pk_poster1_smaller1.jpg29 травня 2009 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Міжнародного дня миротворців Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав країни-члени скористатися силою жінок для зміцнення миротворчої діяльності Організації Об’єднаних Націй і разом з тим допомогти жінкам та дівчатам самим вершити зміни на краще в своїй долі – і в суспільстві. pk_poster1_smaller1.jpg29 травня 2009 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Міжнародного дня миротворців Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав країни-члени скористатися силою жінок для зміцнення миротворчої діяльності Організації Об’єднаних Націй і разом з тим допомогти жінкам та дівчатам самим вершити зміни на краще в своїй долі – і в суспільстві.

pk_poster1_smaller1.jpg29 травня 2009 року. Нью-Йорк – Київ – Сьогодні з нагоди Міжнародного дня миротворців Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав країни-члени скористатися силою жінок для зміцнення миротворчої діяльності Організації Об’єднаних Націй і разом з тим допомогти жінкам та дівчатам самим вершити зміни на краще в своїй долі – і в суспільстві.

«Міжнародна спільно продовжує у все більшій мірі покладається на миротворчі зусилля Організації Об’єднаних Націй. Наразі розвернена рекордна кількість контингентів – чисельність військовослужбовців, цивільних співробітників та міліції перевищує 113 000 чоловік.

Персонал несе службу від прапором ООН в найважчих та найменш гостинних регіонах планети, де їм доводиться стикатися із нестабільністю, захворюваннями та насиллям на щоденній основі. Ці хоробрі чоловіки та жінки проявляють колосальну відданість, забезпечуючи значні зміни в життя багатьох людей та демонструючи всьому світу дбайливе та відповідальне обличчя Організації Об’єднаних Націй.

Ці зусилля нерідко обходяться дорого й самим миротворцям. У 2008 році під час служби загинули 123 миротворця – рекордний річний показник в історії миротворчої діяльності Організації Об’єднаних Націй. Кожний із загиблих – чи то в результаті насилля, хвороби чи нещасного випадку - залишив важливий спадок.

Загибель 10 жінок в загальній кількості загиблих нагадує нам, що персонал жіночої статі відіграє все більшу роль в діяльності з підтримки миру і що сьогодні на їх долю випадає тягар серйозної небезпеки.

Пройшло майже десятиріччя з тих пір, як Рада Безпеки прийняла свою епохальну резолюцію 1325 – перший всеохоплюючий текст, що визнає той факт, що головний тягар військових конфліктів лягає на плечі жінок і жінки повинні відігравати відповідну роль і їх попередженні та врегулюванні.

З тих пір Організація Об’єднаних Націй прилягає зусилля для того, щоб не лише приваблювати все більшу кількість місцевих жінок до миротворчої діяльності та побудови миру, але й збільшувати частку співробітниць в персональному складі наших операцій. Мова йде не про те, щоб досягти ґендерного паритету як самоцілі; завдання полягає у використанні унікального і діючого внеску, котрий жінки можуть зробити. Жінки в блакитних касках, жінки-спостерігачі за ситуацією в сфері прав людини та інші співробітниці місій вносять нові навики та методи функціонування у постійно перемінну сферу зусиль з підтримки миру. Нерідко вони здатні краще контактувати із місцевими жінками, підвищуючи відчуття безпеки та виступаючи в якості прикладу розширення можливостей жінок.

Як визнала Рада Безпеки, жінки часто страждають найбільше в ході військових конфліктів, в тому числі й від страшних актів сексуального та ґендерного насилля. Забезпечуючи присутність в наших рядах міліції жіночої статі ми сприяємо створенню безпечного середовища, в котрому постраждалі можуть отримати допомогу, таку необхідну та бажану ними. За рахунок створення умов, що дозволяють жертвам відчувати себе досить безпечно, щоб не сидіти склавши руки і пред’являти звинувачення своїм кривдникам, ми ведемо боротьбу з культурою безкарності, панування котрої занадто затягнулося.

Жінок-миротворців ще занадто мало. Зі збільшенням кількості жінок в національних воєнних силах і органах міліції надзвичайно важливо, щоб країни-члени надавали Організації Об’єднаних Націй ще більше співробітників. В цей Міжнародний ден миротворців давайте скористаємося силою жінок для зміцнення миротворчої діяльності Організації Об’єднаних Націй і разом з тим допоможемо жінкам та дівчатам самим вершити зміни на краще в своїй долі – і в суспільстві».

Жінки миротворці: сила підтримки (англ.м.).

Детальніше про Міжнародний день миротворців.