Say_no_to_violence25 листопада 2010 року, Нью-Йорк: з нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок, ми дякуємо усім, хто докладає максимум зусиль для вирішення цієї важливої проблеми. Жіночі організації більше не діють поодинці. Від Латинської Америки до Сполучених Штатів Америки, від Азії до Африки чоловіки і хлопці, молодь і люди похилого віку, музиканти, відомі люди та видатні спортсмени, засоби масової інформації, громадські та приватні організації, а також пересічні громадяни все активніше виступають на захист жінок та дівчаток, сприяють розширенню їх прав і можливостей.Say_no_to_violence25 листопада 2010 року, Нью-Йорк: з нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок, ми дякуємо усім, хто докладає максимум зусиль для вирішення цієї важливої проблеми. Жіночі організації більше не діють поодинці. Від Латинської Америки до Сполучених Штатів Америки, від Азії до Африки чоловіки і хлопці, молодь і люди похилого віку, музиканти, відомі люди та видатні спортсмени, засоби масової інформації, громадські та приватні організації, а також пересічні громадяни все активніше виступають на захист жінок та дівчаток, сприяють розширенню їх прав і можливостей.

Say_no_to_violence25 листопада 2010 року, Нью-Йорк: з нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок, ми дякуємо усім, хто докладає максимум зусиль для вирішення цієї важливої проблеми. Жіночі організації більше не діють поодинці. Від Латинської Америки до Сполучених Штатів Америки, від Азії до Африки чоловіки і хлопці, молодь і люди похилого віку, музиканти, відомі люди та видатні спортсмени, засоби масової інформації, громадські та приватні організації, а також пересічні громадяни все активніше виступають на захист жінок та дівчаток, сприяють розширенню їх прав і можливостей.

У рамках соціальної мобілізації, ініційованої ООН, проти насильства «Скажемо Ні разом» (Say NO-UNiTE) громадянське суспільство та приватні особи провели близько 1 мільйона заходів у різних куточках світу. У серпні цього року на п`ятій Всесвітній конференції молоді, що відбулася у Мексиці, молоді активісти з різних країн чітко висловили свою позицію: «Прийшов час викорінити насильство стосовно жінок і дівчаток!». Держави-члени також займаються вирішенням цього питання. Станом на листопад 2010 року у базі даних Секретаріату ООН про масштаби, характер і наслідки насильства щодо жінок, в якій враховуються також стратегії і програми по боротьбі з цією пандемією, зареєстровано більше 100 доповідей, представлених національними урядами.

Відзначення цьогорічного Дня підкреслює вагому роль ділових кіл у вирішенні проблеми насильства стосовно жінок - від розробки проектів та надання прямої фінансової підтримки організаціям, що працюють з метою припинення насильства, до впровадження принципів корпоративної соціальної відповідальності. Ініціатива Глобального договору Організації Об`єднаних Націй і ЮНІФЕМ «Принципи розширення прав і можливостей жінок», наголошує, що бізнесу дорого обходиться насильство стосовно жінок, і в даний час цю ініціативу підтримують більше 120 провідних компаній. Все більше засобів масової інформації висвітлюють проблеми, пов`язані з так званими «вбивствами, що здійснюються на захист честі», торгівлею дівчатками і сексуальним насильством у конфліктних зонах, підвищуючи рівень обізнаності про переваги, які несе розширення прав і можливостей жінок для суспільства. Проте, ще багато потрібно зробити. Удома, в школі і на роботі, в таборах біженців і на конфліктних територіях корпоративний сектор може допомогти нам уникнути багатьох форм насильства, з якими стикаються жінки та дівчата.

Приємно відзначити, що діяльність кампанії «Спільно викорінимо насильство стосовно жінок» і мережі «Чоловіки-лідери», створеної в минулому році, набирає обертів, а число їх учасників збільшується. Ідея кампанії:, насильство стосовно жінок і дівчаток неприпустиме у жодному суспільстві, порушники не можуть залишатися безкарними. З нагоди цього Міжнародного дня я звертаюся до всіх: представників урядів, громадянського суспільства, корпоративного сектору і окремих осіб взяти на себе відповідальність за викорінення насильства щодо жінок і дівчаток.

Бан Кі-Мун

Детальніше про відзначення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок читайте тут.

На фото: Ніколь Кідман (з права), Посол Доброї волі Фонду ООН для жінок (UNIFEM), вручає Генеральному секретарю ООН Бан Кі-Муну Петицію, підписану більше ніж 5 мільйонами жінок, які закликають уряди викорінити насильство проти жінок.

Детальніше:
Вікторія Андрієвська
Спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та медіа
Представництва ООН в Україні
Тел.: (044) 254 00 35
Email: victoria.andrievska@unic.org

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