chornobyl26 квітня 2011 року виповнюються 25-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС. Головною метою Міжнародної конференції "Двадцять п`ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього", яку планується провести у м. Києві 20-22 квітня 2011 року, є використання уроків Чорнобиля для забезпечення безпеки ядерної енергетики та інших небезпечних технологій, захисту людей і навколишнього середовища від надзвичайних ситуацій.

chornobyl26 квітня 2011 року виповнюються 25-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС. Головною метою Міжнародної конференції "Двадцять п`ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього", яку планується провести у м. Києві 20-22 квітня 2011 року, є використання уроків Чорнобиля для забезпечення безпеки ядерної енергетики та інших небезпечних технологій, захисту людей і навколишнього середовища від надзвичайних ситуацій.

Міжнародна конференція

 "Двадцять п`ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього"

 Київ, 20-22 квітня 2011 року

Загальна інформація

26 квітня 2011 року виповнюється 25 років з моменту Чорнобильської катастрофи, що призвела до суттєвих змін не тільки в Україні, Білорусі та Росії, але й у всьому світі. Наслідки катастрофи мали великий соціальний вплив та змінили ставлення до ядерної енергії у світовому масштабі. Були суттєво переглянуті міжнародні норми та правила радіаційного захисту, національні стратегії розвитку ядерної енергетики, заходи посилення ядерної безпеки та поводження з радіоактивними відходами. Сьогодні важливо оцінити ефективність роботи з радіаційної безпеки, яка була виконана за останні десятиріччя, проаналізувати допущені помилки та накреслити план дій на майбутнє.

З метою узагальнення досвіду подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та подальшого ефективного використання набутого досвіду для підвищення ядерної та радіаційної безпеки у всьому світі 20-22 квітня 2011 року у м. Києві буде проведено міжнародну конференцію (далі – Конференція) “Двадцять п`ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього”.

Конференція буде сприяти ефективному впровадженню сучасного світового досвіду у таких питаннях:

ядерні та радіаційні ризики – співпраця урядів та населення;

наслідки ядерних та радіаційних аварій для здоров’я людей та довкілля;

об`єкт "Укриття",  зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації, стратегія поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом;

розвиток системи попередження і реагування на ядерні та інші техногенні аварії; розроблення аварійних планів, інформування та залучення населення до аварійного планування;

післяаварійний радіаційний моніторинг;

радіоекологічні наслідки Чорнобильської катастрофи, ведення господарства на забруднених територіях, соціальний та економічний розвиток територій, що зазнали впливу Чорнобильської катастрофи: успішні моделі розвитку, подолання стереотипів та підвищення інвестиційної привабливості регіонів;

новітні технології та наукові досягнення для безпеки майбутнього.

Структура Конференції

Робочими мовами Конференції є українська, російська та англійська.

Для учасників Конференції передбачається пакет документів і матеріалів, які можна отримати в Секретаріаті Конференції під час реєстрації учасника Конференції.

За результатами Конференції передбачається видання збірника доповідей, який буде розповсюджено серед учасників Конференції.

З програмою міжнародної конференції можна ознайомитися на сайті ВНДІ ЦЗ www.icz.mns.gov.ua.

Програма Конференції передбачає:

ü урочисте відкриття з вітаннями організаторів Конференції та виступами представників урядових і міжнародних організацій (20 квітня 2011 року);

ü ранкове пленарне засідання (21 квітня 2011 року);

ü секційні засідання (з 14 годин 21 квітня 2011 року) за такою тематикою:

Секція 1. Ядерні та радіаційні ризики – співпраця урядів та населення; новітні технології та наукові досягнення для безпеки майбутнього. 

Секція 2. Наслідки ядерних і радіаційних аварій для здоров`я людей і навколишнього середовища. 

Секція 3. Об`єкт «Укриття», зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації, стратегія поводження з радіоактивними відходами  та відпрацьованим ядерним паливом.

Секція 4. Розвиток системи попередження та реагування на ядерні й інші техногенні аварії; розробка аварійних планів, інформування населення та залучення до аварійного планування; післяаварійний радіаційний моніторинг. 

Секція 5. Радіоекологічні наслідки Чорнобильської катастрофи, ведення господарства на забруднених територіях, соціальний та економічний розвиток територій, які підпали під вплив Чорнобильської катастрофи: успішні моделі розвитку, подолання стереотипів і підвищення інвестиційної привабливості регіонів.

 Пленарне засідання з питань оголошення висновків секційних засідань, загальних висновків Конференції, рекомендацій на майбутнє. Закриття Конференції (22 квітня 2011 року);

Відвідування Чорнобильської зони відчуження (за бажанням та попередньою реєстрацією) (з 13 до 18 годин 22 квітня 2011 року).

Організована:

Урядом України

спільно з:

Урядом Республіки Білорусь

Урядом Російської Федерації

Європейською Комісією

Радою Європи

Інститутом радіаційного захисту та ядерної безпеки, Франція

Товариством технічної та ядерної безпеки GRS , Німеччина

за підтримки організацій ООН:

Міжнародного агентства з атомної  енергії

Програми розвитку ООН

Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ

Секретаріат Конференції: Заступник директора Всеукраїнського науково-дослідного інституту цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (далі - ВНДІ ЦЗ) Перепелятніков Г.П., Логінова Л.С., Перепелятнікова Л.В., Калиненко Л.В.

Адреса: 03164, Україна, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 13

Телефон/ Факс: (+380 44) 452 06 78, телефон (+380 44) 409 15 86

Ел.пошта: vnd@icz.com.ua , веб сайт www.icz.mns.gov.ua

Для детальнішої інформації: www.chornobyl25.gov.ua 

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