press-conferrence_at_ministry_of_health.jpg6 листопада 2009р. Київ, Україна Сьогодні відбувся брифінг в Міністерстві охорони здоров'я України, де керівник групи експертів ВООЗ пан Юккі Пікулла заявив про наступне: "Тиждень тому український Уряд почав бити на сполох, доповідаючи про різке збільшення числа людей із схожими на грип захворюваннями. Невдовзі, Уряд звернувся по допомогу до Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) для подальшого розслідування ситуації. press-conferrence_at_ministry_of_health.jpg6 листопада 2009р. Київ, Україна Сьогодні відбувся брифінг в Міністерстві охорони здоров'я України, де керівник групи експертів ВООЗ пан Юккі Пікулла заявив про наступне: "Тиждень тому український Уряд почав бити на сполох, доповідаючи про різке збільшення числа людей із схожими на грип захворюваннями. Невдовзі, Уряд звернувся по допомогу до Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) для подальшого розслідування ситуації.

press-conferrence_at_ministry_of_health.jpg6 листопада 2009р. Київ, Україна Сьогодні відбувся брифінг в Міністерстві охорони здоров'я України, де керівник групи експертів ВООЗ пан Юккі Пікулла заявив про наступне: "Тиждень тому український Уряд почав бити на сполох, доповідаючи про різке збільшення числа людей із схожими на грип захворюваннями. Невдовзі, Уряд звернувся по допомогу до Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) для подальшого розслідування ситуації.

Дев'ять членів міжнародної групи ВООЗ перебувають в країні четвертий день, протягом яких продовжують дослідження в сфері епідеміології, клінічного ведення хворих, лабораторних служб інфекційного контролю, координації, логістики та інформування населення.

Остаточні результати наших досліджень будуть доступні найближчим часом. На основі висновків, що ми зробили до цього часу, наша робота здійснюється з урахуванням того, що більшість зареєстрованих випадків в лікарнях спричинені вірусом грипу H1N1.

Надалі, ми сподіваємося більш детально з'ясувати характеристики вірусу і чітко зрозуміти, які негайні та додаткові заходи ми можемо рекомендувати для зменшення його шкідливого впливу на населення.

Ситуація в Україні змінюється щоденно. Я хотів би подякувати Уряду і особливо Міністерству охорони здоров'я за їх підтримку і за надання повного і безперешкодного доступу до інформації.

Також ми хотіли б подякувати всім працівникам охорони здоров'я, які, допомагають нашій команді, в той час як вирішують колосальні проблеми. Вони відіграють надзвичайно важливу роль, і ми хотіли б ще раз нагадати про необхідність забезпечення не тільки захисту пацієнтів, але й власного захисту.

Також, я хотів би прояснити ситуацію щодо щеплення.

ВООЗ рекомендує продовжувати щеплення від сезонного грипу. Вакцини від вірусу підтипу H1N1, доступної в Україні, поки що немає. Як тільки вона стане доступною протягом найближчих декількох місяців, групи високого ризику мають бути вакциновані найпершими. Тому, важливо забезпечити вчасну розробку плану розповсюдження вакцини, з урахуванням пріоритетності таких груп.

У рамках підготовки до пандемії грипу H1N1, ВООЗ опублікувала ряд рекомендацій, що показують, як прості, але в той же час, дуже важливі заходи можуть допомогти захистити людей і запобігти поширенню вірусу H1N1. Ось деякі з цих рекомендацій:

  • Слідкуйте за станом Вашого здоров’я, при появі будь-якого з цих симптомів - високої температури, втоми, кашлю або відчуття холоду, болі у горлі, головного болю, м'язової болі, діареї і блювоти - відразу звертайтеся до лікаря.
  • Терміново звертайтеся за медичною допомогою, якщо у Вас біль в грудях, кровохаркання або рожеве харкотиння, важке дихання або задишка, порушення свідомості або запаморочення. Не залишайтеся вдома!
  • Важливо знати, чи Ви відноситесь до груп ризику, до яких входять вагітні жінки, люди з хронічними захворюваннями, і ті, хто страждає на ожиріння.
  • Часто мийте руки з милом.
  • Коли кашляєте, прикривайте рот та ніс, щоб не поширювати вірус.
  • Уникайте багатолюдних місць і тримайтесь на відстані одного метра від людей, які мають симптоми схожі на симптоми грипу.
  • Носіть хірургічні маски, якщо Ви доглядаєте за хворими друзями чи членами родини. Якщо Ви носите маску з тканини / шарф, не забудьте ретельно очищати їх після кожного використання.
  • Якомога частіше провітрюйте приміщення, відкривайте вікна.
  • Якщо ви медичний працівник, будь ласка, пам'ятайте про власний захист, працюючи в прямому контакті з пацієнтами. Користуйтеся хірургічною маскою, та мийте руки до та після роботи з пацієнтом.

Дякую вам!"