MDGs_contest_results6 вересня, 2010 року, Київ: Представництво ООН в Україні оголосило переможців всеукраїнського конкурсу аматорських фото, відео та мультимедіа робіт «Цілі розвитку тисячоліття: наші виклики, наша відповідальність!», спрямованого на покращення поінформованості молоді щодо Цілей розвитку тисячоліття для України.
MDGs_contest_results6 вересня, 2010 року, Київ: Представництво ООН в Україні оголосило переможців всеукраїнського конкурсу аматорських фото, відео та мультимедіа робіт «Цілі розвитку тисячоліття: наші виклики, наша відповідальність!», спрямованого на покращення поінформованості молоді щодо Цілей розвитку тисячоліття для України.
MDGs_contest_results6 вересня, 2010 року, Київ: Представництво ООН в Україні оголосило переможців всеукраїнського конкурсу аматорських фото, відео та мультимедіа робіт «Цілі розвитку тисячоліття: наші виклики, наша відповідальність!», спрямованого на покращення поінформованості молоді щодо Цілей розвитку тисячоліття для України.

Головна ціль конкурсу, проведеного Представництвом ООН, - привернути увагу молоді до вирішення соціальних, економічних, та екологічних проблем країни, на вирішення яких направлені національні Цілі розвитку тисячоліття (ЦРТ). Під час створення конкурсних робіт молодь мала можливість ознайомитися з Цілями та виразити свою думку з приводу їх досягнення.

Конкурс проходив з 30 березня по 10 серпня 2010 року для громадян України у віці від 16 до 35 років. Для участі у конкурсі необхідно було вибрати одну з Цілей розвитку тисячоліття для України та створити відео або мультимедійний ролик тривалістю не більше 1 хвилини 20 секунд або зняти фото, виразивши в ньому свою думку, що потрібно зробити для досягнення обраної цілі до 2015 року та завантажити роботу на www.korrespondent.net. За час проведення конкурсу сторінка порталу Кореспондент.net була завантажена користувачами більше 22, 5 тисяч разів.

 «Результати конкурсу показали, що українська молодь відчуває відповідальність та усвідомлює свою роль у досягненні Цілей розвитку тисячоліття. Багато робіт демонструють розуміння того, що без суттєвих зусиль та роботи над собою добитись бажаного результату буде складно. Дуже тішить той факт, що молоді люди не тільки творчо підішли до поставлених завдань і вклали туди немало праці, але й змогли наповнити їх глибоким змістом», - каже Вікторія Андрієвська, спеціаліст відділу зі зв’язків з громадськістю та медіа Представництва ООН.

Всього на конкурс надійшли понад 80 робіт, з них 36 відео - та мультимедійних роликів та 45 фотографій. Молоді автори активно перейнялись ідеями викорінення крайньої бідності: третя частина всіх робіт була присвячена саме цій темі. Необхідності забезпечення екологічної стійкості посвятили свої роботи 22 конкурсанти. Також українську молодь хвилюють проблеми покращення здоров’я матерів, скорочення рівня дитячої смертності та обмеження розповсюдження ВІЛ/СНІДу і туберкульозу: в цих номінаціях були представлені 12 і 9 робіт відповідно.

 «Учасники конкурсу порадували неординарними та різносторонніми ідеями. Хоча теми були непростими, конкурсанти приємно вразили високим рівнем креативності. Я від усієї душу вітаю переможців, а тих хто не увійшов до їх числа, прошу не засмучуватись. Те, що ви перейнялись ідеями конкурсу та допомогли привернути увагу громадськості, вже дуже багато», - зазначив член жури, режисер та кліпмейкер Семен Горов.

Переможцем конкурсу став Костянтин Капітоненко, який запропонував увазі журі відеоролик з глибоким змістом про страшну долю наркозалежної дівчини, яка починала з легких наркотиків, а тепер не може мати дітей http://reporter.korrespondent.net/reports/4771. Костянтин сподівається, що цей сюжет змусить багатьох задуматися про наслідки вживання наркотиків і подарує шанс на життя малюкам, яким інакше не судилося народитися.

Друге місце дісталося Андрію Леонову, який присвятив свій оригінальний ролик проблемам обмеження поширення ВІЛ/СНІДу та туберкульозу http://reporter.korrespondent.net/reports/4657.

