kori.jpg19 травня 2010, Київ: Корі Удовічкі (Kori Udovički), Помічник Генерального секретаря ООН, Асистент Адміністратора Програми розвитку ООН та Директор Регіонального бюро ПРООН в країнах Європи та Співдружності Незалежних Держав (СНД), прибуває з другим офіційним візитом до України з 19 по 22 травня цього року. kori.jpg19 травня 2010, Київ: Корі Удовічкі (Kori Udovički), Помічник Генерального секретаря ООН, Асистент Адміністратора Програми розвитку ООН та Директор Регіонального бюро ПРООН в країнах Європи та Співдружності Незалежних Держав (СНД), прибуває з другим офіційним візитом до України з 19 по 22 травня цього року.

19 травня 2010 року, Київ: Корі Удовічкі (Kori Udovički), Помічник Генерального секретаря ООН, Асистент Адміністратора Програми розвитку ООН та Директор Регіонального бюро ПРООН в країнах Європи та Співдружності Незалежних Держав (СНД), прибуває з другим офіційним візитом до України з 19 по 22 травня цього року.

Під час свого перебування в Києві пані Удовічкі зустрінеться з представниками національного Уряду для обговорення пріоритетних напрямків співпраці між Організацією Обєднаних Націй та Україною, особливо напередодні написання нової «Рамкової програми допомоги ООН для України» - стратегічного документу, в якому викладається план співпраці між Організацією Об’єднаних Націй в Україні та Урядом України на 2012-2016 роки.

Планується, що Помічник Генерального секретаря ООН зустрінеться з високопосадовцями в Адміністрації Президента України та Кабінеті Міністрів України, зокрема, у Міністерстві закордонних справ України, Міністерстві економіки, Міністерстві охорони навколишнього природного середовища. Крім цього, пані Удовічкі зустрінеться з представниками міжнародних донорських організацій та партнерів Програми розвитку ООН в Україні.

Під час своїх зустрічей вона обговорюватиме роль Програми розвитку ООН у контексті досягнення Україною Цілей розвитку тисячоліття (ЦРТ). Пані Удовічкі звертатиме особливу увагу на впровадження ініціатив з подолання бідності, загальнонаціональних проектів з місцевого розвитку, орієнтованого на громади в Україні, державної політики щодо забезпечення рівних прав для вразливих верств населення, відродження територій, потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС. Вона також наголошуватиме на необхідності зміцнення національної системи протидії глобальним змінам клімату та підвищення рівня енергоефективності національної економіки в Україні.

В Програмі розвитку ООН вважають, що, в контексті боротьби з наслідками змін клімату, незважаючи на відсутність прямих норм, які заохочували б до використання енергоощадних технологій в Україні, Уряду України доведеться у довготерміновій перспективі визначити енергоефективність серед першочергових завдань подальшого людського розвитку країни.

Нещодавно (3 травня 2010 р.) Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку провів зустріч з Генеральним секретарем ООН Бан Кі-Муном. Під час зустрічі сторони обговорили широке коло найактуальніших для України та ООН питань. Генсекретар ООН звернувся з проханням передати особисте запрошення Президенту України Віктору Януковичу взяти участь у Саміті ООН з питань досягнення Цілей розвитку тисячоліття, що відбудеться у штаб-квартирі ООН 20-22 вересня цього року. В свою чергу, Міністр Грищенко підтвердив запрошення Глави Української Держави Генсекретареві ООН взяти участь у Міжнародній конференції з питань Чорнобиля та розвитку ядерної енергетики в Києві у квітні 2011 року. Конференцію буде приурочено до 25-их роковин аварії на ЧАЕС.

БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА: Корі Удовічкі обіймає посади Помічника Генерального секретаря ООН, Асистента Адміністратора Програми розвитку ООН та Директора Регіонального бюро ПРООН з країн Європи та СНД з 1 лютого 2007 року.

Свій перший офіційний візит до України Корі Удовічкі здійснила з 15 по 19 квітня 2008 року.

Пані Удовічкі прийшла в ПРООН з багатим досвідом роботи в неурядовому секторі, державних установах та Міжнародному валютному фонді.

Раніше пані Удовічкі обіймала цілу низку високих посад в Уряді Республіки Сербії. Вона очолювала Національний банк Сербії у 2003-2004 рр., а перед тим працювала Міністром енергетики та вугільної промисловості (2002-2003 р.р.) та з 2001 року була спеціальним радником Міністра фінансів та економіки Сербії.

Пані Удовічкі має значний досвід роботи на міжнародному рівні в якості економіста Міжнародного валютного фонду, де вона працювала в період з 1993 до 2001 року, та займалася такими країнами як колишня Югославія, Боснія та Герцеговина, Зімбабве та Мозамбік.

До свого призначення в ПРООН, вона була засновником та Президентом Центру економічних досліджень у Белграді – громадської організації, діяльність якої спрямовувалася на розвиток економічних досліджень та ринкової просвіти у Південно-Східній Європі.

Пані Удовічкі отримала освіту у Белграді, має ступінь магістра з філософії (1988) та кандидата економічних наук (1999) Єльського Університету (США). Вона одружена та має трьох дітей.

Додаткову інформацію щодо візиту Корі Удовічкі можна отримати від Сергія Гриценка, Координатора роботи з медіа ПРООН в Україні, за тел.: (044) 254 00 35.