international-day-of-peace.jpg21 вересня, 2009 року, Нью-Йорк - Київ - З нагоди Міжнародного дня миру Генеральний секретар ООН закликав людей всього світу роззброїтись, підтримати Організацію Об’єднаних Націй і зробити власний внесок в забезпечення миру. international-day-of-peace.jpg21 вересня, 2009 року, Нью-Йорк - Київ - З нагоди Міжнародного дня миру Генеральний секретар ООН закликав людей всього світу роззброїтись, підтримати Організацію Об’єднаних Націй і зробити власний внесок в забезпечення миру.

international-day-of-peace.jpg21 вересня, 2009 року, Нью-Йорк - Київ - З нагоди Міжнародного дня миру Генеральний секретар ООН закликав людей всього світу роззброїтись, підтримати Організацію Об’єднаних Націй і зробити власний внесок в забезпечення миру.

Послання Генерального секретаря:

"Міжнародний день миру – це заклик до всього світу припинити збройну боротьбу та відмовитись від насилля.

Це час задуматися над жахом та високою ціною війни, про наш обов’язок вирішувати суперечки мирним шляхом.

Більшість жертв конфліктів не мають жодних важелів впливу на розв’язання конфлікту. Це не в чому не винні мирні жителі. Батьки, матері, діти.

Без миру вони навряд чи можуть розраховувати на покращення життя, на подолання бідності.

Дуже часто, ті люди, що допомагають обездоленим, самі стають жертвами конфліктів.

Журналісти, медичний, гуманітарний персонал, працівники Організації Об’єднаних Нації і миротворці – всі вони перетворюються на мішень в зоні збройного конфлікту.

Бойовики, польові командири, постачальники зброї і їх покровителі продовжують демонструвати повну зневагу до людського життя.

В цей Міжнародний день миру я нагадую всім, що є інший шлях. Кращий шлях.

Шлях миру.

Вселяє надію той факт, що війни між народами стають все рідшим явищем. Все частіше вибір робиться на користь дипломатії та переговорів.

І навіть, якщо в деяких країнах відбуваються внутрішні суперечки, як показує історія, якщо є воля більшості, то мирний шлях вирішення проблеми переможе.

Існує багато прикладів, як борцям за волю вдавалось заглушити голос ненависті.

Мені також вселяє велику надію активізація співпраці міжнародної спільноти з питання ядерного роззброєння.
Ось чому я розпочав кампанію «МПР – Ми повинні роззброїтись!» (WMD-WeMustDisarm!). Допоки існує ядерна зброя, ніхто не може почуватись в безпеці.

Цього Міжнародного дня миру я звертаюсь до всіх з простим закликом: ми повинні роззброїтись! В усьому світі повинен панувати мир.

Я закликаю людей всього світу долучитися до цих зусиль. Підтримайте Організацію Об’єднаних Націй і зробіть Ваш внесок в забезпечення миру".
* * *

Міжнародний День Миру

Міжнародний день миру був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1981 році. Впровадивши цей День, Організація Об’єднаних Націй наголошує на важливості зміцнення миру і безпеки в усьому світі. Резолюція ООН про започаткування Міжнародного дня миру постановила:
«Міжнародний день миру покликаний впровадити і посилити ідеї миру як в окремих країнах так і між країнами та людьми всього світу… Цей День буде нагадувати всім, що наша організація, не дивлячись на труднощі, є живим інструментом для побудови миру. А для працівників ООН цей День нагадує, що служіння миру є їх головним пріоритетом».

Детальніше про Міжнародний день миру: http://internationaldayofpeace.org/about/background.html .

* * *

Дізнайтесь більше про подію:
Вікторія Андрієвська,
Координатор зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Представництва ООН в Україні
Тел. +38 044 254 0035
victoria.andrievska@unic.org Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.
www.un.org.ua

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