global_model_united_nations.jpgКиїв, Україна. - Перша Глобальна Модель Організації Об’єднаних Націй (Global Model United Nations, GMUN) відбулась у Женеві 5-7 серпня 2009 року, об’єднавши понад 500 студентів з 57 країн, в тому числі, з України.
global_model_united_nations.jpgКиїв, Україна. - Перша Глобальна Модель Організації Об’єднаних Націй (Global Model United Nations, GMUN) відбулась у Женеві 5-7 серпня 2009 року, об’єднавши понад 500 студентів з 57 країн, в тому числі, з України.
global_model_united_nations.jpgКиїв, Україна. - Перша Глобальна Модель Організації Об’єднаних Націй (Global Model United Nations, GMUN) відбулась у Женеві 5-7 серпня 2009 року, об’єднавши понад 500 студентів з 57 країн, в тому числі, з України.

Модель ООН - освітня ролева гра, в ході якої учасники відтворюють роботу Організації з дотриманням реальних правил процедури, а також з врахуванням мандата і завдань її різних органів. Щорічно проходять сотні Моделей ООН у всьому світі, а цього року вперше відбулась Глобальна Модель ООН, організатором якої виступив Інформаційний відділ ООН.

Складна актуальна тема: «Цілі Розвитку Тисячоліття: допоможемо найбіднішому мільярду подолати злидні», стала об’єктом триденної роботи студентів, які відтворювали роботу у чотирьох головних комітетах Генеральної Асамблеї ООН.
У своєму зверненні до учасників Глобальної Моделі ООН Генеральний Секретар ООН Бан Кі-Мун наголосив на важливості активної участі молоді у пошуку компромісних та консенсусних рішень, спрямованих на досягнення цілей ООН. «Коли я був підлітком, я також брав участь у Моделі ООН, - сказав Бан Кі-Мун, - Можливо хтось з вас стане Генеральним Секретарем ООН або послом вашої держави при ООН. Але, який би шлях ви не обрали, ви будете покликані до лідерства. Світ стоїть перед багатьма загрозами і кожен громадянин має докласти зусиль щодо їх подолання».
Під час конференції студентські делегації представляли інтереси 120 з 192 Держав - членів ООН в імітованій Генеральній Асамблеї ООН.

Активні учасники Моделі ООН Одеського національного університету (ONUMUN) стали представниками від України, які взяли участь у першій Глобальній Моделі ООН. 20-річний Дмитро Бильєв, студент 4 курсу Відділення Міжнародних відносин Інституту соціальних наук Одеського національного університету ім. Мечнікова представляв КНР, а Дарія Шелест, 19-річна студентка 4 курсу факультету соціології Київського національного університету ім. Драгоманова, - республіку Корея, у Першому Комітеті ГА ООН з питань роззброєння.

«Це незабутні відчуття - знаходитися в ООН, - поділились враженнями Дарія та Дмитро. - Більшість учасників в майбутньому хочуть стати дипломатами, багато хто мріє працювати в ООН, тому для всіх присутніх вирішувати питання і виголошувати промови у справжніх залах комітетів ООН було величезною честю. Цікаво також те, що представляли країни не свого громадянства, тому повинні були детально вивчити їх культуру, історію, політику, адже мали захищати пріоритети цих країн. В Першому комітеті ГА дискусії з питання роззброєння були досить бурхливими, але учасники все ж таки змогли прийти до консенсусу.

Співробітники ООН прочитали нам багато лекцій щодо тем нашої конференції. Було показано багато наукових фільмів про роботу ООН. Симуляція була настільки реальною, що навіть кризи, що створюються організаторами, здавались справжніми. Наприклад, нас могли зірвати посередині засідання і викликати в Асамблей-хол для того, щоб показати репортаж про вигадану кризу десь в Африці, яку ми повинні були терміново вирішити.

Резолюція, яку приймають в комітеті, може бути ідеальна і реальна, але не дивлячись на те, що ми не справжні дипломати, наша резолюція була абсолютно реальною, щоб можна було її застосувати в сьогоднішній час. Ми не винаходили колесо, просто хотіли знайти способи контролю над озброєнням і способи переконати населення «проблемних» країн змінити зброю на соціальні програми.

У всіх хлопців та дівчат є шанс стати в майбутньому серйозними політиками і дипломатами. Є все: знання, прагнення, інтерес, здібності. Потрібна лише практика, і саме такі конференції допомагають її отримати. Всі були настільки захоплені обговоренням, що не завжди вистачало часу, щоб могли виступити всі бажаючі. Список доповідачів був переповнений, а в один з днів делегати заговорилися в ООН аж до 10 години вечора.

Наприкінці конференції проблеми кожної країни окремо відійшли на другий план. У нас була місія вирішити проблеми, що загрожують всьому світу в цілому і всі країни працювали як одна команда. Після конференції в кожного залишилося відчуття, що ми можемо змінити наш світ на кращий. І ми до цього прагнутимемо!».


***

Модель ООН - це гра, в ході якої імітується засідання різних органів системи ООН. На цих засіданнях-імітаціях учасники виступають в ролі дипломатів. Вони представляють різні країни і беруть участь в обговоренні поточних питань, які стоять на порядку денному в ООН.

За рахунок імітації діяльності ООН на прикладі роботи різних органів ООН учасники дізнаються, з якими проблемами зштовхуються люди в різних регіонах світу і на що вони покладають свої надії; яким чином ООН може покращити життя народів світу; які навики і яка модель поведінки сприяє розвитку міжнародної співпраці.

В Україні конференції Моделі ООН проводять чотири навчальні заклади:
• Модель ООН Одеського національного університету (ONUMUN) http://www.onumun.org.ua/,
• Київський ліцей бізнесу http://www.mun.lecos.org/,
• Криворізька середня школа №68,
• а з цього року Київський національний університет ім. Тараса Шевченка проводитиме міжнародну конференцію Моделі ООН у Києві.

***

Детальнішу інформацію про Глобальну Модель ООН Ви зможете знайти: www.un.org/gmun

Для отримання детальнішої інформації про Модель ООН в Україні звертайтеся до Вікторії Андрієвської, координатора зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Представництва ООН в Україні, за тел. 8 044 254 00 35, або електронною адресою: Victoria.Andrievska@unic.org