peacekeepers_day_2009_026.jpg29 травня, 2009 року. Київ, Україна. - Сьогодні по всьому світі відмічається Міжнародний день миротворців ООН, щоб вшанувати людей, які служать в миротворчих операціях та тих, хто віддав своє життя заради миру.

peacekeepers_day_2009_026.jpg29 травня, 2009 року. Київ, Україна. - Сьогодні по всьому світі відмічається Міжнародний день миротворців ООН, щоб вшанувати людей, які служать в миротворчих операціях та тих, хто віддав своє життя заради миру.

peacekeepers_day_2009_026.jpg29 травня, 2009 року. Київ, Україна. - Сьогодні по всьому світі відмічається Міжнародний день миротворців ООН, щоб вшанувати людей, які служать в миротворчих операціях та тих, хто віддав своє життя заради миру.

Генеральний Секретар ООН, звертаючись до світової громади цього дня підкреслив, що залежність міжнародної спільноти від миротворчої діяльності Організації Об'єднаних Націй все більше посилюється. «Чисельність військових підрозділів досягла рекордно високого рівня – загальна кількість дислокованих військовослужбовців, цивільних осіб і поліції перевищує 113 000, - сказав Бан Кі-Мун. - Виконуючи свій обов'язок, у 2008 році загинули 132 миротворці – це найбільші втрати, понесені протягом одного року, за всю історію миротворчої діяльності ООН».

Також, Генеральний Секретар ООН підкреслив важливість зусиль, спрямованих на залучення більшої кількості жінок до діяльності по збереженню та зміцненню миру. «Суть не в тому, щоб забезпечити гендерну рівність заради рівності; важливо скористатися унікальними та потужними ресурсами, які може забезпечити участь жінок. Жінки – «блакитні шоломи», спостерігачі за виконанням прав людини, працівники інших місій привносять нові навички та стиль роботи до постійно зростаючої сфери миротворчої діяльності. Часто вони здатні краще спілкуватися з місцевими жінками, викликаючи більше відчуття безпеки та при цьому слугуючи зразком розширення прав і можливостей жінок. В цей Міжнародний день, скористаймося силою жінок для зміцнення миротворчої діяльності ООН, у той же час допомагаючи жінкам і дівчатам самостійно змінювати на краще як свою долю, так і суспільства, у яких вони живуть».

В Україні Міністерство оборони за підтримки Представництва ООН в Україні провели низку заходів із нагоди святкування Міжнародного дня миротворців ООН, в тому числі церемонію покладання квітів, урочисте зібрання та святковий концерт.

28 травня, у Києві у Центральному будинку офіцерів ЗС України з нагоди Міжнародного Дня миротворців Організації Об’єднаних Націй відбулося урочисте зібрання.

У заході взяли участь тимчасово виконуючий обов’язки першого заступника Міністра оборони України Валерій Іващенко, виконуюча обов’язки координатора системи ООН в Україні, регіональний представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні пані Сімоне Волькен, керівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці – учасники миротворчих операцій, представники ветеранських миротворчих організацій.

Виступаючи перед учасниками зібрання, пані Сімоне Волькен зазначила, що Організація Об’єднаних Націй має надію на продовження співпраці з Україною і високо цінує внесок країни у справу підтримання миру і стабільності, захисту прав і свобод громадян на землі.

Від імені керівництва ООН пані Сімоне Волкен висловила глибоку повагу загиблим під час виконання миротворчих завдань 47 українців.

Дякуючи Україні за її підтримку миротворчої діяльності ООН, пані Сімоне Волкен передала тимчасово виконуючому обов’язки першого заступника Міністра оборони України вітальну адресу від імені Генерального Секретаря ООН Бан Кі-Муна.

Тимчасово виконуючий обов’язки першого заступника Міністра оборони України Валерій Іващенко від імені керівництва українського військового відомства привітав всіх військовослужбовців Збройних Сил України, які брали участь або зараз виконують завдання з підтримання миру в миротворчих операціях під егідою ООН та інших міжнародних організацій, зі святом – Міжнародним днем миротворців Організації Об’єднаних Націй.

За 17 років участі України у миротворчих місіях під егідою ООН більше 33 тисяч військовослужбовців України налагоджували мир і спокій у країнах, що потребували цієї допомоги. Більше 550 українських військовослужбовців продовжують і сьогодні виконувати завдання в 9 миротворчих місіях ООН, ОБСЄ та НАТО на територіях 8 країн світу.

Основне навантаження з формування, підготовки та направлення миротворчих контингентів несуть Сухопутні війська Збройних Сил України. Починаючи з 1992 року, за межі країни було направлено понад 40 підрозділів ланки батальйон, рота, вертолітний загін, тактична група, бригада. Всього за цей період до міжнародних миротворчих операцій залучалося майже 3 тисячі одиниць різноманітної техніки, у тому числі понад 40 вертольотів.

Географія виконання завдань також широка. Це і Союзна Республіка Югославія, включаючи Боснію і Герцеговину, Хорватію, Східну Славонію та автономний край Косове, і Близький та Середній Схід, зокрема, Південний Ліван, Кувейт, Ірак, і Африканський контингент, зокрема, Ангола, Сьєра-Леоне та Ліберія.

На сьогодні угруповання українських миротворчих контингентів представлено у Ліберії і Косовому і включає 484 військовослужбовця. Ще 67 українських військових працюють в якості миротворчого персоналу місій у Грузії, Судані, Конго, Іраку, Придністров’ї, Ліберії, Косовому та Афганістані, – повідомив пан Іващенко.

Тимчасово виконуючий обов’язки першого заступника Міністра оборони України наголосив, що бездоганне виконання завдань, мужність і високий професіоналізм особового складу українських контингентів та персоналу створили українським миротворцям заслужено високий авторитет у керівництва міжнародних організацій.

Від імені Президента України Віктора Ющенка тимчасово виконуючий обов’язки Міністра оборони України Валерій Іващенко вручив державні нагороди великій групі військовослужбовців-миротворців.

Дивитись фото з події.

***

Для більш детальної інформації, будь ласка контактуйте з Вікторією Андрієвською, спеціалістом ООН зі зв’язків з громадськістю, +38 044 253-93-63.