Почесна «бронза» і головний приз глядацьких симпатій дісталися Владу Кучеренко та його відеороботі http://reporter.korrespondent.net/reports/4239, головним лейтмотивом якої став девіз: «Вибирай, кому творити завтра. Почни з себе змінювати світ на краще, адже ти в мами не такий як всі! »

 Також глядачі відзначили роботи Романа Оленюка http://reporter.korrespondent.net/reports/4112 та Христини Корнути http://reporter.korrespondent.net/reports/4256, які зайняли відповідно друге і третє місця в номінації «Приз глядацьких симпатій». Роман у своєму ролику піднімає гостру проблему ставлення суспільства до хворих на СНІД, а Христина закликає берегти природу України, інакше в живих залишаться тільки мухи.

 Своїми призами порадував конкурсантів і портал Корреспондент.net, який визначив переможців у спеціальних номінаціях. Так, на думку редакції, головний приз за потужне соціальне звернення заслужив ролик «Вибирай» Влада Кучеренко. Робота Андрія Леонова визнана найоригінальнішою, а відео Костянтина Капітоненко - справляє найглибше враження.

 «Конкурс став для нас приємним сюрпризом. Якщо чесно, ми не очікували таких емоцій, такого драматизму, соціальних звернень такої сили. Не очікували - і отримали. І результат нам дуже сподобався. Можна і треба пишатися тим, що в нашій країні є люди, які готові думати про глобальні виклики людства і говорити про них так, щоб кожний відразу відчував, що проблеми планети і країни стосуються його особисто. Ми дуже раді, що стали майданчиком для вираження ідей, здатних змінити світ на краще», - коментує підсумки конкурсу головний редактор порталу Корреспондент.net Юлія МакГаффі.

Конкурс проходив за підтримки ряду соціально відповідальних компаній та ЗМІ. Так, призи переможцям забезпечило представництво компанії Samsung Electronics в Україні. Переможець став володарем стильної відеокамери Samsung SMX-C10, а за друге і третє місця переможці отримали цифрові фотоапарати Samsung ST500 з двома дисплеями. Не залишилися без призів автори найпопулярніших роликів серед інтернет аудиторії, вони отримали зовнішні диски Samsung S1 Mini ємністю 160 Гб. 

Організаційну та PR-підтримку конкурсу надало агентство O2 Public Relations, відповідальне за комунікації з пресою та медіа-партнерами. Портал Корреспондент.net, щоденна аудиторія якого вимірюється тисячами відвідувачів, надав свою платформу для реалізації проекту в розділі «Я-Корреспондент». Телеканал «MTV Україна» підтримав проект в рамках соціальної програми «Крута Україна», яка стартувала в 2009 році. Інформувала про хід конкурсу газета «Сегодня», яка завжди підтримує важливі соціальні проекти та ініціативи. Завдяки підтримці інформаційних партнерів про проект дізналися мільйони українців.

 * * *

Про ЦРТ: У 2000 році під час проведення Всесвітнього саміту тисячоліття лідери 192 країн, у тому числі й України, визначили Цілі розвитку тисячоліття та пообіцяли виконати їх до 2015 року. Глобальні Цілі розвитку тисячоліття були адаптовані для України з урахуванням особливостей національного розвитку нашої країни. Вони були трансформовані у 6 орієнтирів:
Для України встановлено такі національні Цілі розвитку (для виконання протягом 2000-2015 років):

• Подолання бідності (Ціль 1);
• Забезпечення якісної освіти впродовж життя (Ціль 2);
• Забезпечення сталого розвитку довкілля (Ціль 3);
• Поліпшення здоров’я матерів та зменшення дитячої смертності (Ціль 4);
• Обмеження поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу, а також започаткування тенденції до скорочення їхніх масштабів (Ціль 5);
• Забезпечення гендерної рівності та розширення прав жінок. (Ціль 6).

Організатори та партнери конкурсу: Представництво ООН в Україні, Samsung Electronics Україна, MTV Україна, інтернет-видання Кореспондент.net, газета «Сегодня». Послуги з організації конкурсу надано агентством О2PR.

Система ООН в Україні працює з 1992 року та включає 13 агентств, міжнародних організацій та асоційованих установ, а саме Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН (ПРООН), Фонд Народонаселення ООН (ЮНФПА), Об`єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу в Україні (ЮНЕЙДС), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБООН), Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН), Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), Міжнародна організація праці (МОП), Міжнародна організація з міграції (МОМ), Всесвітня організація охорони здоров`я (ВООЗ), а також асоційовані організації ООН, такі як Міжнародний валютний фонд (МВФ), Світовий Банк (СБ) та Міжнародна Фінансова Корпорація (МФК). www.un.org.ua

***
Для отримання більш детальної інформації просимо звертатись до Вікторії Андрієвської, спеціаліста Відділу зв`язків з громадськістю та ЗМІ Представництва ООН в Україні за тел. (044) 254 00 35 або е-поштою: victoria.andrievska@unic.org.