badinter_visit_14_04_2010_053.jpg 14 квітня 2010, Київ: Відомий правозахисник, екс-міністр юстиції Франції Робер БАДІНТЕР відвідає Україну 13-14 квітня 2010 р. та Молдову 15-16 квітня 2010 р. на запрошення Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Метою візиту БАДІНТЕРА є привернення уваги до питань розвитку ювенальної юстиції та захисту прав дітей в Україні. badinter_visit_14_04_2010_053.jpg 14 квітня 2010, Київ: Відомий правозахисник, екс-міністр юстиції Франції Робер БАДІНТЕР відвідає Україну 13-14 квітня 2010 р. та Молдову 15-16 квітня 2010 р. на запрошення Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Метою візиту БАДІНТЕРА є привернення уваги до питань розвитку ювенальної юстиції та захисту прав дітей в Україні. badinter_visit_14_04_2010_053.jpg

Відомий правозахисник, екс-міністр юстиції Франції Робер БАДІНТЕР відвідає Україну 13-14 квітня 2010 р. та Молдову 15-16 квітня 2010 р. на запрошення Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Метою візиту БАДІНТЕРА є привернення уваги до питань розвитку ювенальної юстиції та захисту прав дітей в Україні.

Протягом останніх двадцяти років розвитку системи ювенальної юстиції приділяється особлива увага як в Україні, так і в усьому світі. Щороку в Україні неповнолітніми скоюється приблизно 15,000 злочинів . В країні функціонує 10 навчально-виховних колоній для неповнолітніх правопорушників, де перебувають близько 1,100 засуджених. Також діють 32 слідчих ізолятори (СІЗО), в яких є спеціальні секції для підлітків, які перебувають під вартою у період розслідування.

Робер БАДІНТЕР є видатним французьким правозахисником та політиком. Він відомий боротьбою проти смертної кари та захистом прав неповнолітніх у Франції. Під час візиту він відвідає приймальник-розподільник для неповнолітніх, а також СІЗО та школу соціальної реабілітації підлітків-правопорушників у Києві та Одесі. Для обговорення питань захисту прав дітей, які перебувають у конфлікті з законом, та обміну досвідом роботи у сфері ювенальної юстиції заплановано зустрічі з представниками державних органів, активістами громадянського суспільства.

«Ювенальна юстиція – це важливе моральне та демократичне питання для всіх суспільств. Ми заохочуємо українську владу далі розбудовувати комплексну систему роботи з неповнолітніми правопорушниками, яка буде мати три складові: захист, попередження, освіта», - зазначив Робер БАДІНТЕР, відкриваючи прес-конференцію у Києві. «Як суспільство відноситься до неповнолітніх, саме так ці неповнолітні будуть відноситися до суспільства, коли стануть дорослими» - додав він.

Під час прес-конференції заступник Міністра юстиції Валерія ЛУТКОВСЬКА відзначила пріоритети Уряду у сфері захисту прав дітей, а також розповіла про ініціативу Міністерства щодо розробки концепції та впровадження національної програми розвитку ювенальної юстиції в Україні.

Посол Жозе Мануел ПІНТУ ТЕЙШЕЙРА, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, повідомив про пілотний проект з відновного правосуддя за підтримки ЄС. Цей проект дозволив переорієнтувати систему покарання для неповнолітніх правопорушників у систему їх реінтеграції у суспільство. Він також наголосив, що ЄС реалізує низку проектів та програм, які спрямовані на підтримку найуразливіших категорій дітей в Україні, зокрема, багатомільйонна програма з реформування ювенального сектору.

Посол Франції в Україні Жак ФОР відзначив: «Я впевнений, що візит такого видатного речника Франції з питань захисту прав людини як Робер БАДІНТЕР, приверне увагу громадськості та високопосадовців України до проблем неповнолітніх та сприяєтиме поширенню міжнародного досвіду в цій сфері».

У свою чергу Постійний координатор системи ООН в Україні Олів’є АДАМ закликав до подальшого прогресу у царині захисту прав дiтей в країні та підтвердив готовність системи ООН підтримати Уряд та громадське суспільство на цьому шляху для подальшого поліпшення ситуації.

Підводячи голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Юкіе МОКУО підкреслила: «Від імені ЮНІСЕФ ми вдячні Уряду України за підтримку в організації цього важливого візиту. Я вірю, що цей візит сприятиме ефективному попередженню злочиннів серед дітей та підлітків та запровадженню програм ресоціалізації дітей, які перебувають під вартою».

15-16 квітня 2010 р. Робер БАДІНТЕР також відвідає Молдову для обговорення прогресу у реформуванні системи правосуддя в цій країні для більш ефективного захисту прав неповнолітніх.

За більш детальною інформацією, будь-ласка звертайтесь до:

ЮНІСЕФ Київ: Вероніка Ващенко, керівник інформаційних проектів vvashchenko@unicef.org, +38.050.388.2951; Андрій Гайдамашко, керівник проектів з питань захисту дітей, ahaidamashko@unicef.org, +38.044.230.2439.

***

Додатково:

Робер БАДІНТЕР є визначним французьким криміналістом, політиком та почесним викладачем права. Всесвітньо відомий боротьбою проти смертної кари та активним захистом громадянських свобод у судочинстві. Член соціалістичної партії, він був Міністром юстиції, Головою Конституційної Ради Франції, а потім був обраний до Сенату Франції. З 1989 р. Р.Бадінтер залучався в якості експерта до роботи над конституційними проблемами у нових демократичних країнах Центральної та Східної Європи. Народився у Парижі 30 березня 1928 р.

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером з захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах. Мета діяльності – захист та підтримка дітей починаючи з раннього віку та до юності. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua