tunza.jpg23 липня 2009 року, Дейжон (Корейська Республіка)/Найробі(Кенія) – Молоді лідери, які представлятимуть інтереси трьох мільярдів населення, а саме дітей та молоді світу, зберуться в Корейській Республіці, щоб оголосити план дій щодо вирішення проблеми зміни клімату під час саміту в Копенгагені.

tunza.jpg23 липня 2009 року, Дейжон (Корейська Республіка)/Найробі(Кенія) – Молоді лідери, які представлятимуть інтереси трьох мільярдів населення, а саме дітей та молоді світу, зберуться в Корейській Республіці, щоб оголосити план дій щодо вирішення проблеми зміни клімату під час саміту в Копенгагені.

tunza.jpg23 липня 2009 року, Дейжон (Корейська Республіка)/Найробі(Кенія) – Молоді лідери, які представлятимуть інтереси трьох мільярдів населення, а саме дітей та молоді світу, зберуться в Корейській Республіці, щоб оголосити план дій щодо вирішення проблеми зміни клімату під час саміту в Копенгагені.

Міжнародна Дитяча та Молодіжна Конференція Tunza, що відбудеться 17-23 серпня, буде найбільшим молодіжним зібранням присвяченим зміні клімату до конференцію ООН про зміну клімату, що відбудеться в грудні.

800 учасників зі 100 країн матимуть можливість вимагати від власних урядів підписати нову науково-обґрунтовану та далекоглядну угоду щодо кліматичних змін в Копенгагені.

Вимагаючи скорочення викидів вуглецю, підвищення ефективності використання ресурсів, забезпечення сталого розвитку навколишнього середовища, покоління яке успадкує планету, своїми діями нагадає усьому світу, що саме вони несуть найбільшу відповідальність за створення “зеленої ” економіки майбутнього.

Акім Штайнер (Achim Steiner), Заступник Генерального Секретаря ООН та Виконавчий директор Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP) сказав: «Міжнародна Дитяча та Молодіжна Конференція Tunza є важливим зібранням молоді, що дасть їм можливість обговорити та сформулювати своє ставлення до проблеми зміни клімату та конференції в Копенгагені. Проте воно є чимось набагато більшим. Це зібрання того покоління, яке успадкує і житиме із наслідками рішень, прийнятих в грудні і надалі».

«Адже саме три мільярди дітей та молоді сьогодення стануть свідками змін майбутнього. Вони бачитимуть як льодовикові верхівки Гімалайських гір будуть збережені або розтануть; як рівень світового океану залишиться на тому самому рівні або зросте, тим самим змиваючи третину прибережної інфраструктури Африканського континенту; як амазонські ліси залишаться «легкими» планети або стануть висушеною та зникаючою екосистемою; як полярний ведмідь продовжуватиме своє існування як основний вид Арктичного регіону, або як пташка додо та динозаври, стане артефактом світових музеїв історії природи», додав він. “

Основні події Дитячої та молодіжної конференції Tunza:

  • Під час глобального зібрання реальні технології будуть використовуватися, щоб з’єднати сотні молодих лідерів в сфері навколишнього середовища, які зустрічатимуться по всьому світу – від Найробі до Сао-Паоло та від Стокгольму до Бангкоку – щоб домовитися про послання до світових лідерів.

  • Глобальні дебати щодо кампанії «Укладемо угоду!» залучать високопоставлених політиків та активістів захисту навколишнього середовища. В дебатах прийме участь Прем’єр-міністр Кореї Хан Сеунг-со (Han Seung-soo), Міністр навколишнього середовища Мальдівських островів Мохамед Аслам (Mohamed Aslam), Міністр навколишнього середовища Камеруну Геле П’єр (Hele Pierre), Виконавчий директор Програми ООН з навколишнього середовища Акім Штайнер (Achim Steiner), а також такі відомі активісти захисту навколишнього середовища, як Дейвід де Ротсчайлд (David de Rothschild) (який перепливе Pacific Garbage Patch (коло сміття посеред Тихого океану)) на човні виготовленому із пластикових пляшок), Роз Севедж (Roz Savage) (який переплив у човні океан задля підвищення поінформованості про навколишнє середовище) та Луо Гонг (Luo Hong) (який підвищує поінформованість громадськості про навколишнє середовище через фотографію) і молоді активісти.

