ilo_press-conference.jpg3 грудня 2009 р. Київ, Україна - Міжнародна організація праці (МОП) спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) та Державним центром зайнятості України 2 грудня представили модель працевлаштування та забезпечення зайнятості для людей з інвалідністю розроблену в рамках Проекту «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості». Захід приурочений до Міжнародного дня інвалідів, який 3 грудня відзначають в усьому світі.
ilo_press-conference.jpg3 грудня 2009 р. Київ, Україна - Міжнародна організація праці (МОП) спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) та Державним центром зайнятості України 2 грудня представили модель працевлаштування та забезпечення зайнятості для людей з інвалідністю розроблену в рамках Проекту «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості». Захід приурочений до Міжнародного дня інвалідів, який 3 грудня відзначають в усьому світі.
ilo_press-conference.jpg3 грудня 2009р. Київ, Україна - Міжнародна організація праці (МОП) спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) та Державним центром зайнятості України 2 грудня представили модель працевлаштування та забезпечення зайнятості для людей з інвалідністю розроблену в рамках Проекту «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості». Захід приурочений до Міжнародного дня інвалідів, який 3 грудня відзначають в усьому світі.

Метою розробленої моделі є підвищення суспільної ролі осіб з інвалідністю, як повноправних учасників соціального та економічного життя та посилення інституціональної здатності фондів, органів системи соціального захисту, сторін соціального партнерства щодо сприяння працевлаштуванню людей з інвалідністю та забезпечення зайнятості таких осіб.

Засідання відкрив Василь Костриця, Національний координатор Міжнародної організації праці
(МОП) в Україні який поінформував, що «понад 650 мільйонів людей, а це становить приблизно 10% населення світу, живуть з інвалідністю, при цьому 80% бідних інвалідів живуть у країнах, що розвиваються. МОП спрямовує свою діяльність впродовж десятиліть на забезпечення професійної реабілітації та зайнятості людей з інвалідністю. Ця спрямованість сьогодні є серцевиною Програми гідної праці МОП яка включає в себе забезпечення прав людей в сфері праці, гідної зайнятість без будь-якої дискримінації та гідне соціальне забезпечення і захист. На досягнення цих цілей спрямований і розвиток соціального діалогу. Забезпечуючи гідну працю вся система ООН у співпраці з урядами та громадянським суспільством сприяє досягненню цілей тисячоліття, зокрема, скорочення удвічі рівня бідності до 2015 року. А бідність і інвалідність нажаль взаємопов’язані».

Зайнятість є однією зі сфер створення рівних можливостей для осіб з інвалідністю, визнаних на міжнародному рівні. Більшість розвинених країн, які проводять активну політику включення людей з інвалідністю в загальну економічну діяльність, довели, що витрати на підвищення доступності робочих місць приносять великі прибутки у загальнодержавному масштабі. «Україна поступово впроваджує активну політику, спрямовану на забезпечення особам з інвалідністю можливостей працевлаштування та зайнятості відповідно до положень Конвенції ООН» - відзначила Рікарда Рігер, директор Представництва ПРООН в Україні.

Розширення доступу людей з інвалідністю до працевлаштування дозволяє застосувати цей людський ресурс для розвитку держави й, окрім соціального, досягти економічного ефекту. "Відповідно до чинного законодавства України, державна служба зайнятості сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню інвалідів. Протягом січня – жовтня 2009 р. понад 30 000 осіб з інвалідністю скористалися послугами Державної служби зайнятості» – говорить Володимир Галицький, директор Державного центру зайнятості України та Національний Директор Проекту «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю через підвищення їх доступу до зайнятості". Однак, все ще залишаються аспекти, у яких не виконуються рекомендації МОП, а також існують перешкоди для отримання та збереження роботи особою з інвалідністю, пов’язані з зовнішнім оточенням, які необхідно й можливо усунути.

Тому, саме зараз, виникає необхідність впровадження нової моделі яка забезпечить включення осіб з інвалідністю у різні сфери економіки, надасть можливість праці на відкритому ринку, соціально-трудову самореалізацію осіб з інвалідністю, розвиток ефективної професійної підготовки та перепідготовки у відповідності з поточними та перспективними потребами ринку праці, підвищення мотивації роботодавців у працевлаштуванні людей з інвалідністю. Ключовим моментом, при організації усіх заходів та послуг, є перенесення акцентів від питання «що може, а чого не може людина з інвалідністю» до питання «що необхідно зробити, щоб людина з інвалідністю могла працювати та брати участь у суспільному житті» - впевнена Олена Іванова, керівник Проекту.

Більше інформації: Проект «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості» - +38 044 35366 92, 044 353 66 91