1_june_press-conference_1.jpg1 червня 2010 року, Київ: Представники уряду та агентств системи ООН в Україні взяли участь у прес-конференції з нагоди Міжнародного дня захисту дітей в Україні, який щорічно відзначається в усьому світі, щоб привернути особливу увагу до питань здоров'я та добробуту дітей, а також оцінити прогрес в галузі захисту прав дитини.

1_june_press-conference_1.jpg1 червня 2010 року, Київ: Представники уряду та агентств системи ООН в Україні взяли участь у прес-конференції з нагоди Міжнародного дня захисту дітей в Україні, який щорічно відзначається в усьому світі, щоб привернути особливу увагу до питань здоров'я та добробуту дітей, а також оцінити прогрес в галузі захисту прав дитини.

1_june_press-conference_1.jpg1 червня 2010 року, Київ: Представники уряду та агентств системи ООН в Україні взяли участь у прес-конференції з нагоди Міжнародного дня захисту дітей в Україні, який щорічно відзначається в усьому світі, щоби привернути особливу увагу до питань здоров'я та добробуту дітей, а також оцінити прогрес в галузі захисту прав дитини.

"Україна зробила низку міжнародних зобов'язань щодо поліпшення добробуту дітей, - зокрема шляхом ратифікації Конвенції ООН про права дитини в 1991 році, - зазначив Олів'є Адам, Постійний Координатор системи ООН в Україні, відкриваючи захід. – 2010 рік має особливе значення, адже у вересні цього року Україна представить зведену періодичну національну доповідь про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини в Женеві».

Заступник міністра з питань сім’ї, молоді та спорту Світлана Толстоухова повідомила, що «Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту на пострадянському просторі єдине міністерство, якому вдалося об’єднати три державні політики: державну політику стосовно дитинства, державну сімейну політику, державну молодіжну політику. Європейська спільнота відзначає це як позитив. І це знаково, що ми об’єднали ці політики, бо всі вони невід’ємні одна від одної».

«Найкраще побудована політика в інтересах дітей, – це і є та національна ідея, яка має нас усіх об’єднати, - додала пані Тослтоухова. - Адже забезпечення прав дитини – це є гарантія побудови демократичного і відкритого суспільства, суспільства, яке дасть можливість розвитку кожній дитині, підтримку кожної сім’ї, яке дасть путівку і умови розвитку для будь-якої молодої людини, де будь-яка людина похилого віку буде захищена і підтримана державою».

Юкіє Мокуо, Представник ЮНІСЕФ в Україні, також окреслила низку проблем, які існують в галузі захисту прав дитини. «Необхідно вирішити проблему бідності дітей, відновити довіру батьків в імунізацію, реформувати правосуддя у справах неповнолітніх – це питання, які мають бути в числі національних пріоритетів нового уряду. ЮНІСЕФ готовий спільно з іншими міжнародними організаціями та активістами громадянського суспільства об'єднати свої зусилля на благо дітей в Україні".

Під час події не лише прозвучали промови провідних експертів з питань захисту прав дітей щодо ситуації в цій галузі в Україні, але й були нагороджені переможці всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків «Діти світу, візьміться за руки!», що тривав починаючи від 20 січня. Він був присвячений популяризації основних прав людини серед дітей та виховання поваги до оточуючих.

Конкурс було організовано Представництвом Організації Об’єднаних Націй в Україні, Дитячим фондом ООН а також Управлінням Верховного комісара у справах біженців в Україні, Білорусі та Молдові. Конкурс було підтримано Міністерством сім’ї, молоді та спорту та Міністерством освіти та науки, центром «Рокада» та виданнями «Пізнайка» та «Сільські вісті». Виставка малюнків, надісланих на конкурс, до 20 червня триватиме в Київському академічному театру ляльок.

Діти з усієї України надіслали до конкурсу 4120 малюнків, на яких зобразили світ, вільний від війн, злочинів та дискримінації.

