UNDP_HIVAIDS_Regional_Consultation24 листопада 2010 року, Київ: згідно статистики, розповсюдження ВІЛ-інфекції серед чоловіків, що мають секс з чоловіками, і трансгендерних людей до 10 разів вища у порівнянні з даними населення в цілому у містах Східної Європи та Центральній Азії. Якщо країни не звернуть належної уваги на боротьбу з епідемією, то ймовірне подальше погіршення цієї критичної ситуації.UNDP_HIVAIDS_Regional_Consultation24 листопада 2010 року, Київ: згідно статистики, розповсюдження ВІЛ-інфекції серед чоловіків, що мають секс з чоловіками, і трансгендерних людей до 10 разів вища у порівнянні з даними населення в цілому у містах Східної Європи та Центральній Азії. Якщо країни не звернуть належної уваги на боротьбу з епідемією, то ймовірне подальше погіршення цієї критичної ситуації. UNDP_HIVAIDS_Regional_Consultation24 листопада 2010 року, Київ: згідно статистики, розповсюдження ВІЛ-інфекції серед чоловіків, що мають секс з чоловіками, і трансгендерних людей до 10 разів вища у порівнянні з даними населення в цілому у містах Східної Європи та Центральній Азії. Якщо країни не звернуть належної уваги на боротьбу з епідемією, то ймовірне подальше погіршення цієї критичної ситуації.

Таке попередження було зроблене під час проведення Перших регіональних консультацій з ВІЛ, чоловіків, що мають секс з чоловіками, і трансгендерних людей у Східній Європі та Центральній Азії, ініційованої Організацією Об`єднаних Націй. Більше 150 представників урядів і громадянського суспільства з 15 країн Східної Європи і Центральної Азії взяли участь у триденних консультаціях для обговорення заходів, покликаних зупинити зростання епідемії ВІЛ серед чоловіків, що мають секс з чоловіками, і трансгендерних людей.

«Пришвидшений темп розповсюдження ВІЛ-інфекції серед чоловіків, що мають статеві контакти з чоловіками, не отримує належної уваги на національному рівні. ЧСЧ не пропонують медичних послуг, які б могли захистити їх від інфекцій; у порівнянні з іншими частинами світу, ефект від існуючих заходів направлених на подолання епідемії мізерний», - зазначив Дмітрій Філіппау, директор російського Центру соціального розвитку та фонду здоров’я чоловіків “MenZDRAV”.

«Політикам цього регіону необхідно визнати проблему і докласти скоординованих зусиль, які б базувалися на досвіді громадянського суспільства та медичних і соціальних працівників, для її вирішення», - зазначила Наталія Нізова, директор Українського центру боротьби і профілактики зі СНІДом. «Україна зробила певний прогрес», зазначила вона. «Наприклад, новий закон про ВІЛ/СНІД, покликаний захищати права найбільш вразливих груп населення, пройшов перше читання в парламенті».

«Проблема профілактики ВІЛ-інфекції серед чоловіків, що мають секс з чоловіками, має як політичні так і юридичні аспекти, тому її вирішення вимагає узгоджених зусиль урядів, громад і людей, що живуть з ВІЛ», - зазначив Джеффрі О`Меллі, директор групи ПРООН по роботі з ВІЛ/СНІДом. «Крім того, стигма та дискримінація є серйозними перешкодами для ефективної боротьби з епідемією на місцевому рівні. Таким чином, впровадження програм, які б залучали міську владу і правоохоронні органи, до боротьби з ВІЛ/СНІД має стати пріоритетним завданням».

Метою новаторських консультацій є підвищення ефективності національних заходів, направлених боротьбу з поширенням ВІЛ-інфекції серед чоловіків, що мають секс з чоловіками, і трансгендерних людей, завдяки створенню стратегічних партнерських відносин між урядам і громадянським суспільством, обміну інноваційними та орієнтованими на дотримання прав людини стратегій з профілактики, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих, а також перегляду можливостей мобілізації ресурсів для підвищення результатів діяльності.

Крім того, учасники обговорили проблему стигми і дискримінації стосовно сексуальних меншин і людей, що живуть з ВІЛ у суспільстві. Навіть за відсутності кримінальної та іншої правової відповідальності за одностатеві практики, права чоловіків, що мають секс з чоловіками, і трансгендерних людей, дуже часто порушуються, а це в свою чергу унеможливлює досягнення запланованих результатів боротьби з ВІЛ/СНІД.

Консультації, скликані Програмою розвитку ООН, Європейським регіональним бюро ВООЗ, ЮНЕЙДС та ЮНФПА за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, об’єднали представників органів охорони здоров`я уряду, громадянського суспільства, правозахисних організацій, людей, які живуть з ВІЛ, молодь, дослідників, донорів і працівників міжнародних організацій.

Для додаткової інформації про проведені консультації звертайтеся, будь ласка, до:
Шомбі Шарпа, регіонального експерта ПРООН з питань ВІЛ/СНІДу, +7 917 570 67 71; shombi.sharp@undp.org
Дмітрій Філіппау, директора Центру «MenZDRAV», +7 962 913 92 95; dzmitry_filippau@menzdrav.org