lennon12 серпня 2010 року, Київ: Сьогодні, у Міжнародний День Молоді, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні в рамках проекту «Ініціатива Розмаїття» спільно зі Східно-Європейським Інститутом розвитку (СЄІР) і //гудімов арт проектом та за фінансової підтримки Посольства Швейцарії в Україні створило серію електронних анімаційних листівок для молоді, які відображають життя дванадцяти видатних особистостей, що боролися за зміни в політиці та суспільстві 20-го століття й відстоювали моральність.

lennon12 серпня 2010 року, Київ: Сьогодні, у Міжнародний День Молоді, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні в рамках проекту «Ініціатива Розмаїття» спільно зі Східно-Європейським Інститутом розвитку (СЄІР) і //гудімов арт проектом та за фінансової підтримки Посольства Швейцарії в Україні створило серію електронних анімаційних листівок для молоді, які відображають життя дванадцяти видатних особистостей, що боролися за зміни в політиці та суспільстві 20-го століття й відстоювали моральність.

lennon

12 серпня 2010 року, Київ: Сьогодні, у Міжнародний День Молоді, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні в рамках проекту «Ініціатива Розмаїття» спільно зі Східно-Європейським Інститутом розвитку (СЄІР) і //гудімов арт проектом та за фінансової підтримки Посольства Швейцарії в Україні створило серію електронних анімаційних листівок для молоді, які відображають життя дванадцяти видатних особистостей, що боролися за зміни в політиці та суспільстві 20-го століття й відстоювали моральність.

Усю колекцію листівок для молоді з розвитку культурного діалогу та культурного розмаїття віднині можна легко та безкоштовно завантажити на веб-сайті мережі «Ініціатива Розмаїття» та надіслати електронною поштою своїм друзям та колегам. "Таку серію листівок було створено для того, щоб у Міжнародний День Молоді юне покоління дізналося більше про добропорядних особистостей, відкритих до інших та здатних допомагати людям за скрутних обставин», говорить Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Кожна з листівок за допомогою різних яскравих кадрів доносить історію окремого героя, історію про те, що кожен з обраних героїв мав вибір – думати лише про себе чи йти назустріч людям – і вибирав останнє.

Свідомі молоді люди завжди були ініціаторами соціальних змін, впливали на реформи в політиці та мистецтві. Тож Міжнародний День Молоді, який щороку святкується 12 серпня та був започаткований Генеральною Асамблеєю ООН – це слушна нагода обмінятися електронними листівками з історіями видатних героїв.

Усі 12 листівок на сайті www.diversipedia.org.ua утворюють віртуальний календар, що містить дні народження всіх героїв. Тепер щомісяця кожен бажаючий має можливість завантажувати будь-яку листівку та пересилати її друзям та знайомим, аби разом відзначати день народження того чи іншого відомого світові героя. Таким чином, анімаційні картки розійдуться по всьому світу, навчаючи та надихаючи усіх, хто їх отримує.

Серію електронних листівок розпочав видатний персонаж - Мартін Лютер Кінг, найвідоміший лідер руху за громадянські права 1960-х років, лауреат Нобелівської премії миру 1964 року. Кінг очолив цикл, тому що увесь світ відзначає його день народження у першому місяці кожного нового року – 15 січня.

Інші одинадцять листівок присвячені засновнику філософії ненасильства Махатмі Ганді, віце-консулу Швейцарської дипломатичної місії в Будапешті за часів Другої світової війни Карлу Луцу, засновниці доброчинних місій Матері Терезі, відомій політичній опозиціонерці М’янмару Аун Сан Су Чі, японському дипломату Чіуну Сугіхарі, шведському гуманісту Раулю Валленбергу, громадянину Руанди Полу Русесабаджині, польському дитячому письменнику Янушу Корчаку, першому президенту Південно-Африканської Республіки Нельсону Манделі, британському музиканту та співаку Джону Леннону та чеському політику Вацлаву Гавелу.

«Я ніколи б раніше не подумав, що така людина, як Махатма Ганді, може стати переконливим героєм анімаційної листівки», розповідає керівник //гудімов арт проект, відомий український рок-музикант та галерист Павло Гудімов.

Основною метою цієї незвичної колекції є святкування вагомого впливу, який справляють ці постаті на сучасний спосіб мислення та світову спільноту сьогодні.

«Видатні особистості є своєрідними маяками нашої цивілізації. Розповідаючи їхні життєві історії дітям та молоді, ми тим самим формуємо тісний зв’язок молодих людей з різними ідеями та культурами світу, презентуємо різні рольові моделі. Хто знає, можливо, саме в той час, коли хтось завантажить листівку з сайту та надішле своєму другу, маленьке серце наповниться натхненням творити дива та добрі справи», ділиться враженнями Директор СЄІР пані Мрідула Гош.

Серпень є місяцем, коли молодь може надсилати друзям електронні листівки для того, щоб відзначити день народження видатних людей – Рауля Валленберга та Мати Терези. Кожен з них приніс світу щось своє, унікальне. Валленберг, ризикуючи власним життям, під час Другої світової війни, рятував євреїв від Голокосту. Мати Тереза усе своє життя присвятила хворим, бідним та сиротам.

Влітку також народилися й деякі інші герої листівок – Пол Русесабаджина, Аун Сан Су Чі, Нельсон Мандела та Януш Корчак

***

«Ініціативу Розмаїття» було створено в квітні 2007 року МОМ, Управлінням Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців, Міжнародною Амністією в Україні. Ініціатива захищає людську гідність та добробут мігрантів, біженців та національних меншин України.

Сьогодні «Ініціатива Розмаїття» нараховує понад 65 міжнародних, неурядових, державних та комерційних організацій, а також представників дипломатичних місій. Основними сферами діяльності Ініціативи є: співробітництво з урядом, спрямоване на підтримку дій держави, що сприяють міжкультурному діалогу; аналіз існуючого законодавства з питань дискримінації та просвітницька діяльність, що має на меті звернення уваги громадянського суспільства та широких мас на цю проблему.

Детальнішу інформацію про діяльність Представництва МОМ в Україні можна знайти на офіційному веб-сайті за адресою www.iom.org.ua та на веб-сайті мережі «Ініціатива Розмаїття» www.diversipedia.org.ua.

Для отримання відповідей на додаткові запитання, будь ласка, звертайтеся до Інформаційного відділу МОМ за електронною адресою ukrainepr@iom.int. Контактна особа – Світлана Слабінська.