Регіональний представник Управління Верховного комісара у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні пані Сімона Волькен зазначила: «Що необхідно дитині, щоб бути щасливою? Люблячу і щасливу сім'ю, дім, мати, трохи їжі та води, щоб вижити, бути захищеним від війни, насильства та експлуатації, мати друзів, ходити до школи... Діти біженців та осіб без громадянства позбавлені більшості з цих умов. Є мільйони дітей, які просто мріють про захист та безпеку. Ви можете зустріти дітей біженців у вашій школі або в вашому районі. Не відвертався, простягніть свою руку до них.

Всі люди на землі різні - ми живемо в різних країнах і на різних континентах, розмовляємо на різних мовах, слухаємо різну музику, вживаємо різну їжу.. Наша поведінка, наш манера одягатися, наші вподобання роблять нас різними. Проте різний або ІНШИЙ – не означає ПОГАНО. Відмінність робить кожного з нас особливим. Тільки уявіть, яке нудне та нецікаве було б життя, якби ми всі були схожі. Поважайте різноманіття!».

Двоє дітей-біженців були нагороджені спеціальними призами – Мустафі Амірі та Мустафі Мохамед. Їхня родина приїхала шукати захисту в Україну із Сирії. Зараз вони живуть в Закарпатській області, ходять до місцевої школи, вивчають російську та українську мови, товаришують з місцевими друзями.

- Кінець –

Примітка для редакторів:

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії.
Рішення про запровадження Дня захисту дітей було ухвалене Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з найважливіших напрямів своєї діяльності.

Минуло 20 років з часу прийняття Конвенції ООН про права дитини, документу високого міжнародного рівня, який має велику обов'язкову силу для тих держав, які його ратифікували. Ратифікація Конвенції означає, що уряди беруть на себе зобов'язання забезпечити дитині зростання у безпечних та сприятливих умовах, доступ до високоякісної освіти та охорони здоров'я, а також високий рівень життя.

Станом на листопад 2009 року, 193 країни ратифікували Конвенцію ООН про права дитини, вважаючи, що дитина повинна бути вихована в дусі ідеалів, проголошених у Статуті Організації Об'єднаних Націй, і зокрема в дусі миру, гідності, культурного розмаїття, свободи, рівності і солідарності. Всі діти, незважаючи на расу, колір шкіри, стать, мову, релігію, національне чи соціальне походження, майновий стан тощо, мають право на щасливе дитинство без війни, злочинів та дискримінації.

Сьогодні, через 21 рік після прийняття Конвенції Генеральною Асамблею ООН близько половини з 2,2 млрд. дітей у всьому світі живуть у злиднях, 24 тисячі дітей у віці до п'яти років помирають щодня від хвороб, які можна попередити, 1/3 смертей пов’язана з недоїданням. Мільйони дітей не мають початкової освіти, і сотні мільйонів не мають доступу до безпечної питної води та гідних санітарних умов.

***

Про Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків «Діти світу, візьміться за руки!
Конкурс був проведений під егідою Міністерства освіти і науки України, у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Регіональним відділенням Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), благодійним фондом «Рокада». Інформаційні партнери: журнал «Пізнайко» та дитяча сторінка «Соняшник» газети «Сільські вісті».

Переможці конкурсу:

Анастасія Рудницька, 9 років, м. Чернівці; Іринка Брикайло, 8 років, м. Львів, Настя Ляпкало, 6 років, м. Харків; Ростислав Лутков, 6 років, м. Перевальськ, Луганської області; Діонісій Домітращук, 7 років, м. Чернівці; Єлизавета Бабій, 7 років, м. Миколаїв.

***

Система ООН в Україні працює з 1992 року та включає 13 агентств, міжнародних організацій та асоційованих установ, а саме: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН (ПРООН), Фонд Народонаселення ООН (ЮНФПА), Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу в Україні (ЮНЕЙДС), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБООН), Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН), Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), Міжнародна організація праці (МОП), Міжнародна організація з міграції (МОМ), Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), а також асоційовані організації ООН, такі як Міжнародний валютний фонд (МВФ), Світовий Банк (СБ) та Міжнародна Фінансова Корпорація (МФК). www.un.org.ua

***

Для отримання більш детальної інформації просимо звертатись до Вікторії Андрієвської, спеціаліста Відділу зв'язків з громадськістю та ЗМІ Представництва ООН в Україні
Тел.: (044) 254 00 35, victoria.andrievska@unic.org.