unicef_childrens_rights_manual.jpg29 травня 2009 року. Київ – Україні - у прес-центрі Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченка відбулася дискусія-презентація «Доля дитини очима журналіста». unicef_childrens_rights_manual.jpg29 травня 2009 року. Київ – Україні - у прес-центрі Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченка відбулася дискусія-презентація «Доля дитини очима журналіста». unicef_childrens_rights_manual.jpg29 травня 2009 року. Київ – Україні - у прес-центрі Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченка відбулася дискусія-презентація «Доля дитини очима журналіста».

Захід відбувся в рамках щорічного свята в Інституті журналістики «Журналістська весна» напередодні Всесвітнього дня захисту дітей, а також в рамках відзначення цього року 20-ї річниці Конвенції ООН про права дитини. Організаторами заходу виступили Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, МГО «Інтерньюз-Україна», Інститут журналістики.

Вероніка Ващенко, керівник інформаційних програм ЮНІСЕФ в Україні, так пояснила співпрацю Фонду з журналістами: «Дитячий фонд ООН є світовим лідером у захисті прав дітей. Ми в ЮНІСЕФ переконані, що медіа грають визначну роль у забезпеченні добробуту дітей і покращенні їхнього життя. Розповісти якнайширшому колу людей про проблеми дітей та закликати до відповідальності тих, хто не виконує своїх обов’язків перед дітьми можна тільки завдяки ЗМІ. Саме тому ми ініціювали видання посібника для українських журналістів «Медіа та права дітей», який ми презентуємо сьогодні».

Відкриваючи захід Директор Інституту журналістики Володимир Різун зазначив: «Інститут журналістики як провідний журналістський ВУЗ країни не тільки навчає студентів, але й завжди сприяє розвитку журналістики й промоції соціально важливих тем. Ми раді стати майданчиком для фахової дискусії стосовно висвітлення проблем дітей в медіа. Сподіваємося, що нашим заходом ми привернемо увагу журналістів, які вже працюють, і майбутніх журналістів до тематики дітей. Сподіваюся, що журналісти зможуть своєю працею покращити долю не одної дитини».

Співорганізатор акції Костянтин Квурт, Голова Правління МГО «Інтерньюз-Україна» підкреслив важливість соціальної журналістики в Україні: «На жаль, т.зв. «соціалка» - геть непопулярна серед українських журналістів. Засилля політики перетворило український інформаційний простір на безкінечну мильну оперу. Натомість якраз соціальні теми найперше й цікавлять аудиторію. Адже, як живуть наші діти і як захистити їх від усіляких небезпек – це тема, яка цікавить всіх, і кожного вдень і вночі. Відповідно, ця тема має вийти на перший план в медіа, які хочуть привабити до себе увагу власної аудиторії. «Інтерньюз-Україна», виконуючи свою місію, вже понад 10 років популяризує соціальну журналістику в Україні й сподівається на значні успіхи в цьому напрямі».

Під час заходу відбулася презентація українського видання посібника для журналістів «Медіа і права дітей», перекладеного і адаптованого експертами МГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Відомий український журналіст Вахтанг Кіпіані, який брав участь в адаптації українського видання так охарактеризував підручник: «Цей посібник дуже оригінальний і не нагадує традиційні численні посібники для журналістів. Книжка містить основні сюжетні лінії, які можуть стати основою для медіа-матеріалу з тієї чи тієї теми. Також у підручнику подано контрольні запитання, на які має дати відповідь журналіст, аби розкрити тему прав дитини. Відтак, посібник є дуже практичним порадником для журналіста в його щоденній роботі».

Розпочинаючи акцію з промоції посібника й тематики дітей в українських медіа, організатори заходу – ЮНІСЕФ в Україні та МГО «Інтерньюз-Україна» - передали в бібліотеку Інституту журналістики 100 примірників посібника. Презентації посібника також відбудуться в Донецьку, Одесі та Львові восени цього року, а сам підручник буде поширено серед бібліотек всієї України.

Відомі журналісти, медіа-експерти й студенти Інституту журналістики взяли участь в дискусії на тему висвітлення проблем дітей в медіа. Учасники обговорили наскільки активно висвітлюються ці проблеми у ЗМІ і яка якість подібних медіа-матеріалів. Учасники дискусії ще раз нагадали, що медіа – це потужний засіб як висвітлення проблем, так і їх вирішення. Відтак, журналісти можуть і мають сприяти вирішенню проблем дітей.

До уваги редакторів:

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером у захисті прав дітей. Фонд працює у понад 150 країнах, допомагаючи дітям виживати і розвиватися, починаючи з раннього дитинства і до юності. Найбільший у світі постачальник вакцин для дітей, ЮНІСЕФ підтримує дитяче здоров’я і харчування, якісну базову освіту для всіх хлопчиків і дівчаток, і захищає дітей від насильства, експлуатації і ВІЛ/СНІДу. Програми ЮНІСЕФ повністю фінансуються з добровільних внесків окремих осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво ЮНІСЕФ в Києві було відкрито у 1997 році. Докладніше про діяльність ЮНІСЕФ в Україні: www.unicef.org.ua

Про «Інтерньюз-Україна»: Міжнародна громадська організація «Інтерньюз-Україна» - одна з провідних громадських організацій України, що працює в сфері медіа. Місія ІУА полягає в утвердженні європейських цінностей в Україні через становлення успішних медіа. Підтримка медіа-спільноти полягає у проведенні тренінгів, семінарів задля підвищення якості українських медіа. «Інтерньюз-Україна» також проводить інформаційні кампанії і кампанії з підвищення обізнаності громадськості; круглі столі з залученням медіа-експертів, представників державних органів влади і бізнесу. Організація розвиває і популяризує технології нових медіа; виготовляє аудіо і відео медіа-продукти; надає юридичні консультації з медіа-права місцевим мовникам та ін. Докладніше про діяльність організації: www.intrenews.ua.

###

За додатковою інформацією та для отримання посібника «Медіа та права дітей» звертайтеся до:

Андрій Кулаков, директор з програмної діяльності МГО «Інтерньюз-Україна», akulakov@internews.ua тел.: (044) 458 44 40, 8 (067) 243 63 56.

Анна Суходольська, асистент інформаційних програм ЮНІСЕФ в Україні, asukhodolska@unicef.org, тел.: (044) 254 24 50.