  • Під час конференції в Дейжоні буде представлена платформа соціальної мережі зі зміни клімату - my.uniteforclimate.org – а також Глобальні дебати молоді на тему зміни клімату за підтримки Google/YouTube, які триватимуть в режимі он-лайн до саміту в Копенгагені у грудні цього року.

  • Під час конференції також відбудеться глобальна Церемонія нагородження переможців Міжнародного конкурсу дитячих малюнків на тему навколишнього середовища 2009, проведеного Програмою ООН з навколишнього середовища.

Відбір учасників відбувався базуючись на їх надзвичайних досягненнях в сфері навколишнього середовища в своїх країнах. Учасників відбирали із тисяч бажаючих. Вражаюче різноманіття ініціатив показує нам, як багато діти та молодь сьогодення розуміють, а також як сильно вони хочуть допомогти захистити навколишнє середовище.

Деякі з вражаючих та креативних проектів, ініційованих учасниками конференції Tunza, включають в себе реп-відео двох підлітків з Канади про те, як скоротити негативний вплив на навколишнє середовище, акція з розповсюдження 500-а лампочок із низьким рівнем споживання електроенергії в Непалі, проект із переробки відходів в Сьєра Ліоне, а також збір сміття у річці в Росії. Всі ці ініціативи прийматимуть участь в загальному голосування під час конференції і будуть обрані найкращі серед декількох сотень заявлених.

Учасники конференції також приймуть участь у різноманітних заходах, як практичних, так і націлених на довгострокову перспективу. Заходи включатимуть приготування натурального мила, а також обмін ідей, як мобілізувати молодь для активних дій задля захисту навколишнього середовища. Завдяки різноманітним майстерням з основних тематик, таких як проблема води, сталий розвиток та проблема видів, яким загрожує винищення, учасники матимуть шанс обговорити та поділитися порадами щодо того, як зробити забезпечити стале майбутнє.

Конференція для дітей та молоді є частиною глобальної кампанії ООН «Укладемо угоду!», яку очолює Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун. Вона має на меті посилити громадську підтримку для досягнення всеосяжної угоди щодо зміни клімату. За наступні декілька місяців кампанія «Укладемо угоду!» мобілізує близько одного мільйона молодих людей у сотні країнах світу, щоб представити глобальним лідерам їх декларацію пріоритетів зі зміни клімату, як погоджено на конференції Tunza.

Проекти в Україні:

Аліна Дяченко, Дмитро Візер, Діана Самбукіна та Сергій Шагов зазначили: «Метою нашого проекту «Врятуйте нашу планету» є підвищення поінформованості жителів м. Одеса щодо необхідності використання сміттєвих відер для роздільного збору сміття; підвищення їх знань щодо принципів екологічної поведінки шляхом розробки та виготовлення інформаційного буклету; звернення до жителів будинків, біля яких були встановлені ящики для збору битого скла. Жителі Одеси вже чули про проект з програми «З маленького до великого. Все, мабуть, тільки починається». Ця програма присвячена роботі екологічного клубу «Планета добрих людей». Саме завдяки втіленню нашого проекту та нашій участі в Міжнародній дитячій Конференції з питань зміни клімату Tunza сюжет про наш проект транслювали 4 рази у різні дні. Відвідання саміту цього року дасть нам можливість покращити наші знання з навколишнього середовища, отримати новий досвід, забезпечити, виразити наші занепокоєння та надихнути інших завдяки нашому ентузіазму».