haiti.jpg13.01.10 – Нью-Йорк, США. - ООН поки не володіє повною інформацією про масштаби катастрофи, що спіткала Гаїті. Про це заявив Генеральний секретар Бан Кі-Мун вранці 13 січня на брифінгу для журналістів. За попередніми оцінками практично повністю зруйнована столиця країни, місто Порт-о-Пренс. Решта районів не постраждали. haiti.jpg13.01.10 – Нью-Йорк, США. - ООН поки не володіє повною інформацією про масштаби катастрофи, що спіткала Гаїті. Про це заявив Генеральний секретар Бан Кі-Мун вранці 13 січня на брифінгу для журналістів. За попередніми оцінками практично повністю зруйнована столиця країни, місто Порт-о-Пренс. Решта районів не постраждали. 13.01.10 – Нью-Йорк, США. - ООН поки не володіє повною інформацією про масштаби катастрофи, що спіткала Гаїті. Про це заявив Генеральний секретар Бан Кі-Мун вранці 13 січня на брифінгу для журналістів. За попередніми оцінками практично повністю зруйнована столиця країни, місто Порт-о-Пренс. Решта районів не постраждали.
Обезголовлено місію ООН у Гаїті. «Багато хто з наших працюючих в Гаїті колег, включаючи мого спеціального представника Хеді Аннабі та його заступника Луїса да Коста, все ще не знайдені, - заявив Генеральний секретар. - Штаб-квартира ООН в готелі «Крістоф» повністю зруйнована. Багато людей все ще знаходяться під руїнами».

Військовослужбовці бразильського контингенту «блакитних касок» всю ніч намагалися витягти з-під руїн уцілілих. Адже в момент землетрусу в штаб-квартирі Місії ООН перебувало від 100 до 150 чоловік. До теперішнього часу врятовані кілька тяжкопоранених. Вони доставлені на базу постачання місії, яка, на щастя, не постраждала.

Глава Місії Хеді Аннабі в момент землетрусу проводив зустріч з китайською делегацією.

Генеральний секретар підкреслив, що миротворці ООН вже приступили до надання допомоги потерпілому населенню.

«У самому Порт-о-Пренсі і його околицях знаходяться близько трьох тисяч військовослужбовців Місії ООН і співробітників міжнародних поліцейських сил. Усі вони візьмуть участь у підтриманні порядку і будуть надавати допомогу рятувальникам. Саперні підрозділи Місії вже приступили до розчищення деяких з головних магістралей Порт-о-Пренса, щоб полегшити доступ рятувальників і гуманітарної допомоги», - зазначив глава ООН.

Він оголосив про виділення Гаїті 10 мільйонів доларів з Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації. ООН направить на Гаїті групу з координації гуманітарної допомоги. Бан Кі-Мун підкреслив, що Організація зробить все, що в її силах, щоб допомогти народу Гаїті відновити країну. Він закликав усіх членів ООН прийти на допомогу постраждалим.

Місія ООН зі стабілізації в Гаїті заснована в 2004 році для підтримки продовження конституційного політичного процесу та збереження безпечної і стабільної обстановки в країні. Сьогодні в її складі приблизно сім тисяч військовослужбовців і дві тисячі цивільних поліцейських. Серед цих останніх в кінці 2009 року було 10 громадян Росії.
Послання Кіо Акасака
Заступника Генерального секретаря ООН з питань громадської інформації та ЗМІ

Шановні пані та панове журналісти!

У зв'язку з трагічною ситуацією в Гаїті, сім'я Організації Об'єднаних Націй мобілізувала свої ресурси для надання допомоги постраждалим і ми докладаємо всіх зусиль, щоб тримати вас у курсі подій.

З штаб-квартири ООН в Нью-Йорку, Управління прес-секретаря Генерального секретаря ООН буде проводити регулярні брифінги для преси в Нью-Йорку, які будуть транслюватися по всьому світу. Це буде включати виступи Генерального секретаря та інших старших посадових осіб, стенограми буде представлено на веб-сайті ООН та інших ресурсах для представників засобів масової інформації.

Крім того, і у відповідь на численні прохання про інтерв'ю, Департамент ООН з питань громадської інформації буде координувати зусилля щодо участі в інтерв’ю посадових осіб ООН, які можуть розповісти про трансляцію новин, виступити у шоу і т.д.

Інформаційні центри ООН по всьому світу мобілізовано, їх директора зможуть відповісти на питання про ситуацію в Гаїті.

Якщо Ви хотіли б організувати такі інтерв'ю чи Вам потрібна допомога у висвітленні реагування ООН на події в Гаїті, будь ласка, звертайтесь до наших координаторів:

Катаріна Сміт - тел. + 1 212-963-3748, електронна пошта: smith2@un.org

Поліна Кубяк - тел. +1 212-963-6936, електронна пошта: kubiakp@un.org