постають нові виклики, вирішення яких забезпечує динамічний розвиток прав людини. Тому боротьба за реалізацію закріплених прав триває. Сподіваємось, сьогоднішня конференція дозволить ще на крок наблизитися до усвідомлення важливості захисту прав людини як невід’ємного невідчужуваного досягнення людського роду».

«Права людини є надзвичайно важливим фактором, який присутній в усій діяльності, програмах та проектах, що втілюються Системою ООН в Україні. 13 агентств ООН працюючи у різних сферах використовують підхід, що базується на правах людини в своїй роботі ат втіленні їх мандатів. Деякими з них є: Міжнародні організація праці – пропагування права на справедливу працю, ЮНІСЕФ – захист прав дітей, ПРООН – втілення прав на розвиток, участь, ґендерну рівність; ВООЗ – пропагування права на здоров’я, а також УВКБ ООН – захист прав біженців, МОМ – захист прав мігрантів,» - сказав в.о. Координатора системи ООН в Україні, Представник Дитячого фонду ООН Джеремі Хартлі.

Доповідачі, які взяли участь у конференції не тільки висвітлили історичні аспекти прийняття та популяризації Загальної декларації з прав людини, але й практичні аспекти захисту прав людини в Україні.

В ході конференції прозвучали доповіді на теми: «ООН: сучасні виклики в галузі прав людини», «Роль Ради ООН з прав людини у механізмі міжнародного захисту з прав людини», «Права людини в перехідних суспільствах «нових демократій» (досвід України та країн СНД)», «Радянська дипломатія і «Декларація ООН з прав людини», «Ініціатива різноманіття (Diversity initiative): популяризація міжкультурного діалогу та об’єднання зусиль уряду та громадського суспільства», «20 річчя Конвенції ООН з прав дитини: сучасний стан справ прав дитини в Україні», «Захист прав людей, що живуть з ВІЛ/СНІД», «Ґендерні права: утвердження та розвиток», «Право на життя як невід’ємне природне право людини».

Для отримання підсумкових матеріалів конференції просимо Вас звертатись до Вікторії Андрієвської, Спеціаліста зі зв’язків з громадськістю та роботи з медіа Представництва ООН в Україні за телефоном +38 044 254 0035 або адресою електронної пошти: victoria.andrievska@unic.org.