111111_children.jpgМайбутні поети, художники, музиканти і навіть чоботарі зібралися в перший день літа на центральній площі м. Бориспіль з нагоди Дня захисту дітей. Малюків та молодих людей з різними творчими здібностями об’єднало те, що всі вони особливі діти – діти з інвалідністю, а також вихованці реабілітаційної установи змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів «Наш дім». 111111_children.jpgМайбутні поети, художники, музиканти і навіть чоботарі зібралися в перший день літа на центральній площі м. Бориспіль з нагоди Дня захисту дітей. Малюків та молодих людей з різними творчими здібностями об’єднало те, що всі вони особливі діти – діти з інвалідністю, а також вихованці реабілітаційної установи змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів «Наш дім».

Майбутні поети, художники, музиканти і навіть чоботарі зібралися в перший день літа на центральній площі м. Бориспіль з нагоди Дня захисту дітей. Малюків та молодих людей з різними творчими здібностями об’єднало те, що всі вони особливі діти – діти з інвалідністю, а також вихованці реабілітаційної установи змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів «Наш дім».

Cпіворганізатором свята виступив Бориспільській міськрайонний центр зайнятості – один 7 центрів в Україні, де проходить апробація Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю, розробленої в рамках впровадження спільного Проекту Програми розвитку ООН, Міжнародної організації праці та Державного центру зайнятості України «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом доступу до зайнятості».

Кожен з учасників зробив свій внесок у свято. Особливі діти демонстрували свої творчі роботи під час виставки «Всі ми різні – всі ми рівні». Влаштована спільними зусиллями вищезгаданого Бориспільського міськрайонного центру зайнятості, реабілітаційної установи «Наш дім» та Управління освіти і науки Бориспільської міської державної адміністрації експозиція включала творчі доробки юних обдарувань, втілені в різних техніках: від малювання й аплікації до ікебани й вишивки. Учасники можуть пишатися своїми роботами, які здатні прикрасити будь-яку домівку чи офіс.

Мета виставки – показати громадськості, що діти-інваліди здатні створювати красиві та професійно виготовлені речі, а відтак - готові до майбутньої участі у виробничому і творчому житті підприємств і організацій країни.

Валентина Бондаренко, Директор реабілітаційної установи змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів «Наш дім»: «Наших вихованців та іншу молодь з особливими потребами можна порівняти з котенятами, які просувають до ринку праці майже всліпу. Адже багато в чому менталітет наших співгромадян поки що заважає ставитися до людей з особливими потребами як до рівних. Водночас, інфраструктура країни не готова для соціальної інтеграції інвалідів. Тому поки ця ситуація не покращиться, тим з наших вихованців, які навчаються й планують працювати, а отже професійно інтегруватися в суспільство, доведеться нелегко.

Федорчук Анатолій Соловйович, Бориспільський міський голова зазначив «Як міський голова, я усвідомлюю, що головне для молоді з особливими потребами - відчути, що їхня праця і вони самі потрібні суспільству. Тому в м. Бориспіль встановлено спеціальні звукові світлофори для незрячих, побудовано стадіон для спортсменів-паралімпійців, а також саме за кошти міського бюджету і був створений «Наш дім». Хоча в країні є жорстка потреба у спецобладнанні для повноцінного трудового життя інвалідів, я вірю, що в них і сьогодні є професійне майбутнє».

Ірина Анатоліївна Струтинська, Головний спеціаліст відділу активної підтримки Бориспільського міськрайонного центру зайнятості, профконсультант повідомила «Ті покращення умов професійного життя в суспільстві для людей з особливими потребами, які ми маємо на цей момент – це лише капля у морі. Необхідно кардинально змінити інфрастуктуру. І в цьому може допомогти не лише служба зайнятості, а й відповідна співпраця з фондами, громадськими організаціями та іншими установами, що опікуються проблемами людей з інвалідністю».

Під час заходу діти та молодь також виступили з музикальними номерами. 22-річна вихованка «Нашого дому» Вікторія Черненко виконала свою улюблену пісню «Ангел».

Інший учасник свята, Данило Качан, поділився своїми планами на майбутнє: «Мрію знайти роботу, щоб заробляти гроші. Зараз навчаюся, щоб здобути кваліфікацію чоботаря І категорії».

Ще одним яскравим заходом свята стало малювання крейдою на площі. Безхмарна сонячна погода додала барв мальовничій дитячій творчості. Юлія Божок, «Наш дім», вихованка, 8 років, сказала «Я люблю писати вірші. Коли чую красиві рядки, це дає мені натхнення. Я прихожу додому й пишу свої власні. А ще я мрію стати художницею!».

Залишається лише відкритим питання: «А чи дійсно зможуть ці діти та молодь в майбутньому реалізувати своє професійні мрії?». Саме цим питанням переймалися під час розробки вищезгаданої Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю її автори – експерти Проекту з соціальної інтеграції людей з інвалідністю, і саме з метою - надання цим людям шансу на отримання гідної роботи Модель задумувалася й розроблялася.

На фото: Вікторія Черненко; Валентина Бондаренко і Данило Качан; Юлія Божок.

1111111_children.jpg

Проект «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості» - +38 044 353 66 92, 044 353 66 91