idc2009.jpg4 липня 2009 року. Нью-Йорк – Київ – З нагоди Міжнародного дня кооперативів Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав уряди та громадянське суспільство у всіх країнах світу визнати корисність кооперативів і співпрацювати з ними як із виключно важливими партнерами в інтересах підйомі глобальної економіки та досягнення погоджених на міжнародному рівні цілей розвитку. idc2009.jpg4 липня 2009 року. Нью-Йорк – Київ – З нагоди Міжнародного дня кооперативів Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав уряди та громадянське суспільство у всіх країнах світу визнати корисність кооперативів і співпрацювати з ними як із виключно важливими партнерами в інтересах підйомі глобальної економіки та досягнення погоджених на міжнародному рівні цілей розвитку.

idc2009.jpg4 липня 2009 року. Нью-Йорк – Київ – З нагоди Міжнародного дня кооперативів Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав уряди та громадянське суспільство у всіх країнах світу визнати корисність кооперативів і співпрацювати з ними як із виключно важливими партнерами в інтересах підйомі глобальної економіки та досягнення погоджених на міжнародному рівні цілей розвитку.

Послання Генерального секретаря:

«Перші кооперативи виникли більше 200 років тому, коли сільські підприємці та фермери вирішили об’єднати свої ресурси та допомогти один одному розширити можливості для реалізації своєї продукції. Пізніше виникли кооперативи роздрібної торгівлі, дякуючи яким незаможним сім’ям вдавалося уникнути боргової ями та отримати доступ до більш якісних товарів та послуг. З тих пір кооперативи виникли в багатьох сферах діяльності, починаючи з виготовлення промислових товарів і закінчуючи фінансовими послугами, чому сприяло прагнення досягати більш справедливих умов праці та підприємницької діяльності.

В умовах глобальної економічної кризи історія кооперативів заслуговує більш уважного відношення. Цього року головна тема Міжнародного дня кооперативів – «Стимулювання світової економіки за допомогою кооперативів» - підкреслює цінність кооперативів підприємництва. Кооперативи можуть підвищувати життєву здатність вразливих верств населення. Вони можуть сприяти створенню більш збалансованих ринків для дрібних фермерів та надавати дрібним підприємцям доступ до фінансових послуг. Вони можуть створювати робочі місця та покращувати умови праці.

Економічна модель кооперативів базується не на благодійності, а на самодопомозі. В країнах, що постраждали від фінансової кризи, кооперативні банки та кредитні союзи розширили свою діяльність з надання кредитів, в той час як інші фінансові заклади були вимушені її скоротити. Це сприяло послабленню негативного впливу замороження банківського кредитування на найбільш вразливі групи населення, підкресливши важливе значення встановлених альтернативних моделей підприємницької діяльності та інституційного різноманіття для життєздатності фінансової системи.

Кооперативи заслуговують більш істотної підтримки. І я закликаю уряди проводити курс на надання допомоги у створенню та розвитку кооперативів. Допомогу кооперативам можуть надавати і споживачі, купуючи продукти харчування, вироблені дрібними кооперативами та реалізовані на кооперативних ярмарках.

В умовах сьогоднішньої економічної кризи жителі всіх регіонів світу знову усвідомлюють велику необхідність добиватися всезагального блага. Сьогодні, у Міжнародний день кооперативів я закликаю уряди та громадянське суспільство у всіх країнах світу визнати корисність кооперативів і співпрацювати з ними як із виключно важливими партнерами в інтересах підйомі глобальної економіки та досягнення погоджених на міжнародному рівні цілей розвитку».

Детальніше про Міжнародний день кооперативів.