gc.jpg21 травня 2009 року. Київ, Україна – На загальних зборах Глобального договору ООН члени мережі відзвітували щодо кампаній та проектів, реалізованих протягом трьох років діяльності мережі в Україні.

gc.jpg21 травня 2009 року. Київ, Україна – На загальних зборах Глобального договору ООН члени мережі відзвітували щодо кампаній та проектів, реалізованих протягом трьох років діяльності мережі в Україні.

gc.jpg

21 травня 2009 року. Київ, Україна – На загальних зборах Глобального договору ООН члени мережі відзвітували щодо кампаній та проектів, реалізованих протягом трьох років діяльності мережі в Україні.

«10 років тому під час його звернення до Світового економічного форуму Кофі Анан закликав бізнес лідерів започаткувати «Глобальний договір» спільних цінностей та принципів. Із експериментальної ідеї, Глобальний договір перетворився й найбільший рух корпоративної соціальної відповідальності в світі, - сказав виконуючий обов’язки Координатора системи ООН, представник Дитячого фонду ООН в Україні Джеремі ХАРТЛІ. Білорусь, Україна та Молдова долучилися до цього руху три року тому. В Україні, наприклад, саме Глобальний договір першим презентував концепцію соціальної відповідальності бізнесу. Після першої презентації Глобального договору, яка відбулась у квітні 2006 року, членами мережі стали 34 компаній, а сьогодні, через три роки, їх кількість збільшилась майже в чотири рази й становить 134 підписантів, включаючи місцеві та багатонаціональні компанії, трудові організації, громадські організації, університети та ЗМІ».

Протягом трьох років члени Глобального договору ООН втілили в життя понад 30 ініціатив, спрямованих на вирішення соціальних та економічних проблем, що існують в українському суспільстві та на поширення знань щодо корпоративної соціальної відповідальності (КСВ), і зокрема, 10-ти Принципів Глобального договору ООН.

Пан Кіріл Єрмішин, менеджер з корпоративної соціальної відповідальності компанії DTEK, підписанта Глобального договору разом із колегами, які представляли мережі Білорусі та Молдови (Олескандр Денісов, Генеральний менеджер компанії «Кока-Кола» Білорусь та пані Родіча Вербенюч (Rodica Verbenyuc) Голові відділу з корпоративних зв’язків MOLDCELL) зробили презентації про їх мережі, основні досягнення, виклики та перспективи.

Під час зборів відбулось нагородження переможців конкурсу для журналістів на кращий аналітичний матеріал з соціальної відповідальності бізнесу. Головний приз отримала журналістка Олена Гладських за серію аналітичних матеріалів на шпальтах газети «Дело». Переможниця конкурсу матиме можливість покращити свої знання щодо корпоративної соціальної відповідальності на Всесвітньому форумі мереж Глобального договору ООН, що відбудеться в червні в Стамбулі, в Туреччині. На додаток компанії «Кока-Кола Україні» та «Філіпс Україна» презентували окремі номінації Вікторії Граніній (Проект «Гвардія») за матеріал з екологічної відповідальності та Святослава Рибнікова («Українська технічна газета») за популяризацію теми КСВ в регіонах.

Пан Ігор Слісаренко, відомий тележурналіст, спеціальний гість церемонії та член журі, також прокоментував покриття теми КСВ в ЗМІ, її виклики та можливості.

Під час другої частини зустрічі учасники з трьох країн обговорили партнерські проекти із залученням місцевого бізнесу, серед яких були «Розвиток навичок молоді задля успіху» (Інтел Україні), Проект Телемедицина (МТС Білорусь), «Кожна краплина має значення» (Кока-Кола Україна), «Здорова дієта для дітей (Савушкін продукт, Білорусь) та «Започаткування правил поведінки з метою викорінення найгірших форм дитячої праці» (Bioprotect Ltd, Молдова).

Презентації представлені під час зустрічі можна знайти тут.

Програму зустрічі можна знайти тут.

Фото звіт зустрічі.

***

Глобальний договір

У своєму зверненні до Всесвітнього економічного форуму 31 січня 1999 року, Генеральний Секретар Організації Об'єднаних Націй Кофі Аннан звернувся до бізнес-лідерів із закликом приєднатися до міжнародної ініціативи – Глобального Договору – яка повинна об'єднати компанії, агенції ООН, а також трудові та громадські організації з метою підтримки світових екологічних і соціальних принципів.

Етап виконання Глобального Договору було розпочато у Штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку 26 липня 2000 року. На сьогоднішній день, понад 3 800 компаній з усіх регіонів світу, включно з міжнародними трудовими та громадськими організаціями, беруть участь у Глобальному Договорі, працюючи над розповсюдженням десяти універсальних принципів у сфері прав людини, праці, екології та протидії корупції. Глобальний Договір є безпосередньою ініціативою Генерального Секретаря.

Презентація Глобального договору в Україні відбулася 25 квітня 2006 року за підтримки провідних українських та міжнародних компаній та високих посадовців Уряду України. Першими підписантами ініціативи стали 34 провідних українських та міжнародних компаній, асоціацій та неурядових організацій.

Підписанти Глобального Договору в Україні заявили про своє бажання щодо створення мережі Глобального договору в Україні у 2006 році, яка служить платформою для сприяння та просування соціальної відповідальності бізнесу та принципів Глобального Договору в Україні.

Більше про глобальний договір http://www.globalcompact.org.ua/ua/about/inukraine

***

Система ООН в Україні працює з 1992 році та включає 13 агентств, міжнародних організацій та асоційованих установ, а саме Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН (ПРООН), Фонд Народонаселення ООН (ЮНФПА), Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу в Україні (ЮНЕЙДС), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБООН), Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН), Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ), Міжнародна організація праці (МОП), Міжнародна організація з міграції (МОМ), Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), а також асоційовані організації ООН, такі як Міжнародний валютний фонд (МВФ), Світовий Банк (СБ) та Міжнародна Фінансова Корпорація (МФК). www.un.org.ua

***

Дізнайтесь більше про подію:

Вікторія Андрієвська,

Координатор зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ

Представництва ООН в Україні
Тел. +38 044 254 0035
victoria.andrievska@unic.org, www.un.org.ua