girls.jpg11 липня більше 140 країн світу відзначили Всесвітній День Народонаселення. У цей день особливу увагу звернено на важливість інвестування у жінок. У 2009 році тема Всесвітнього Дня Народонаселення – «Відповідь на економічну кризу: Інвестування у жінок – розумний вибір». Це шанс підвищити рівень обізнаності людства про важливість питання надання прав жінкам, покращення здоров’я матерів, забезпечення гендерної рівності та зниження рівня бідності.

girls.jpg11 липня більше 140 країн світу відзначили Всесвітній День Народонаселення. У цей день особливу увагу звернено на важливість інвестування у жінок. У 2009 році тема Всесвітнього Дня Народонаселення – «Відповідь на економічну кризу: Інвестування у жінок – розумний вибір». Це шанс підвищити рівень обізнаності людства про важливість питання надання прав жінкам, покращення здоров’я матерів, забезпечення гендерної рівності та зниження рівня бідності.

girls.jpgУ своєму посланні з нагоди цьогорічного Всесвітнього Дня Народонаселення Генеральний Секретар Організації Об’єднаних Націй Бан Кі-Мун заявив: «Не дивлячись на нинішню глобальну економічну кризу — найгіршу з тих, які пережили декілька поколінь, ми повинні знайти найбільш ефективні шляхи досягнення подальшого прогресу в справі здійснення Цілей в області розвитку, сформульовані в Декларації тисячоліття. Одним з таких шляхів є інвестування в покращення положення жінок і дівчат, що стало темою Всесвітнього дня, що відзначається цього року.

У зв'язку із скороченням бюджетів нинішня криза загрожує звести нанівець досягнутий прогрес в справі поліпшення охорони здоров'я і скорочення масштабів бідності. Коли зменшується родинний дохід, дівчата першими вимушені кидати школу. Коли зменшується прибуток, жінки першими втрачають роботу і джерела доходу. Коли система охорони здоров'я стикається з серйозними проблемами, виникає небезпека того, що жінкам під час пологів вже не надаватимуться послуги з урятування життя.

Навіть до кризи від ускладнень вагітності або під час пологів у світі кожну хвилину вмирала одна мати, причому майже всі ці випадки відбувались у країнах, що розвиваються, де криза лише загострила проблему жіночої бідності. Вкладення засобів в освіту дівчаток приносить добре відомі вигоди. Коли дівчата здобувають освіту, вони частіше мають вищі заробітки і більш кваліфіковану роботу, вони мають менше число, але здоровіших дітей і доступ до безпечнішого дітородіння.

Вкладення засобів в охорону здоров'я жінок, особливо їх репродуктивного здоров'я, може не лише врятувати життя напівмільйону матерів, але і створити потенціал, що дозволяє щорік виробляти товари і послуги на суму, що складає, за оцінками, 15 млрд. дол. США. Відзначаючи п'ятнадцяту річницю Міжнародної конференції з народонаселення і розвитку, давайте ж активізуємо наші зусилля по досягненню до 2015 року загального доступу до послуг з охорони репродуктивного здоров'я.

І сьогодні, відзначаючи Усесвітній день народонаселення, я закликаю тих, хто приймає рішення, захистити можливості жінок отримувати доходи, навчати своїх дочок в школах і отримувати інформацію й послуги з охорони репродуктивного здоров'я, включаючи добровільне планерування сім'ї. Давайте ж об'єднаємо наші зусилля для сприяння реалізації прав жінок і дівчаток і розширення їх прав і можливостей як високопродуктивних членів суспільства, здатних внести свій вклад до підйому економіки та її зростання. І це буде найкращою інвестицією не тільки сьогодні, але і в будь-який інший день».

В окремому посланні Торая Ахмед Обаїд, Виконавчий Директор ФН ООН, Фонду Народонаселення ООН, зазначила, що «світова фінансова та економічна криза загрожує скасувати тяжко здобуті досягнення у сфері освіти та охорони здоров’я. Навіть до кризи жінки та дівчата представляли більшість найбіднішого населення у світі. Зараз вони заглиблюються у злиденність та стикаються зі зростанням ризиків щодо здоров’я, особливо під час вагітності».

«Доступ до послуг по збереженню репродуктивного здоров’я, а саме до планування сім’ї та охорони материнства, допомагає жінкам та дівчатам уникнути небажаної або ранньої вагітності, небезпечних абортів, а також ускладнень у пологовий та післяпологовий період. Це означає, що жінки будуть здоровішими та більш продуктивними, мають більше можливостей для освіти, навчання, працевлаштування, що, в свою чергу, приносить користь цілим родинам, суспільствам та державам», - сказала пані Обаїд, – «Інвестиції у жінок та дівчат не тільки закладуть основу для економічного одужання, а й для довготермінового економічного росту, що зменшить нерівність та бідність. Нема більш розумного інвестування у неспокійні часи».

Більш детальна інформація щодо Всесвітнього Дня народонаселення (англійською):
http://www.unfpa.org/wpd/2009/en/