world_habitat_day_2009_.jpg5 жовтня 2009 року. Нью-Йорк – Київ Сьогодні з нагоди Всесвітнього дня населених пунктів (Всесвітній день Хабітат) Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав національні уряди, міжнародні організаці, свідомих громадян зробити все від нас залежне для забезпечення екологічно безпечного, стійкого та гідного майбутнього для нашої все більш урбанізованої планети.
world_habitat_day_2009_.jpg5 жовтня 2009 року. Нью-Йорк – Київ Сьогодні з нагоди Всесвітнього дня населених пунктів (Всесвітній день Хабітат) Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав національні уряди, міжнародні організаці, свідомих громадян зробити все від нас залежне для забезпечення екологічно безпечного, стійкого та гідного майбутнього для нашої все більш урбанізованої планети.

world_habitat_day_2009_.jpg 5 жовтня 2009 року. Нью-Йорк – Київ Сьогодні з нагоди Всесвітнього дня населених пунктів (Всесвітній день Хабітат) Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав національні уряди, міжнародні організаці, свідомих громадян зробити все від нас залежне для забезпечення екологічно безпечного, стійкого та гідного майбутнього для нашої все більш урбанізованої планети.

Послання Генерального секретаря:
"Тема Всесвітнього дня населених пунктів (Всесвітнього дня Хабітат) в цьому році – «Планування майбутнього наших міст» - покликана підкреслити гостру необхідність задоволення потреб мешканців міст в умовах стрімкої світової урбанізації.

Основні проблеми урбанізації в ХХІ столітті включають швидкій ріст одних міст, деградацію інших, розширення їх неформального сектора, а також ролі міст в посиленні зміни клімату або в пом’якшенні її наслідків. Те, що сьогодні відбувається в багатьох містах світу, свідчить про те, що в більшості випадків уряди на всіх рівнях не в силі вирішити ці проблеми. Найбільш відчутними наслідками цієї ситуації є розповзання міст і їх неконтрольований ріст. Сотні мільйонів міських мешканців стають все більш вразливими перед загрозою підвищення рівня моря, підтоплення прибережних районів та інших небезпечних кліматичних явищ.

В багатьох містах як розвинутих, так і країн, що розвиваються намітилась тривожна тенденція – активне будівництво дорогих помешкань в охоронюваних котеджних містечках в приміських районах, з одного боку, і розширення меж перенаселених районів «дешевого житла», етнічних анклавів, нетрів і стихійної забудови, з іншого. Великий контраст також спостерігається між технічно розвинутими підприємницькими секторами та іншими областями, для яких характерні: спад економічної активності, нелегальне виробництво та тіньові підприємства.

Розвиток міст вимагає більш ефективного і досконалішого планування. Нові ідеї, які з’являються в «розумних» містах різних країн світу, вказують на необхідність стійкої урбанізації. Проте, окрім цього потрібно ще дуже багато зробити. Для мало забезпеченого населення міських районів потрібно удосконалити систему забезпечення гарантій прав володіння землею і доступу до неї. Всім містам необхідний більш безпечний і екологічні ший громадський транспорт, доступне житло, медичне обслуговування і комунальні служби. Для фінансування міського розвитку необхідна також мобілізація засобів.

Планування відіграє найважливішу роль на порядку денному. Однак воно може бути ефективним лише за наявності ефективного міського управління і за участі найбідніших верств міського населення в прийнятті рішень, які безпосередньо впливають на їх життя. Окрім цього, планування може бути ефективним лише там, де ведеться реальна боротьба з корупцією. Підрозділи Організації Об’єднаних Націй, такі як ООН-Хабітат, можуть надати виключно важливу допомогу в створенні потенціалу, проведенні досліджень та управлінні обміном знань.

На початку нової епохи урбанізації ми усвідомлюємо серйозність проблем, які стоять перед нами і знаємо, як їх вирішувати. Як ніколи чітко, ми розуміємо, що нікого не можна виключати з цього процесу, особливо мало забезпечених. Тож давайте сьогодні, з нагоди Всесвітнього дня населених пунктів, візьмемо на себе зобов’язання зробити все від нас залежне для здійснення наших планів з забезпечення екологічно безпечного, більш стійкого та гідного майбутнього для нашої все більш урбанізованої планети"
.
Більше інформації:
Вікторія Андрієвська,
Координатор зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Представництва ООН в Україні
Тел. +38 044 254 0035
Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.
www.un.org.ua