briefing3.jpg3 листопада 2009 р. Київ, Україна. Сьогодні Представники системи ООН провели брифінг для представників посольств та дипломатичних місій, акредитованих в Україні, у зв’язку зі спалахом грипу.
briefing3.jpg3 листопада 2009 р. Київ, Україна. Сьогодні Представники системи ООН провели брифінг для представників посольств та дипломатичних місій, акредитованих в Україні, у зв’язку зі спалахом грипу.

briefing3.jpg3 листопада 2009 р. Київ, Україна. Сьогодні Представники системи ООН провели брифінг для представників посольств та дипломатичних місій, акредитованих в Україні у зв’язку зі спалахом грипу.

Постійний координатор системи ООН Олів'є Адам, Представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) пані Юкіе Мокуо, Голова Бюро ВООЗ пан Ігор Поканевич, а також голова групи міжнародних експертів ВООЗ Юкке Пукхіла і представник Міністерства закордонних справ Сергій Савчук обговорили загальну ситуацію щодо пандемії в усьому світі і в Україні, цілі та завдання місії експертів ВООЗ в Україні, а також міжнародну допомогу для подолання пандемії в Україні.

"Починаючи з 12 квітня ми спостерігали, як хвороба поширювалася із заходу на схід. Лише за 2 місяці кількість смертей досягнула 115, а 6 червня було оголошено 6-ту епідемічну фазу ВООЗ – пандемію.

За офіційними даними ВООЗ станом на 25 жовтня 2009 року було зареєстровано понад 440 000 лабораторно підтверджених випадків грипу H1N1 і більш ніж 5700 смертей у світі. Крім того, є 14 підтверджених Національною лабораторією випадків захворювання в Україні ", - сказав Ігор Поканевич, Голова бюро ВООЗ в Україні.

Для дослідження ситуації в Україні і допомоги уряду України у подоланні пандемії міжнародні експерти ВООЗ прибули в Україну 2 листопада. Керівник групи експертів Юкке Пукхіла заявив, що група складається з 9 експертів, які спеціалізуються на координації надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я, епідеміологів, вірусологів, спеціалістів з лабораторної діагностики та логістики, а також спеціаліста з кризових комунікацій.

Під час зустрічі останні новини в області координації міжнародної допомоги були представлені учасникам брифінгу:

ВООЗ надав 61 000 курсів лікування ozeltamivir (Таміфлю), а також 4000 тестів PCR для діагностики грипу A (H1N1) в українських лабораторіях.

2 листопада 300 000 доз Таміфлю були доставлені з Швейцарії. Додаткові 700 000 доз Таміфлю Уряд планує закупити у швейцарського виробника ліків "Рош".

Крім того, досягнуто Угоду з індійськими фармацевтичними компаніями щодо постачання медикаментів та медичного обладнання в Україну.

Китай і Сінгапур запропонували надати Україні експертну допомогу.

Гуманітарну допомогу вже надано Словаччиною, Польщею та Угорщиною.

Гуманітарну допомогу, в тому числі 7000 доз Таміфлю, буде доставлено з Грузії.

Говорячи щодо комунікаційного компоненту допомоги Уряду України, пані Юкіе Мокуо заявила, що ЮНІСЕФ працює в тісному співробітництві з прес-службами Міністерства охорони здоров'я та Кабінету Міністрів України та надає вичерпну інформацію щодо вірусу для забезпечення послідовного інформування населення у відповідності з рекомендаціями ВООЗ.

Відповідно до інформації, що надається Урядом України, заплановано низку заходів, спрямованих на подолання грипу, а саме:
- Виділення додаткових коштів для профілактики та боротьби з грипом,
- Оголошення карантину в тих чи інших областях України буде розглянуто в залежності від розвитку ситуації,
- Реєстрація двох вакцин проти грипу А (H1N1) виробництва Росії та Канади очікується в грудні 2009-січні 2010 року.

Під час брифінгу було заявлено, що ООН продовжуватиме послідовну підтримку Уряду України у відповідь на пандеміюbriefing_flu.jpg грипу в країні.