

Київ, 11 березня 2010: Спільна оглядова місія Організації Об’єднаних Націй та Європейського Союзу завершила робочий візит зі збору фактів в місті Калуш (Україна), у відповідь на офіційне прохання про допомогу з боку української влади.
«Завдання місії полягало в спробі визначити безпосередні та критичні загрози екологічній безпеці міста Калуш та їх вплив на місцевість», повідомив Рене Нієенхейс, керівник місії, виконуючий обов’язки керівника Спільного відділу з вирішення проблем навколишнього середовища Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP) та Офісу ООН з координації гуманітарних питань (OCHA), що розташований у Женеві.
Рене Нієнхейс зазначив, що вивільнення таких сполук як гексахлорбензол з сховища технічних відходів у навколишнє середовище може стати серйозною загрозою для здоров’я місцевих жителів.
Завдяки технічній підтримці, наданій а рамках Міжнародного Гуманітарного партнерства, включно з забезпеченням необхідного обладнання для взяття проб ґрунтів та їх аналізу Датським центром з навколишнього середовища (Dutch Environmental Assessment Module), зразки грунту з забруднених територій були відібрані та відправлені для тестування в Данію.
Місія планує видати заключний звіт через два тижні, саме стільки часу необхідно для тестування взятих зразків ґрунту. Заключні висновки місії слугуватимуть платформою для прийняття подальших рішень та дій з вирішення даної ситуації.
Місія стала можливою завдяки об’єднанню зусиль Системи ООН зі зниження наслідків природних катастроф (UNDAC) та Центру Європейської Комісії зі спостереження та інформування (EC-MIC).
Дев’ять членів команди мають досвід з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, впровадження заходів направлених на охорону навколишнього середовища, зниження ризиків техногенних катастроф, гідрогеології та відходів дамб.
У вівторок місія провела брифінг для представників української влади, іноземних послів, колег з Офісу Світового Банку, системи ООН та Представництва Європейського Союзу.
«Члени українського уряду повідомили, що високо цінують зусилля міжнародної спільноти у вирішенні даного питання та з нетерпінням чекають заключного звіту, особливо технічних рекомендацій», заявила Сімона Волькен, виконуюча обов’язки Координатора системи ООН в Україні.
[Фото: Калушська дамба, вебсайт Партії зелених України]